Tylko prawda jest ciekawa… nawet prawda bolesna [apel]

Niezależna Gazeta Obywatelska17

Sławomir Cenckiewicz i Jerzy Łysiak fot. NGOOd kilkunastu dni w mediach można zaobserwować falę oświadczeń publikowanych w obronie dobrego imienia śp. profesora Wisława Chrzanowskiego. Są one w dużej mierze reakcją na fakt pojawienia się na rynku wydawniczym książki „Konfidenci”, wydanej przez Etidions Spotkania. Zawarty jest w niej artykuł profesora Sławomira Cenckiewicza poświęcony relacjom nieżyjącego już marszałka Sejmu RP z Służbą Bezpieczeństwa.

Z przedstawionych w nim dokumentów wynika, że umieszczenie w 1992 prezesa ZChN na tzw. liście Macierewicza było jak najbardziej zasadne. A więc, fakty są takie, iż były porucznik NOW-AK „Wiesław”, weteran powstania warszawskiego, bohater, żołnierz niezłomny w latach 1973-1976, ale i w latach 80 uległ jakiejś „słabości” i podjął współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa. Nie pierwszy raz okazuje się, że w życiorysie osoby darzonej społecznym szacunkiem, oprócz pięknych i chlubnych kart znajdują się także i te mało chwalebne, których nie chce ona ujawnić, których się wypiera, chociaż fakt podjęcia współpracy z SB nie przekreśla w żadnym razie pozytywnych dokonań Wiesława Chrzanowskiego, co raczą sugerować krytycy publikacji profesora Cenckiewicza.

Oczywiście każdy ma prawo, zestawiając czyjeś dobre i złe dokonania wyrazić w tej materii swoją własną ocenę. Nie można natomiast, kierując się osobistymi sympatiami politycznymi, „stawiać pod pręgierzem” naukowców za to, że ujawniają białe i czarne plamy w sporządzanych biografiach. Czyżby należało pomijać w nich niektóre fakty? Czyżby standardem w naukowym dyskursie miały się stać półprawdy czy wręcz kłamstwa? Na nic się tu zdadzą takie publiczne protesty, bo to nie prof. Cenckiewicz jest winien faktom niechlubnych działań śp. Chrzanowskiego. On je tylko odkrył i ujawnił. A miał do tego nie tylko prawo, ale także obowiązek i do tej pory nikt nie wykazał żadnych merytorycznych uchybień w jego pracy.

Nie wymagajmy od naukowców by sprzeniewierzyli swemu posłannictwu, dążeniu do prawdy, o co nawoływał w swych utworach publicystycznych i literackich jeden z największych Polaków XX wieku Józef Mackiewicz.

Tylko prawda jest ciekawa… nawet prawda bolesna.

Opolskie środowiska niepodległościowe:

Jerzy Łysiak – prezes Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej
Jacek Bezeg, Antoni Klusik, Arkadiusz Karbowiak, Stanisław Tomczyk – przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” przy Uniwersytecie Opolskim, Bolesław Bezeg – wydawca i redaktor „Historii Lokalnej”, Tomasz Kwiatek – „Niezależna Gazeta Obywatelska” w Opolu, Ryszard Szram – przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Opolu

 1. anonimek
  | ID: b1e4166f | #1

  Tylko prawda jest ciekawa… nawet prawda bolesna.

  Zgadzam się z tym całkowicie. Biografia prof Chrzanowskiego bynajmniej dla mnie nie umniejsza jego osobie.
  Zastanawia mnie tylko jedno
  Dlaczego pan Cenckiewicz lustruje ludzi związanych z endecją.
  A za cholerę nie chce zająć się historią powstania KOR, jego finansowania czy powiązań z masonerią i ambasadami USA i Izraela.
  Pan Cenckiewicz nie napisze gdzie poszły zachodnie pieniądze przeznaczone dla S?
  Tego zdaje się, że nieprędko się doczekamy, choć zgadzam się z zawołaniem, że tylko prawda jest….
  I tak panowie sygnatariusze stanęliśmy w miejscu, przed którym przestrzegał nas Prymas Wyszyński:

  „w gwałtownych przemianach społecznych grozi zawsze niebezpieczeństwo i pokusa nadmiernego skupiania się na rozgrywkach personalnych. (…) Nie idzie o to, aby wymieniać ludzi, tylko o to, aby ludzie się odmienili, aby byli inni, aby, powiem drastycznie, jedna klika złodziei nie wydarła kluczy od kasy państwowej innej klice złodziei. Idzie o odnowę człowieka”

  Jakiej odnowy panowie oczekujecie?

