Stop-stres na egzaminach na prawo jazdy w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Auto na drodze fot. NGOO 5 proc. wzrosła liczba zdanych egzaminów praktycznych na prawo jazdy w opolskim WORD po wprowadzeniu programu „Stop-stres”.
– Program będziemy kontynuować i udoskonalać o nowe elementy, więc mamy nadzieję, że zdawalność jeszcze u nas wzrośnie – mówił dyrektor WORD w Opolu Edward Kinder, zastrzegając, że nie ma mowy o „przymykaniu oka” na błędy na egzaminach, a jedynie o poprawie warunków przystępowania do tego egzaminu.

W ramach programu np. skrócono czas oczekiwania na egzamin, umawiając mniejsze grupki egzaminowanych z większą częstotliwością. Dzięki temu czas oczekiwania na egzamin wynosi przeciętnie 10-15 minut. Wprowadzono też m.in. możliwość odbycia jazd próbnych na zadaszonym placu manewrowym WORD w Opolu po godzinach egzaminowania, tak by kursanci mogli się z miejscem zapoznać, poćwiczyć na nim i zyskać „ostatni szlif”.

pap

  1. | ID: db06651a | #1

    Wielki ukłon w kierunku WORD’a z Opola. Nie trudno jest utrudnić życie kandydatom na Kierowców, przysporzyć im dodatkowego stresu, nawet nie mając tego na celu. Jednak wprowadzenie zmian, nawet niewielkich, których rezultatem ma być poprawa samopoczucia Kandydatów, minimalizacja stresu, który jak wiemy przez egzaminem na prawo jazdy dość często sięga zenitu, jest godnym podziwu działaniem. Gratulujemy pomysłu i realizacji!

Komentarze są zamknięte