niezależna.pl: „Lech Kaczyński – ostatni wywiad”

Autor Obywatelski

Ostatni wywiadJak podaje portal niezależna.pl wczoraj w Warszawie w Pałacu Prymasowskim odbyła się uroczysta premiera drugiego wydania książki Łukasza Warzechy „Lech Kaczyński – ostatni wywiad”. W spotkaniu wzięli udział brat śp. prezydenta, Jarosław Kaczyński oraz Prezydent RP Andrzej Duda. Obecna była również Marta Kaczyńska.

 – Miałem to szczęście, że nie zaproszono mnie, tylko zgodzono się na mój pomysł. Z początku nie sądziłem, że to się dało zrealizować  – pomyślałem, że pomysł jest dobry, że jest sporo kontrowersji do wyjaśnienia. Zaproponowałem taki projekt i nie było większych zastrzeżeń – wspominał autor książki.

 – Spotkalismy się razem: byłem ja, Paweł Kowal, Maciej Łopiński i pan prezydent, i uzgodniliśmy, jak będziemy pracować nad książką. Rozmowy się rozpoczęły – ważna rzecz dla każdego czytelnika to zgoda pana prezydenta, by była to rozmowa z dziennikarzem. Mimo, że moment był polityczny i trudny, to pan prezydent powiedział: rozmawiajmy normalnie, jak pan ma inne zdanie to będziemy się spierać. To w tej książce jest – są różnice. (…) Bardzo sobie cenię taką metodę pracy nad tym projektem – powiedział Łukasz Warzecha.

O pracy nad książką opowiadał także Jarosław Kaczyński: – „Mogę powiedzieć jedno – miałem możliwość bardzo smutną redagować ten wywiad. I mogę powiedzieć, że to był jedyny moment po 2010 roku, gdy miałem mocne wrażenie, że obcuję z Leszkiem. Miałem ogromny żal, gdy go skończyłem”.

Oprac: W.S

 

Komentarze są zamknięte