  Polecam:

  http://www.mysl-polska.pl/738

 2. Opolanin
  | ID: a95467d1 | #2

  Dziwne, że sygnatariusze powyższego oświadczenia zajmują zupełnie inne stanowisko, jeżeli chodzi o badanie przeszłości na gruncie opolskim. Przypomnijmy niektóre ich wcześniejsze wystąpienia:
  http://swkatowice.forumoteka.pl/viewtopic.php?t=8053
  http://porozumienie.forumoteka.pl/viewtopic.php?t=266

 3. Anonim
  | ID: da82b6ae | #3

  Nie ma nic wspolnego z faktami ani prawda historyczna, ani tez rzetelnoscia wypowiedz niejakiego anonimka. Slawomir Cenckiewicz ma prawo do swobody badan naukowych. Tu w zasadzie powinna byc postawiona kropka i tyle polemiki z anonimkiem. Niech prowadza inne dociekania jego koledzy, skoro mu malo ze strony Slawomira Cenckiewicza. À le to nir koniec, bo prawda jest inna niz anonimkowe lamenty i zarzuty. Otoz S. Cenckiewicz rozbroil najwieksza ikone KOR-owskich (tu tez brak scislosci, bo w KOR-ze byli rowniez ludzie pokroju Macierewicza) protagonistow – Lecha Walese vel Bolka, obnazyl rownie prawdziwe oblicze Wojskowych sluzb Informacyjnych i Ludowego Wojska Polskiego. Wieslaw Chrzanowski byl jedna z wielu waznych postaci zycia politycznego w czasach opozycji i wspolczesnych. Bez zrozumienia zaleznosci takich osob od sluzb specjalnych niesposob zrozumiec dzisiejszych przemian politycznych i dzisiejszej sytuacji. Chore zatem jest widzenie pracy Slawomira Cenckiewicza z perspektywy rtzekomego dyskryminowania endecji. Niestety, wymieniona przez anonimka formacja byla mocno drenowana przez komune w latach czterdziestych i piecdziesiatych. Wielu sposrod nich „gryzie ziemie” -druga ewentualnosc (przypadek b.czesty) endecy zagrozeni utrata zycia szli na wspolprace z bezpieka (nie mam tu na mysli Zolnierzy Wykletych – to ta kategoria, ktora „gryzie ziemie”.
  Tak wogole skandaliczna ze strony anonimka nie tyle jest ignorancja, co stawianie pod pregierzem osioby, ktora szuka prawdy i wzbudzanie litosci wobec czlowieka, dla ktorego zyciorysu prawda nie jest zbyt wygodna.

 4. Anonim
  | ID: da82b6ae | #4

  Odezwal sie Z. Bereszynski (vel. Opolanin) wspolpracownik GW-na, obronca TW. „Piasta”, TW. „Renka”, i komunistycznych dzoialaczy w rodzju Lukawieckiego. Widocznie wysuwane wielokrotnie pod jego adresem zarzuty manipulowania historia i aktami IPN sa nadal dla niego bolesne.

 5. Andrzej Wianecki
  | ID: f8b35383 | #5

  Lepsza jest prawda bolesna niż jej przemilczanie lub fałsz. Każdy ma prawo do własnej oceny bohaterów i przestępców , ale ocena winna opierać się na faktach kompletnych a nie tylko wybranych. Każdy też ma prawo wyboru podmiotu, lub przedmiotu swoich badań i nie godzi się czynić zarzutów badaczowi za to , że nie bada obszarów, które komuś wydają się być istotne. Podłością jest dyskredytowanie badacza i jego pracy pod zarzutem nie zbadania akt innych osób czy środowisk tym bardziej gdy osoba tę podłość czyni anonimowo i prawdopodobnie sama nigdy wysiłku podobnych badań się nie podjęła. Doceniam wielką odwagą jaką wykazał się Sławomir Cenckiewicz ujawniając ciemne karty życiorysu powszechnie szanowanego profesora Chrzanowskiego. Kto z krytyków Cenckiewicza miałby odwagę na taki krok ? Dopóki nikt nie udowodni , że fakty podane przez Cenckiewicza są nieprawdziwe chylę przed nim czoła oraz przed osobami, które mają odwagę występować z imienia i nazwiska w obronie Cenckiewicza !

