Inqubator teatralny wystawi spektakl Dextral

Niezależna Gazeta Obywatelska

imageW piątek 22 stycznia 2016 o godz. 19 na Scenie w Galerii Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach wystawiony zostanie spektakl „Dextral”, będący produkcją Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru.

Cztery osoby o kompletnie różnych osobowościach, które nigdy wcześniej się nie spotkały. Dojrzała kobieta pracująca w korporacji, skromna nauczycielka, rozedrgana (jak o sobie mówi) aktorka oraz student tańca. Nie wiedzą jakie otrzymają zadania i czym będą musieli się wykazać przed zniecierpliwiona publicznością. Pochodzą z różnych środowisk, są w różnym wieku i każde z nich ma inny kolor włosów… Czy są odważni, czy zdesperowani? A może pozbawieni instynktu samozachowawczego? W tej grze nie będzie żadnej nagrody ani zwycięzców.

Spektakl „Dextral” to produkcja Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru, którego działania realizowane są w partnerstwie z Teatrem Śląskim. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Katarzyna Pawłowska, współtwórczyni Teatru Porywacze Ciał. „Dextral” jest kontynuacją koncepcji zaczerpniętej ze Studia Osobowości, projektu prowadzonego właśnie w poznańskim teatrze. Kanwę scenariusza stanowią autentyczne historie aktorów uczestniczących w spektaklu.

OBSADA:
Agnieszka Batóg
Nina Wolska
Monika Szomko
Wojciech Marek Kozak

Bilety: 8 zł

www.inqubatorteatralny.pl

Komentarze są zamknięte