Opole Zachodnie – centrum przesiadkowe

Autor Obywatelski

Rozpisany został już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej, dotyczącej budowy centrum przesiadkowego przy stacji PKP Opole – Zachodnie. Przy okazji realizowana będzie mała inwestycja na Metalchemie.

Czy stacja Opole Główne straci na znaczeniu?

Czy stacja Opole Główne straci na znaczeniu?

Jak zapowiada Mirosław Pietrucha wiceprezydent Opola centrum przesiadkowe miałoby powstać w okolicach dworca Opole Zachodnie, z miejscami parkingowymi, postojem dla autobusów i stacją rowerową. – Chcemy też umożliwić przejście od strony Szczepanowic i Wójtowej Wsi do tego centrum tak, żeby rzeczywiście umożliwić pełny dostęp do tego miejsca – zapowiada Mirosław Pietrucha.
– Zamierzamy wykonać również niewielką inwestycję w okolicach dworca na Metalchemie. Tam też jest stacja PKP i również przy niej myślimy o wykonaniu miejsc postojowych, stacji rowerowej i drobnej infrastruktury drogowej – dodaje.
To nie jedyne centrum przesiadkowe, o którym myślą włodarze Opola. Trwa intensywne poszukanie „kasy” na centrum Opole Wschodnie. W planach jest tam budowa stanowisk dla autobusów miejskich, podmiejskich, utworzenie ścieżek rowerowych i stworzenie całkowicie nowego układu komunikacyjnego z dodatkowym przebiciem pod torami kolejowymi na wysokości Wodociągów i Kanalizacji. Rozwiązanie to miałoby na celu korzyści dla komunikacji miejskiej.

Pieniądze miałyby pochodzić z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Szacowany koszt tej inwestycji to 150 mln złotych.

W.S
foto:kolejmania.rail.pl

Komentarze są zamknięte