17 września Jarmark Franciszkański w Opolu

Autor Obywatelski1

17 września ojarmark-franciszkanski-2016-plakat-312x110 godzinie 14.15 początek Jarmarku Franciszkańskiego. To wydarzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem opolan i gości. Impreza potrwa dwa dni. Będzie smacznie i kulturalnie.

Jarmark to nie tylko okazja zaopatrzenia się w zioła i lekarstwa z franciszkańskich aptek, tradycyjne krówki i spróbowania smalcu z klasztornej kuchni, ale także okazja do zwiedzenia zabytkowych wnętrz zespołu kościelno–klasztornego. Pieniądze zebrane ze sprzedaży franciszkańskich specjałów zostaną przeznaczone na dalszą renowację zabytkowego kościoła i klasztoru.

Wśród atrakcji towarzyszących tegorocznej edycji imprezy m.in. Zespół Tańca Nowoczesnego Adena, Zespół Pieśni i Tańca Opole i Studio Piosenki Debiut. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Ewa Uryga. W programie również występy ukraińskiego Zespołu Tańca Ludowego Nowa Kachowka i koncert arii operetkowych.

Szczegółowy harmonogram na plakatach. Jarmark potrwa do niedzieli.

 1. wielbicielka prezesa
  | ID: e5eaeb44 | #1

  Załuję że czcigodny gwardian, człek światowy, stały komentator czcigodnej GW, nie zaprosił polskiego zespołu tańca ludowego.
  Wszak tych na Ukrainie jeszcze kilka posiadamy. Fakt, ledwie już zipią, prowadzone są przez niezmordowanych Polaków- społeczników, tych którzy pozostali na Ojcowiznie. Bez szans na jakąkolwiek pomoc ze strony rządów polsko- ukraińskich.
  Nawet w Nowej Kachowce działa Dom Polski.
  Pan gwardian słyszał o porządku miłości?!
  Najpierw pomagamy swoim?!
  Chyba, że franciszkański gwardian ( jak na światowca przystało) brzydzi się wszelkimi formami ksenofobii :)

Komentarze są zamknięte