Opole: zamieszanie w rozgrywkach juniorskich wywołane gorączką przedwyborczą

Autor Obywatelski

W Opolsklogoim Związku Piłki Nożnej trwają przygotowania do sobotniego Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego, na którym dokonane zostaną wybory nowych władz związku. W starciu z obecnym prezesem Piotrem Janczarem „o władzę” stanie były poseł Tomasz Garbowski. 

Tymczasem dotarły do nas niepokojące informacje dotyczące rozgrywek juniorskich w Opolskiej Lidze Juniorów i związanych z tym weryfikacjami meczy. Zasadą było, iż co czwartek wyniki spotkań były weryfikowane i ostateczne rozstrzygnięcia podawane w komunikatach Wydziału Gier i Dyscypliny. – Chodzi o to, że zawsze było tak, że weryfikacje zawodów następowały na bieżąco. A tymczasem ostatnio dowiedziałem się, że zweryfikowano mecze Jedności Rozmierka z  MKS Gogolin (odbył się on 20 marca br, na boisku wygrał Gogolin 0:5, po weryfikacji 3:0) i Jedności Rozmierka z Małąpanwią Ozimek (mecz odbył się 20 maja br, na boisku Ozimek wygrał 2:5, po weryfikacji 3:0) To spowodowało, że mój klub, który w rozgrywkach zajął 11 miejsce może zostać zdegradowany kosztem Rozmierki, która może się utrzymać. Zresztą z tego co wiem zespół z Rozmierki 14 pkt z 21 zdobył właśnie poprzez weryfikację i przy tzw „zielonym stoliku”. Jak można weryfikować wyniki po trzech miesiącach od zakończenia zawodów. Ktoś w OZPN jest albo niekompetentny albo …. może nie będę kończył – mówił ngopole.pl Wojciech Prajs prezes Odry Kędzierzyn-Koźle.

Weryfikacje spowodowały również, że zmieniła się kolejność czołowych drużyn Opolskiej Ligi Juniorów. Już jutro planuję wizytę w Opolskim Związku Piłki Nożnej i rozmowę z panem Głowackim, który odpowiada za Wydział Gier, chociaż jak poinformowali nas działacze klubów w ostatnim czasie pan Głowacki „zniknął” i kontakt z nim w OZPN jest niemożliwy.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte