Warszawa: CBA w Straży Miejskiej

Autor Obywatelski

Agenci CBA zastraz-miejska_m-obarabezpieczyli w czwartek dokumentację ws. niektórych przetargów i zamówień publicznych w Straży Miejskiej w Warszawie – poinformował PAP Piotr Kaczorek z CBA. Prokuratura ujawniła, że czynności w tej sprawie odbywają się też poza stolicą.
„W ramach śledztwa prowadzonego przez delegaturę CBA w Lublinie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prowadzimy działania dotyczące nieprawidłowości przy tych przetargach” – wyjaśnił Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA. Po południu poinformował, że agenci CBA zakończyli czynności.

W rozmowie z PAP mówił, że funkcjonariusze CBA zabezpieczali dokumenty, dane teleinformatyczne, korespondencję internetową związaną z realizacją wybranych przetargów. „Po tych czynnościach dokumenty i dane zostaną poddane analizie” – mówił PAP. Zaznaczył, że śledztwo jest wielowątkowe i wcześniej w jego toku CBA zabezpieczało dokumenty w wydziale transportowym biura organizacji Miasta Stołecznego Warszawy. Nie sprecyzował jakiego okresu dotyczą kontrolowane przetargi.

Źródło: Serwis Informacyjny PAP

Komentarze są zamknięte