 6. anonimek
  | ID: 60b1bc24 | #6

  No cóż… być może inaczej rozumiemy pojęcie niezależności.
  Piszę, że nie pochwalam współpracy prof Chrzanowskiego z SB
  Nie jest rzeczą chwalebną współpraca z SB, GRU, CIA, MI6 czy Mossadem.
  Proszę zaznajomić się z zyciorysami współczesnych ministrów.
  Wielu z nich, a są to tuzy opozycji solidarnościowej, wręcz chwali się swoimi kontaktami ze służbami/ dziwnymi fundacjami obcych państw.
  Pani premier Beata Szydło jest absolwentką Szkoły Liderów przy amerykańskim Departamencie Stanu.
  Elewi tej Szkoły Liderów są wybierani przez dyplomatów z Ambasady USA w każdym kraju. Wytypowane osoby – jak czytamy na stronie Ambasady USA w Warszawie – „odbywają podróż do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w starannie przygotowanych programach, które odpowiadają ich zainteresowaniom zawodowym, jak również celom polityki zagranicznej USA.”

  Albo minister Waszczykowski:

  W 1989 roku wyjechał do USA, gdzie odbył dwuletnie studia magisterskie na Wydziale Stosunków Międzynarodowych University of Oregon, w latach 1992- 1993- studia podyplomowe w Graduale Institute of Internacional Studiem w Genewie.

  Przypomnę państwu, że podnosi się w mediach głośny krzyk,gdy we władzach znajdzie się jakiś osobnik, który skończył szkołę w dawnym ZSRR.
  Sugeruje się wtedy niedwuznacznie, że jak skończył szkołę w ZSRR, to musi być KGB, bo inaczej być nie mogło…

  Ale teraz wszystko się zmieniło, i studia na Wydziale Stosunków Międzynarodowych w USA-to nic takiego… To wolno…

  W 1992 roku pan Waszczykowski rozpoczął pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych jako starszy ekspert w Departamencie Systemu Narodów Zjednoczonych, a następnie w Departamencie Instytucji Europejskich.

  W 1996 roku pan Witold Waszczykowski został wicedyrektorem Departamentu Instytucji Europejskich, później zaś objął równoprawną funkcję w Departamencie Polityki Bezpieczeństwa.

  W 1997 roku wyjechał do Brukseli jako szef Biura Łącznikowego Rzeczpospolitej przy NATO., a potem został zastępcą pierwszego przedstawiciela Polski przy NATO, którym został stary PRL-owski dyplomata, pan Andrzej Towpik.

  Minęły dwa lata i pan Witold Waszczykowski dostał samodzielną placówkę: został ambasadorem w Iranie.

  Wiosną 2002 roku został odwołany przez nowego ministra spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza.

  Były zarzuty wobec pana Witolda Waszczykowskiego, że podejmuje niekonsultowane inicjatywy w imieniu Stanów Zjednoczonych(????) no i że jest skłócony z personelem placówki, a także, że jest związany z prawicą( miał być jedną z nielicznych zdobyczy Akcji Wyborczej Solidarność w resorcie kierowanym przez Bronisława Geremka.

  Na koniec urywek z życiorysu pana historyka.
  Jak sam pisze

  „Byłem dwukrotnym stypendystą Polonia Aid Foundation Trust w Londynie (2000 r. i 2004 r.).
  W 2000 r. i 2009 r. otrzymałem grant Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku.
  W latach 2005-2007 byłem stypendystą Free Speech Foundation w Chicago.”

  Co najmniej jedna z przywołanych fundacji kojarzona jest ze znanym ” filantropem” Sorosem….

  Dziękuję za uwagę.

