Będzie pozew przeciwko Patrykowi Jakiemu

Autor Obywatelski4

Wolontariusze, którzytsmktkqturbxy81yza4zwqyzjzmyjaxywjmm2zjzdk3zdm1oty3otewyi5qcgvnk5udan3ndqznb1atbc0dfm0bvjuh2tivchvsc2ntcy9nrefflze0mgixy2zln2ywywm1mmvkyzaxmgq3mdk3ogu4ngjllnbuzwdcaa przeprowadzali konsultacje w sprawie powiększenia Opola złożą pozew zbiorowy przeciwko Patrykowi Jakiemu. Grupa ponad 100 osób będzie żądać sprostowania słów wiceministra sprawiedliwości, który stwierdził, że konsultacje społeczne przeprowadzała Mniejszość Niemiecka i celowo pomijała niektóre domy, w których mieszkali zwolennicy powiększenia miasta.

 – To grupa 100 wolontariuszy, którzy przeprowadzali te konsultacje, będzie kierowała to pismo. Jesteśmy oburzeni i żądamy sprostowania słów wiceministra. Na łamach Nowej Trybuny Opolskiej i podczas audycji radiowej Radia Opola stwierdził, że konsultacje przeprowadzali działacze Mniejszości Niemieckiej i pomijali domy osób, którzy chcieli zagłosować za Wielkim Opolem – oburza się Rafał Kampa, jeden z liderów protestów, jakie od miesięcy odbywają się na Opolszczyźnie i członek komitetu „Tak dla Samorządności”.

– Konsultacje robiliśmy społecznie, bez wynagrodzeń czy zapłat. Komisja powołana przez Urząd Gminy była bezstronna. Rozdawaliśmy ankiety, lecz poza tym w szkołach i urzędach były ustawione urny, więc informacja o tym, że ktoś nie miał możliwości zagłosowania, jest mową nienawiści i jest nieprawdziwa – dodaje Kampa.Pozew jest w trakcie przygotowań.

Pozew miał dotyczyć także posłanki Katarzyny Czochary z PiS, jednak na razie postanowiono skupić się na wiceministrze Jakim. – Posłanka mówiła, że podczas protestu na terenach Elektrowni Opole manifestanci rzucali kamieniami, co jest bzdurą, ale uważamy, że najpierw załatwimy sprawę z wiceministrem Jakim. Nie rozumiemy skąd nienawiść do Mniejszości Niemieckiej, która mieszka na naszych terenach – mówi Rafał Kampa. Pozew będzie gotowy do końca września.

za www.onet.pl

 1. Ewa
  | ID: 01218699 | #1

  Pan jaki za chwilę przypomni wszystkim, że ma immunitet, który z założenia ma chronić rządzących gdy działają na szkodę społeczeństwa.

 2. wielbicielka prezesa
  | ID: b37a864f | #2

  No proszę, proszę….
  A jeszcze tak niedawno pani poseł Kasia na łamach życzliwej jak zawsze GW, zachwalała niemiecki ordnung.
  Zachwycała się niemieckimi, czystymi budkami telefonicznymi i obecnością …książek telefonicznych:)))
  I nawoływała do ” uczenia się od niemców”

  Echhhh…widzicie mniejszości jak to łaska PISu na pstrym koniu jeździ
  Aktualnie mniłują ukraińców, naród ponad wszelką wątpliwość miłujący pokój i dobro.
  ( wołyniacy o tym wiedzą)

 3. wielbicielka prezesa
  | ID: b37a864f | #3

  Myślę, że PIS popłynie ściekiem zapomnienia, na co serdecznie sobie zasłużył.
  Kłamiecie panowie i panie posłanki, zapominacie o własnych przyrzeczeniach, wasi funkcjonariusze wywożą naszą forsę w walizkach, jak żuliki do wynajęcia ( vide podarek dla ukraińców)minister MON odpływa totalnie, na co naraża nas na nieprzyjemności ze strony sąsiadów, itp…itd…
  Pani Czochara jeszcze tak niedawno była ZA wprowadzeniem wyższej kwoty wolnej od podatku, podobnie pan Jaki i reszta
  A dzisiaj?

  „Sejmowa większość Prawa i Sprawiedliwości odrzuciła na ostatnim posiedzeniu Sejmu projekt zakładający zwiększenie kwoty wolnej od podatku. W kampanii wyborczej czołowi politycy aktualnego obozu rządzącego zapewniali, że jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobią będzie właśnie podwyższenie KWOP.

  Podczas kampanii parlamentarnej i prezydenckiej czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniali, że natychmiastowe podniesienie kwoty wolnej od podatku przynajmniej do poziomu 8 tysięcy złotych jest jak najbardziej realne a zwlekanie z uchwaleniem odpowiedniej ustawy to nic innego jak wyraz złej woli ówczesnego rządu.

  Pełna lista hanby, tutaj:

  Sejmowa większość Prawa i Sprawiedliwości odrzuciła na ostatnim posiedzeniu Sejmu projekt zakładający zwiększenie kwoty wolnej od podatku. W kampanii wyborczej czołowi politycy aktualnego obozu rządzącego zapewniali, że jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobią będzie właśnie podwyższenie KWOP.

  Podczas kampanii parlamentarnej i prezydenckiej czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniali, że natychmiastowe podniesienie kwoty wolnej od podatku przynajmniej do poziomu 8 tysięcy złotych jest jak najbardziej realne a zwlekanie z uchwaleniem odpowiedniej ustawy to nic innego jak wyraz złej woli ówczesnego rządu.

 4. wielbicielka prezesa
  | ID: b37a864f | #4
Komentarze są zamknięte