Niekonwencjonalne lekcje przedsiębiorczości

Niezależna Gazeta Obywatelska

przedstawiciel_sponsorowCo najmniej 220 uczniów z 9 szkół weźmie udział w trzeciej edycji „Lekcji przedsiębiorczości” w Gdańsku. W poprzednich dwóch wzięło udział ponad 600 uczniów. Organizatorzy twierdzą, że jest to pierwszy taki projekt w Polsce, wykorzystujący innowacyjne metody.

Lekcje Przedsiębiorczości to rozpoczęty w roku szkolnym 2014/2015 pilotażowy program Miasta Gdańsk i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Celem projektu jest zmiana sposobu uczenia przedsiębiorczości w gimnazjach i liceach poprzez wykorzystanie innowacyjnej metody, gamifikacji. To narzędzie opiera się na wykorzystaniu mechanizmów zaangażowania znanych z gier.

Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER tłumaczy, że uczestnicy projektu podczas semestru szkolnego uczą się, jak w sposób przedsiębiorczy rozwinąć biznes. Na platformie internetowej lekcjeprzedsiebiorczosci.pl m.in. tworzą biznesplan, planują budżet oraz poznają sposoby badania rynku. Wyjaśniła, że przygotowane dla uczniów zadania oparte są na mechanizmach znanych z gier, dzięki temu uczniowie traktują je jako wyzwania, które ich intrygują i motywują do przejścia kolejnego etapu szkolenia.

pap

Komentarze są zamknięte