Opole – Dobrzeń Wielki: Argumentem 100 milionów z bonusu rządowego

Autor Obywatelski1

Do wójta Dobrzenia a81a12c8e995c800419cfceda2767e5dWielkiego oraz radnych gminy został wysłany list.

List jest oficjalnym zaproszeniem dla władz gminy do podjęcia rozmów i do rozpoczęcia procesu konsultacji. Chcemy to zrobić w formie oficjalnej i grzecznościowej, żeby pokazać z naszej strony pełną wolę współpracy. I liczymy na dobrą odpowiedź – mówi Marcin Ociepa przewodniczący Rady Miasta Opola.

Połączenie Opola i Dobrzenia Wielkiego – taką propozycję ponawiają władze Opola. Prezydent wraz z przewodniczącym rady miasta wystosowali oficjalne zaproszenie na rozmowy do wójta gminy Dobrzeń Wielki. – Deklarujemy chęć współpracy – mówią. Według pomysłu samorządowców Opola, obie gminy miałyby zostać złączone, co miałoby przynieść korzyści nie tylko gminom, ale całej Opolszczyźnie. – Jest mnóstwo argumentów, które za tą propozycją przemawiają, a one są zawarte we wniosku, który złożyliśmy do wojewody – mówił prezydent Wiśniewski. – Przedmiotem naszych działań jest przede wszystkim dobro Opolszczyzny; żeby nam się tu wspólnie dobrze żyło – dodaje.

Prezydent przekonuje, że dzięki złączeniu gmin możliwe jest pozyskanie 100 milionów złotych uzyskanych dzięki nowym przepisom podatkowym. Opole deklaruje, że całość zostanie przekazana na inwestycje w Dobrzeniu Wielkim. – My nie chcemy nikomu pieniędzy zabierać, ale jesteśmy gotowi zaoferować, że wszystkie te pieniądze pochodzące z bonusu rządowego, jesteśmy w stanie przekazać w ciągu 4-5 lat na tereny, które dziś obejmuje Dobrzeń Wielki. – mówi Marcin Ociepa, przewodniczący Rady Miasta. – Chcemy zachować te społeczności w obecnym stanie, bez budowania murów czy granic, bo bariery jakie w tej chwili istnieją to wyłącznie bariery administracyjne. One są wytworzone sztucznie, ale i tak wszyscy jesteśmy mieszkańcami tego regionu – mówi Ociepa.
– Nie jesteśmy inni – przekonuje prezydent Wiśniewski. – Wspólnie uczymy się w tych samych szkołach, robimy zakupy w tych samych sklepach, mamy tych samych znajomych, spotykamy się na tych samych wydarzeniach.

Czy argumenty, także finansowe, spowodują, że stolica województwa opolskiego stanie się większa?

Oprac. w.s

  1. ely
    | ID: a7a0a500 | #1

    Elektrownie Opole nie zbudowali z prywatnych funduszy mieszkańcy Dobrzenia, ale budowa była finansowana z budżetu państwa,a więc całego Narodu. Korzyści powinny płynąc do całego społeczeństwa woj.opolskiego!

Komentarze są zamknięte