 7. Anonim
  | ID: da82b6ae | #7

  To rzeczywiscie chora wizja rzeczywistosci, w ktorej niejaki anonimek nie rozroznia, albo nie chce rozrozniac, narzuconego przemoca politycznego, trwajacego dziesieciolecia (nie liczac niemal poltorawiekowej niewoli pod zaborami)politycznego, militarnego, gospodarczego uzaleznienia Polski od okupanta rosyjskiego a dobrowolnie przyjeta przez polski narod we wszystkich przejawach ruchow wolnosciowych, demokratycznych aktach woli narodu wspolpraca z wybranymi sojusznikami, ktorzy, jak USA czy Wielka Brytania, nigdy nie byli okupantami Polski. Stawianie znaku rownosci miedzy ruska okupacja a wspolpraca z panstwami wolnego swiata, zwlaszcza militarna wspolpraca Polski w ramach NATO, jest przejawem glebokiej patologii politycznej spowodowaanej wieloletnim uzaleznieniem, infiltracja, dezinformacja, propaganda majaca na celu mylenie przez Polakow elementarnych pojec, zwlaszcza zas dzialaniami agentury wplywu i zwyklej agentury na rzecz obcego i wrogiego panstwa – Rosji.
  W tym kontekscie przedstawianie zyciorysow ministra wWaszczykowskiego, czy premir Szydlo, jako ludzi wspolpracujacych z innymi panswami z intencja ukazania tej wspolpracy jako dzialalnosci wrogiej i szkodliwej panstwu polskiemu jest zwykla manipulacja, chcialoby sie rzec manipulacja prorosyjska, ktora ma usprawiedliwic zdrade panstwa na rzecz rosyjskiego okupanta, ktora mialaby niczym szczegolnym nie roznic sie od opisanej wyzej wspolpracy. Ty sie anonimek zastanow do kogo piszesz! Polacy takiego ruskiego belkotu nie kupia!

 8. pozbawionyzłudzeń
  | ID: 3d6d6edf | #8

  @anonimku, nie od dzisiaj wiadomym jest, że kraje wpływowe kreują kadry w krajach… kolonizowanych. Polska to kraj który na ostatnie circa 230lat pond 200 spędził pod okupacją. Polska nie ma SWOICH kadr. Nawet „lustratorzy” są chcąc nie chcąc naznaczeni podległością.
  5-6 pokoleń zajmie Polsce (o ile wielcy gracze tego świata nie postanowią zrobić sobie resetu długów czyt. wojny np. na terenie Europy Środkowo Wschodniej) aby zerwała z mentalnością niewolnika, szukającego rozpaczliwie swojego Pana Zarządcy, po tm jak dotychczasowy przyparty ekonomicznie do muru postanowił się nim podzielić z innymi (szeroko pojętym Zachodem).

  Moim zdaniem, Pan SC pisze o tych o którym wie, że może pisać bez konsekwencji ze strony osób wpływowych. Dobre i to, chciałoby się powiedzieć, jednak jakiś niesmak pozostaje. Wtedy jednak proszę sobie przypomnieć o tych 2 ostatnich wiekach w jakich walczyła o przetrwanie polskość…

  A samemu Panu Cenckiewiczowi bardzo dziękuję, za walkę o godność i pamięć Pani Anny Walentynowicz, albowiem takich ludzi jak Ona dzisiaj w zasadzie już nie ma.

 9. Andrzej Wianecki
  | ID: f8b35383 | #9

  Osoby takie jak Anonimek , które stawiają znak równości między SB i GRU a CIA powinny być izolowane od społeczeństwa bo stanowią poważne jego zagrożenie. Nieprzewidywalne mogą być zachowania osobnika świadomie zacierającego różnice miedzy dobrem od złem , który wsadza służby stojące na staży demokracji i wolności , wspierające Solidarność oraz niepodległościowe dążenia każdego narodu do jednego worka ze służbami na usługach tyranii i dyktatury. GRU to narządzie Putina a CIA Obamy , czyli Putin i Obama , Rosja i USA to podobni ludzie i państwa ??
  Niszczenie wartości widać u Anonimka po wielokroć , również w licznych pomówieniach , niedomówieniach i aluzjach typowych dla sowieckich metod propagandy . Robi to świadomie i celowo o czym świadczy jego anonimowość. Człowiek wierzący w to co mówi i robi nie wstydzi się i nie obawia świadectwa swojego nazwiska.

 10. anonimek
  | ID: b7998b78 | #10

  @Andrzej Wianecki

  Słusznie mówią, że osoby takie jak pan Wianecki mentalnie zatrzymały się 30 lat temu.
  Proszę mi wyjasnić na czym polega to dobro zesłane nam przez agentów CIA?
  Może to, że w dzisiejszej Polsce nie produkujemy już nawet zdechłego Fiata 126p?
  Toż nawet wasz guru, pan Gwiazda powiada o niszczeniu przez zachód naszej gospodarki
  Polecam:

  https://www.youtube.com/watch?v=2aoRvfQ8FzU

  Oczywiście ataki Obamy i jego poprzedników , bombardowanie miast Jugosławii, Iraku, Syrii czy Afganistanu są jak najbardziej demokratyczne, prawda panie Andrzeju Wianecki?
  Pan się nie zawstydzi bo zdaje się, że nie ogarnia pan rzeczywistości.

