Jakub Kwiatkowski rzecznik PZPN: zachowanie świadczy o „klasie człowieka”.

Autor Obywatelski1

Wczoraj późnym popobrane-1południem zadzwonił do naszej redakcji Jakub Kwiatkowski – rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wcześniej wysłaliśmy jemu korespondencję mailowa następującej treści:

Szanowny Panie Rzeczniku.

– Czy prawdą jest, że OZPN Opole wystosował pismo do PZPN w sprawie zawieszenia sędziów,  którzy mieli prowadzić zawody II ligi oraz Centralnej Ligi Juniorów w terminie 22-23 października 2016. Chodzi o panów: Łukasz Sowada, Dawid Dumański, Wojciech Białowąs, którzy wystąpili przed kamerą TVP 3 Opole? Link do materiału przesłałem Panu we wcześniejszej korespondencji.

– Jaka została podjęta decyzja wobec wyżej wymienionych?

– Jak Pan skomentuje sukcesy organizacyjne prezesa Garbowskiego, mam tu namyśli podniesienie pensji swoigarbowski_tomasz_2m współpracownikom, zwolnienie z OZPN głównej księgowej w tej instytucji, która pracowała w niej ok 20 lat oraz udzielenie poparcia Józefowi Wojciechowskiemu w zbliżających się wyborach na prezesa PZPN?

– No to w końcu jak to jest, PZPN wtrąca się w działalność OZPN-ów,czy nie? Bo póki co Pańskie informacje są skrajnie sprzeczne z tym co się dzieje w rzeczywistości?

Oto odpowiedzi jakie usłyszałem od Jakuba Kwiatkowskiego rzecznika prasowego PZPN

 – Jeżeli chodzi o dwóch sędziów , którzy mieli poprowadzić mecz Centralnej Ligi Juniorów i mecz II ligi podjęliśmy decyzję o cofnięciu im delegacji na dzień 22-23 października bowiem zostaliśmy poinformowani przez OZPN Opole o tym, że najpr
awdopodobniej zostaną im odebrane licencje sędziowskie. My na taki blamaż pozwolić sobie nie możemy, by na meczach szczebla krajowego nie było licencjonowanych sędziów – powiedział nam w rozmowie telefonicznej rzecznik PZPN. – Jeżeli chodzi o zachowanie pana Garbowskiego wobec dziennikarza TVP 3 Opole, to nie chcę się wypowiadać. Ale zachowanie świadczy o „klasie człowieka” – dodał.

Dzisiaj w siedzibie OZPN Opole odbędzie się „sąd kapturowy”, który najprawdopodobniej odbierze licencje sędziowskie prowodyrom opolskiego protestu sędziów piłkarskich.

Jakub Kwiatkowski zapowiedział jednocześnie, że PZPN będzie monitorował sytuację w OZPN Opole, bowiem jest ona niepokojąca i negatywnie wpływa na wizerunek całego PZPN, zwłaszcza że wybory na szefa piłkarskiej centrali za pasem.

Wiktor Sobierajski

 1. Klubowicz
  | ID: 7e553056 | #1

  A może należy przyjrzeć się umową jakie podpisał OZPN ze „sponsorami” poszczególnych lig?
  Ostatnio kluby otrzymały do podpisania dokumenty dotyczące ligi juniorów starszych. Zgodnie z nimi, kluby upoważniają OZPN do podpisania umowy z ECO (o treści jaką OZPN uzna za stosowną). Tylko, że ta umowa została już podpisana… OZPN chce teraz legitymizować swoje działania? Mało tego trzy kluby odmówiły podpisania „kwitów”- i co teraz??? (wiem o Odrze, Chemiku i Pogoni).
  Dalej-w liście od Prezesa wyraźnie jest napisane, kto nie podpisze pełnomocnictwa nie dostanie bonu na sprzęt (na CAŁE tysiąc złotych), dodatkowo kluby mają pilnować , żeby była wywieszona reklama ECO na meczach OLJ.
  Pytanie, czemu takich pełnomocnictw nie trzeba było w przypadku IV ligi, gdzie sponsorem tytularnym jest Bank Spółdzielczy???
  OZPN robi co chce, a my, dla których każdy grosz w kasie klubu się liczy. Więksi mają w d… te ochłapy. Czemu Garbowski nie ujawni umowy, skoro zawiera je w imieniu klubów, czemu OZPN działa na swoją rzecz, a nie klubów??? OZPN doji kluby, a baron Garbowski robi co mu się podoba…

Komentarze są zamknięte