Trwa szczyt NATO w Warszawie

Autor Obywatelski

„Wierzę, żePrezydenci Obama i Duda warszawski szczyt NATO będzie miał wymiar symboliczny i jeszcze bardziej wzmocni nasze partnerstwo” – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem USA Barackiem Obamą. 

Duda podkreślił, że uczestników szczytu czeka „wytężona praca”. „Ale wierzę, że szczyt będzie miał wymiar symboliczny i jeszcze bardziej wzmocni nasze partnerstwo” – zaznaczył prezydent.
Jak podkreślił, „Polacy lubią Amerykę, lubią Amerykanów”. „I ogromnie się cieszymy z obecności pana prezydenta dzisiaj i jutro w Warszawie” – powiedział prezydent.

„Uważamy Polskę za jednego z najbardziej oddanych sojuszników i jednego z liderów NATO” – powiedział prezydent USA Barack Obama po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Podziękował za udział polskich żołnierzy w misjach wojskowych.

Według Obamy fakt, że szczyt odbywa się w Warszawie świadczy o pozycji Polski. „W Stanach Zjednoczonych uważamy Polskę za jednego z najbardziej oddanych sojuszników. Polska jest jednym z liderów NATO. Krajem, który przeznacza pełny wkład – 2 proc. swojego PKB na nasze wspólne bezpieczeństwo” – mówił Obama.

Amerykański prezydent podziękował za misje wojskowe, w których Polska bierze udział. „Szczególnie za ostatni wkład w walkę z Państwem Islamskim i użycie F-16” – dodał.

źródło: kurier pap

Komentarze są zamknięte