 11. Tomasz A S
  | ID: f4341150 | #11

  anonimku, przyznaj się, ile kolejnych przydziałów na obecnie „zdechłego Fiata 126p?” wziąłeś ze swego resortu w latach 70-tych? Bo tym bardziej zasłużonym dawali co dwa lata? a Może potem brałeś przydziały/talony na fiata 125p? Widać wyraźnie, że mentalnie do tych wspaniałych czasów jesteś szalenie przywiązany.

 12. anonimek
  | ID: b446e456 | #12

  Tomasz A S :
  anonimku, przyznaj się, ile kolejnych przydziałów na obecnie „zdechłego Fiata 126p?” wziąłeś ze swego resortu w latach 70-tych? Bo tym bardziej zasłużonym dawali co dwa lata? a Może potem brałeś przydziały/talony na fiata 125p? Widać wyraźnie, że mentalnie do tych wspaniałych czasów jesteś szalenie przywiązany.

  No to wy „wolnościowcy” przyznajcie się w ilu Radach Nadzorczych przejmowanych przez obcych pełnicie jakieś funkcje?
  Zajrzyj do encyklopedii S :)
  Za darmo nic nie zrobiliście….

 13. Anonim
  | ID: da82b6ae | #13

  Z dyskusji na temat konfidentow zrobil anonimek swoisty belkot na temat wyzszosci ruskiej okupacji nad systemem postkolonialnym III RP. Moze i dobrze,bo obie strony tego samego medalu widac jak na dloni – tak okupacja sowiecka, jak i III RP mogly funkcjonowac dzieki tej samej kategorii ludzi – konfidentow i sprzedawczykow. PRL trzymal sie dzeiki komunistycznym agentom i bezpiece, III RP dzieki tym samym osobnikom oraz ich sprzedajnym konfidentom, ktorzy pozwalali i brali udzial w akceptacji kontestowanego przez anonimka stanu rzeczy. Dotyczy to rowniez branego przez anonimka w obrone Wieslawa Chrzanowskiego, ktory tak jak inni TW przyczynili sie do przedluzania ruskiej okupacji, a za III RP sprzedawali za bezcen nasz majatek narodowy, sami zas zasiadali w radach nadzorczych, lawach poselskich, marszalkowali i pelnili inne funkcje pozwalajace oblawiac sie bylym fynkcjonariuszom ubecko-partyjno-wojskowym kosztem narodu.

 14. anonimek
  | ID: b446e456 | #14

  Ooooo!

  Przepraszam bardzo, Anonimie po 89 roku w Sejmie ( poza kilkoma latami tłustymi dla SLD) zasiadali sami patrioci!
  Nie obrażaj pan pana Słomki na przykład:)

 15. anonimek
  | ID: b446e456 | #15

  Z dzisiejszej prasy:

  Gazeta „The Jerusalem Post” wzywa Polskę by ta „rozliczyła się ze swoją przeszłością” oraz zwróciła 170 000 zrabowanych nieruchomości, przed wojną należących do Żydów.
  Najwyższy czas, by Polska zmierzyła się ze swoją przeszłością. Pomimo 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, nie znaleziono żadnego realnego rozwiązania krytycznej kwestii restytucji dla polskich ofiar Holokaustu czy pogromów z 1968 r”.

  Trwające duchy przeszłości muszą zostać zwalczone, a dawne krzywdy muszą zostać naprawione. Najwyższy czas, by Polska uczciła pamięć tych, którzy zostali zamordowani w czasie tyranii nazistów oraz oddała sprawiedliwość ocalałym oraz ich spadkobiercom poprzez naprawę bezprawnej konfiskaty mienia przez reżim nazistowski oraz komunistyczny – dodał.’

  https://wirtualnapolonia.com/2016/02/08/izraelska-gazeta-wzywa-polske-do-rozliczenia-sie-z-przeszloscia-i-zwrotu-170-tys-nieruchomosci-zydom-2/

  A kto jak nie wasze kukuńcie ( nawet panowie z opolskiego PIS byli ZA) lekką ręką przyznali dodatki do emerytur

  Polski rząd znowelizował prawo, które pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stalinowskiego.

  O emerytury w wysokości 470 ILS (około 100 euro) będzie mogło ubiegać się blisko 50 tys. Izraelczyków polskiego pochodzenia: ofiary nazistowskich i sowieckich represji. Pierwsze świadczenia popłyną do Izraela na koszt polskiego podatnika latem przyszłego roku.

