Odra i Piast razem

Autor Obywatelski
Oto wszyscysy gnatariusze umowy współpracy pomiędzy RTS Odra K-Koźle a GKS Piast Gliwice

Oto wszyscy sygnatariusze umowy współpracy pomiędzy RTS Odra K-Koźle a GKS Piast Gliwice

To była historyczna chwila. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu podpisana została umowa o współpracy pomiędzy klubem piłkarskim Piast Gliwice, który walczy o mistrzostwo Polski w Ekstraklasie a … RTS Odra Kędzierzyn-Koźle.

Jak zapowiedział prezes Zarządu GKS „Piast” S.A. Adam Sarkowicz, nie jest to ostatnia umowa partnerska pomiędzy kędzierzyńsko-kozielskimi klubami. Na celowniku gliwickich piłkarzy są KS Sławięcice Kędzierzyn-Koźle i… głogówecka Fortuna. Podpisy pod umową partnerską złożyli Adam Sarkowicz i Wojciech Prajs, który od niedawna sprawuje funkcję prezesa, w kozielskim klubie.

Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu w obecności Wicestarosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego Józefa Gismana i Prezydent Kędzierzyna- Koźla Sabiny Nowosielskiej. – Podpisaliśmy porozumienie o współpracy między naszymi klubami z czego ogromnie się cieszę. Myślę, że na tej umowie partnerskiej najbardziej skorzystają dzieci. Celem współpracy jest wymiana zawodników i umożliwienie im kontynuowania kariery w klubie z najwyższej półki a także umożliwi naszym trenerom odbywania staży w Piaście Gliwice a to będzie miało wpływ na podniesienie ich kwalifikacji szkoleniowych – mówił Wojciech Prajs prezes RTS Odra K-Koźle.

– Jest mi bardzo miło gościć w Kędzierzynie-Koźlu i cieszę się, że miasto Kędzierzyn-Koźle stawia na sport inny niż siatkówka. Siatkówki w Gliwicach wam zazdrościmy. Dzisiaj jednak spotykamy się w innym celu a chodzi o podpisanie umowy o współpracy w zakresie dzieci i młodzieży Związana jest ona z rozwojem młodych piłkarzy ale i trenerów. W najbliższym czasie podpiszemy jeszcze kilka takich umów. Mam nadzieję, że przede wszystkim dzieci skorzystają na tej współpracy. Ta współpraca już się zaczęła, bo młodzi piłkarze przyjeżdżają na nasze mecze i mają okazję zobaczyć jak wygląda kibicowanie w ekstraklasie. Ta współpraca doskonale wpisuje się w naszą strategię marketingową i rozwój naszego klubu – mówił Prezes Zarządu GKS Piast Gliwice Adam Sarkowicz. – A ja mam nadzieję, że za jakiś czas zaprosicie nas, abyśmy zobaczyli efekty tej współpracy – dodała Sabina Nowosielska prezydent Kędzierzyna-Koźla.

Dodać należy, że obecnie RTS Odra K-Koźle prowadzi szkolenie tylko grup dziecięcych i młodzieżowych, co wydaje się być znakomitym posunięciem nowego zarządu klubu. Można się więc spodziewać, że wkrótce w kozielskim klubie zawita czeska myśl szkoleniowa, która doskonale zdaje egzamin w gliwickim klubie.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte