Nowy Zarząd w kędzierzyńskich Azotach. Mateusz Gramza na czele

Autor Obywatelski
Mateusz Gramza pokieruje kędzierzyńskimi Azotami.

Mateusz Gramza pokieruje kędzierzyńskimi Azotami.

6 kwietnia br., Rada Nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A., dokonała zmian w składzie Zarządu Spółki, Na funkcję Prezesa Zarządu delegowany został Mateusz Gramza. Nowymi wiceprezesami zostali  Adam Gąsiorowski i Sławomir Brzeziński.

Jak informuje spółka zmiany wynikają z celów, które wyznaczyła Grupa Azoty poszczególnym Zarządom Spółek. Cele te, to konsekwentny rozwój oparty o działania innowacyjne oraz pozycjonowanie marki na rynkach krajowych i międzynarodowych.

Jednocześnie ze składu Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.  odwołani zostali: Prezes Adam Leszkiewicz oraz Wiceprezesi: Mirosław Ptasiński, Dariusz Bednorz oraz Krzysztof Kamiński.

Mateusz Gramza, jeżeli chodzi o wykształcenie, obecnie  ma otwarty przewód doktorski na Uniwersytecie Przyrodniczym  we Wrocławiu, Studia inżynierskie ukończył także na tej samej uczelni w 2003 roku, uzyskując tytuł inżyniera rolnictwa. Wcześniej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu obronił pracę magisterską, uzyskując tytuł magistra ekonomii. W swojej karierze przebywał w latach 1995-1996 na stypendium na Universidade Federal do Parana w Brazylii.

Jeżeli chodzi o doświadczenie zawodowe Mateusz Gramza od czerwca 2013 roku jest współwłaścicielem i Prezesem Zarządu Gramza sp. z.o.o.Pełni także podobną funkcję w AgreCo sp.z.o.o.  Zatrudniony jest także w BIOTEK Agriculture Polska sp.z.o.o., jako dyrektor zarządzający i członek zarządu firmy. Od marca 2016 roku jest również członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej S.A. W przeszłości pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, EnergiaPro Gigawat sp.z.o.o. oraz w POLMOZBYCIE Jelcz S.A.

 

Wiktor Sobierajski

 

 

Komentarze są zamknięte