  Po nowelizacji prawa emerytury będzie mogło pobierać około 50 tys. osób z Izraela. Jak tłumaczy Sebastian Rejak, specjalny wysłannik ds. stosunków z diasporą żydowską w polskim MSZ: – Nowością tych przepisów jest to, że polskie władze – w szczególności instytucje zabezpieczenia społecznego – będą w stanie przesyłać świadczenia kombatantom znajdującym się w dowolnym miejscu na świecie, kosztem polskich władz.

  By zakwalifikować się do emerytury kombatanckiej wystarczy poświadczyć, że dana osoba mieszka w Izraelu (niekoniecznie bezpośrednia ofiara, ale także małżonek ofiary oraz dzieci) i cierpiała represje w czasie II wojny światowej pod okupacją niemiecką i / lub sowiecką. Uposażenie będzie bezpośrednio przelewane przez polskie instytucje na konta uprawnionych do pobierania emerytury kombatanckiej.

  http://www.pch24.pl/polska-sfinansuje-emerytury-50-tys–zydow,23463,i.html

  Anonimie teraz to kto ” obławia się kosztem narodu”?

 16. Anonim
  | ID: da82b6ae | #16

  Stalo sie cos dziwnego, gdyz zaginal komentarz do ostatniej bezsensownej wypowiedzi „anonimka”, w ktorym zawarta byla uwaga, ze nie wszyscy poslowie byli tajnymi agentami bezpieki. To celowo trywialne interpretowanie operacji politycznej pt. „okragly stol. „anonimek” usiluje imputowac mi taka interpretacje. Typowy zabieg, przy pomocy ktorego „anonimek” usiluje zacierac roznice miedzy kolaborantami a ludzmi uczciwymi. To specyficzne dla ruskiej agentury, ktora chcialaby, zeby Polacy uwazali ruskich kolaborantow i zbrodniarzy za nieszkodliwych i w sumie kierowanych polskim interesem narodowym patriotow. Nie wszyscy byli tam kolaborantami. Bynajmniej jednak wiekszosc w sejmie I kadencji III RP to nie byli patrioci. Zadbano o to by zaistanaly w nim sily postkomunistyczne i koalboranci stanowiacy razem wieksazosc, ktora sprzedawala w najlepsze po 1989 roku, jakl nasz kraj.Byli to ci sami ludzie i spadkobiercy oraz kolaboranci ruskiego rezimu W chwili obecnej prezydent Duda, nowy rzad premier Szydlo i partia Jaroslawa Kaczynskiego stanowia nadzieje, ze ow postkolonialny system zostanie wyeliminowany, wbrew sugestiom takich zaprzancow jak „anonimek”, ktorzy usiluja porownywac okupacje sowiecka z formacjami walczacymi z ta okupacja. W komentarzu tylm zwrocilem rowniez uwage, ze roszczenia zydowkiego lobby, to nie to samo, co akceptacja tych roszczen. Jak do tej pory nie zostaly one zrealizowane, a obecny rzad jest daleki od ich spelnienia. „anonimek” zas usiluje wmowic czytelnikom, ze to aktualna sprawa w sensie wykonalnosci. Sadze, ze czyni to, by oczernic dzialajacy zaledwie od miesiaca rzad PiS. Tzw. komentarze „anonimka” pod wieloma wzgledami przypominaja inna uporczywa prorosyjska”komentatorke” na forum NGO – agentke ruskiej wojskowki – niejaka Eleonore, ktora gloryfikowala okupacyjna wladze komunistow w czasach PRL, zwlaszcza zas zbrojne jej ramie – Ludowe Wojsko Polskie i jego lokalna formacje, ktora brala udzial wylacznie w ciemiezeniu Polakow, czyli 10 Dywizje Sudecka im. Armii Czerwonej, ktora brala udzial w pacyfikowaniu wszystkich polskich zywow wolnosciowych po II wojnie swiatowej oraz brala udzial w inwazji na Czechoslowacje w 1968 roku. Mam nieodparte wrazenie, ze cos bardzo bezposredniego laczy „anonimka” z Eleonora. Podejrzewam, ze jest to po prostu tozsamosc.
  Co do zawartego na koncu anonimkowego „komentarza” pytania – teraz kto oblawia sie kosztem narodu? – odpowiedz jest prosta i jednoznaczna. Oblawiaja sie beneficjenci – sowieciarze, ich spadkobiercy – teraz i wczesniej. Nic tu nie pomoga swiadome manipulacje oczerniajace obecna wladze.

 17. 12 lutego 2016, 09:38 | #1
Komentarze są zamknięte