Małgorzata Todd: zgoda rujnuje

Niezależna Gazeta Obywatelska8

Małgorzata ToddSzanowni Państwo!
Komuniści, jak to komuniści zawłaszczają wszystko, nie wyłączając słów, które na swoje potrzeby przekręcają. Ostatni (mam nadzieję) postkomunistyczny prezydent odwoływał się do starego powiedzenia, że „zgoda buduje, a niezgoda rujnuje”. Za jego prezydentury było oczywiście odwrotnie. PO potrzebowała zgody na rujnowanie państwa.
Obrazowo można by to przedstawić tak. Złodziej proponuje zgodę okradzionemu mówiąc: Ukradłem ci co prawda samochód więc teraz jest mój, ale mogę ci go odsprzedać za pół ceny, a jest przecież wart dużo więcej! Czyż nie robisz na tym świetnego interesu? Taka fura za pół ceny!
Zgodę proponował Jaruzelski wprowadzając stan wojenny. Teraz „totalna opozycja” proponuje zgodę pod warunkiem oddania jej władzy, a przynajmniej zgodę na nierząd, który umożliwiłby im zatarcie pod kamieni kupą śladów przestępstw. O terrorystach zwanych „uchodźcami” nawet nie warto wspominać. Zgoda na ich przyjęcie oznacza zgodę na prawo szariatu. Spójrzmy prawdzie w oczy. Zgoda na politykę szalonej kanclerz podjudzonej przez Wladimira Wladimirowicza, rujnuje Europę. Miejmy odwagę mówić: NIE!
Bądźmy więc czujni, gdy ktoś proponuje nam jakikolwiek kompromis. Warto wchodzić tylko w uczciwe układy. Dlatego radując się ze ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (póki nam wolno) nie zapominajmy, że dobroć z rozumem może przenosić góry, ale połączona z naiwnością jest niebezpieczna dla wszystkich.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY
Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

 1. Eleonora
  | ID: cd3706a3 | #1

  Jasne, że od dzisiaj panują najprawdziwsze polskie duszeńki.
  Najczęsciej takie, o których Wikipedia podaje
  – urodził się w 1949roku, studia na UW ukończył……itd
  Nic o rodzicach szanownych, ani Boże broń strasznych dziaduniach:)
  Jeden z wielu ostatnich przykładów obrony naszych niezłomnych, patriotycznych i niezaleznych „dziennikarzy”

  Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, rada nadzorcza Polskiego Radia podjęła w piątek uchwałę, w której zalecono zarządowi spółki zwolnienie Mietkowskiego i Ławińskiego. Członkowie rady zapoznali się z wynikami kontroli wewnętrznej.

  – RN zaleca podjęcie czynności mających na celu wyciągnięcie konsekwencji służbowych, z rozwiązaniem umów o pracę włącznie, w stosunku do osób odpowiedzialnych za stwierdzone w Wystąpieniu Pokontrolnym naruszenia legalności oraz niegospodarności – czytamy w uchwale rady nadzorczej.”

  Odwołanie Andrzeja Mietkowskiego, ostro na łamach wPolityce.pl skrytykował Bronisław Wildstein, były prezes TVP.

  – Dowiedziałem się właśnie, że ze stanowiska szefa portalu Polskiego Radia odwołany został Andrzej Mietkowski. Od razu muszę zaznaczyć, że łatwo posądzić mnie o brak obiektywizmu w odniesieniu do tej sprawy. Mietkowski jest moim przyjacielem od 40 lat. Wspólnie działaliśmy w SKS-ie, Studenckim Komitecie Solidarności, opozycyjnym ośrodku powołanym w Krakowie w maju 1977 roku po zabójstwie przez SB Stanisława Pyjasa. Zaangażowani byliśmy w tworzenie Solidarności i NZS-u oraz wielu innych opozycyjnych inicjatyw – napisał Wildstein.

