Symbolika warszawskiej pikiety KOD

Niezależna Gazeta Obywatelska1

imageOd dekad prawica nie wykorzystuje sprzyjających sytuacji do zaistnienia w debacie publicznej. Jedną z takich okazji są ostatnie protesty pod banderą KOD. Emeryci z KOD szaleją po całej Polsce szerząc ciemnotę i zabobon, a prawdziwa prawica zamiast kontr manifestować (a przez to pokazywać się w mediach) śpi. I to w sytuacji gdy prawdziwa prawica dysponuje kasą i kadrami. Jest przecież 4 europosłów (z kasą z Unii Europejskiej), z 10 posłów (z kasą z sejmu), i jedną poza parlamentarną partie (z pokaźną subwencją polityczną). Pomimo korzystnej sytiacji, prawdziwa prawica swoich szans nie wykorzystuje, za co przyjdzie jej słono zapłacić w następnych wyborach (aktywizacja przed samymi wyborami sukcesu za mniej niż 4 lata nie zapewni).

Emeryci z KOD swoimi łamiącymi wszelkie standardy debaty publicznej manifestacjami dają od kilku tygodni prawdziwej prawicy doskonałą okazje do pokazania się w mediach i zaistnienia w świadomości widzów. Wodą na młyn prawdziwej prawicy mogła być na przykład symbolika ostatniej warszawskiej pikiety KOD jaka odbyła się na Placu Powstańców Warszawy.

Sympatycy KOD skakali po Pomnik Powstańców Warszawy, okazując, może nieświadomie ale za to realnie, swoją pogardę dla ofiar nazizmu. Podczas zgromadzenia odtwarzano piosenkę o lewicowym i anty chrześcijańskim przesłaniu. Całe sobotnie zgromadzenie otoczone było niczym żydowskie miasteczko w szabat linką. Dodatkowo szokujące były pełne hipokryzji przemówienia liderów KOD. Tą istną ciemnotę i zabobon, kontrmanifestacja prawdziwej prawicy mogłaby bezlitośnie wypunktować punktować.

Znana lewicowa i anty chrześcijańska piosenka Johna Lennona „Imagine” była non stop odtwarzana podczas pikiety KOD, jej fragmenty uczestnicy pikiety mieli na transparentach. Ewidentnie była nieoficjalny hymn zwolenników KOD. Warto więc przypomnieć, że John Lennon w „Imagine” głosi, że ideałem jest świat w którym nie ma nieba i piekła (czyli nagrody za dobre czyny, i kary za grzechy), nie ma państw, religii, własności (jak w komunizmie), a wszyscy ludzie żyją chwilą.

Przez ostatnie 25 lat, surrealistycznie chwalone przez KOD, media (publiczne i koncesjonowane przez władze) prezentowały pogląd na świat środowiska, które roboczo można nazwać środowiskiem „Gazety Wyborczej” (a z czasem środowiskiem TVN). Nie da się ukryć, że był to, z punktu widzenia ludzi o zdrowej prawdzie prawicowej tożsamości, pogląd na świat wrogi Polsce, Polakom, imagewuje marazm i hucpiarstwo mojego środowiska, że jeszcze nie jesteśmy gotowi by przejąc władze). Nie można się więc zgodzić na bezpodstawne przypisywanie Trybunałowi Konstytucyjnemu władze suwerena, bo taką władze ma na podstawie konstytucji tylko naród.

Jan Bodakowski

  1. Ksykus
    | ID: 47cf0ee9 | #1

    Narod piszemy z duzej

Komentarze są zamknięte