  – Jeśli jestem przyjacielem Mietkowskiego to również dlatego, że uważam go za człowieka bezwzględnie uczciwego i poświęcającego się na rzecz polskich spraw. W dużej mierze stworzył on portal Polskiego Radia, który otrzymywał liczne nagrody i, co niezwykle rzadkie w Polsce, potrafili docenić go ludzie z różnych stron obecnej barykady. Ostatnio za serwisy historyczne wyróżniło go SDP.
  Odwołanie Mietkowskiego jest niesprawiedliwe i bezzasadne. Pokazuje też niebezpieczeństwo z jakim musi zderzyć się nowa władza. Odbiera ona państwo w fatalnym stanie i konfrontować się musi ze zdegenerowanymi w dużej mierze kadrami.
  Jeszcze przed wyborami pisałem, że sukces ewentualnej, nowej ekipy, która stawia sobie za zadanie zmianę kraju zależy od jej determinacji, w tym zdecydowanej wymiany dotychczasowych funkcjonariuszy.
  Drugim warunkiem tego sukcesu jest jednak otwarcie się i przekonanie do siebie dużo szerszego niż partyjne grona zwolenników. Po to również należy postawić na kompetentnych (i uczciwych) ludzi, którzy funkcjonują w kadrach służby państwowej.
  Odwołanie Mietkowskiego jest zaprzeczeniem tego typu postawy, a triumfem partyjniactwa. Partyjniactwo rozumiem w szerokim, środowiskowym znaczeniu. Czy ci, którzy odpowiadają za media publiczne, zdają sobie z tego sprawę? – pyta Bronisław Wildstein.”

  hmmmm… kim był tate pana Mietkowskiego?
  Ano znanym działaczem KPP mordercą UB Mieczysławem Mietkowskim vel Mosiejem Bobrownickm z Białegostoku

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Mietkowski

  Wraca stare… ups… chciałam napisać, że
  ….idzie nowe….

 2. Anonim
  | ID: b1039173 | #2

  Odezwala sie, jak zwykle agentka sowieckiej wojskowki, ktora jak kocha Rosje (nota bebe kaeda – biala, czrwona, a zwlaczsza jej obecnego pprzywodce – KGB-ste Putina) zwykle atakuje wszystko, co zwiazane z PiS-em i Kaczynskim. Nic dziwnego. Takie ma zadanie. Teraz jednak dostala kompletnej paranoi, bo uzywa do tego celu rownie znienawidzonych przez siebie (szekola „Mnietka” Moczara) Zydow – Wildsteina i Mietkowskiego, ktorych z kolei przeszlosc rodzinna staje sie przedmiotem Eleonorowych „dysertacji”. Co tam – placa za sianie zametu i wierszowke – nada pisat!!!

 3. Eleonora
  | ID: a677fe21 | #3

  @Anonim

  ooo!
  To pan Anonim, styropianowy opozycjonista też ” z korzeniami”?
  Pan napisze czy tate szył sutanny dla księży, czy zajmował się handełełe?!

  http://www.teatr.elblag.pl/uploaded/spectacle_pictures/size-1200x800_img_6185_773590709.jpg

 4. Jan Kiel
  | ID: 4ab60d58 | #4

  @Eleonora
  Pożyczał na procent.

 5. Eleonora
  | ID: 8e215f71 | #5

  To un z Rotszyldów?
  no, no, no… dlatego tak dzielnie walczył o odszkodowanie za waleczność :)
  Tate nauczyli.

 6. Anonim
  | ID: b1039173 | #6

  Jak widac, Eleonora czerpie z instrukcji dpstarczanych przez sowiecka wojskowke, tylko strony jej sie pop..lily. Ale powaznie – uwazam, ze jako osoba zwiazana z PZPR oraz 10 Dywizja Sudecka im. Armii Czerwonej zostala skierowana jako jednostka wywiadowcza do opolskiej komorki Radia Maryja, w ktorej „o dziwo” dzialali ludzie zwiazani z tym samym kregiem osob – miedzy innymi emerytowany oficer LWP, ktory nie kryl swoich prorosyjskichi sympatii. W osobliwy sposob osoba ta nadal uprawia jawna prorosyjska propagande na lamach NGO czerpiac nieustannie z arsenalu antypolskich instrukcji wymierzonych w partie Jaroslawa Kaczynskiego. Jest jednak nadzieja, ze przeszlosc, obecna sytuacje i powiazania tej pani ktos teraz przeswietli.

 7. Eleonora
  | ID: e9220ebe | #7

  @Anonim

  No to jak, panie opozycjonisto było z panem?!
  Że wszystkie propolskie organizacje po kilku spotkaniach z panem
  – dziękowały panu za współpracę?
  Gdzie teraz pan się zahaczył?
  Komu ubliża?
  Czego pan się boi, kiedy piszemy o lustracji?
  Z pana lustrator doskonały, tylko jakoś o swoje teczunie się lęka:))

  Może zapisał się pan do KODu, skoro nawet o RM niedobrze się wyraża?
  Bo to, że pisze pan bzdury, to oczywiste….

 8. Marzena
  | ID: 4bff1a23 | #8

  No i co bohaterski Anonimie? Zatkało kakao?

Komentarze są zamknięte