Ogromny sukces marszu PiS w stolicy [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska3

jb5Marsz PiS jaki przeszedł przez Warszawę okazał się ogromnym sukcesem. Według Policji szło w nim 40.000 osób (dzień wcześniej w marszu przeciwników PiS przez stolice szło 17.000 osób).

Potwierdzają to zresztą moje obserwacje. Przez marsz przeciwników PiS przechodziłem wielokrotnie robiąc relacje fotograficzną, w przez zwarte tłum zwolenników PiS nie dało się absolutnie przejść, by z końca marszu dostać się na początek trzeba było równoległymi ulicami minąć zwartą kolumnę maszerujących.

Dodatkowo uczestnicy marszu PiS zadbali o doskonałą oprawę, prawie każdy miał biało czerwoną flagę dzięki czemu cały marsz optycznie wydawał się dwa razy większy (przeciwnicy PiS flag z reguły nie mieli, zapewne dla tego, że nigdy nie były im potrzebne).

Marsz PiS przeszedł z placu Trzech Krzyży pod siedzibę Trybunału Konstytucyjnego. Po drodze politycy PiS składali kwiaty przy mianych pomnikach. Wieniec pod pomnikiem Romana Dmowskiego złożył między innymi senator PiS Jan Żaryn. Znacząco wieniec pod pomnikiem Piłsudskiego został złożony po zakończeniu manifestacji.

 

Wśród uczestników marszu PiS można było dostrzec zwolenników intronizacji Chrystusa Króla, czytelników Gazety Polskiej, działaczy Solidarności i Solidarności Walczącej. Na tle wcześniejszych manifestacji PiS zdominowanych przez emerytów, w tej było dużo więcej dzieci i ludzi młodych. Manifestantom nie sprzyjały warunki pogodowe, padał ulewny deszcz i dął straszliwy wiatr.

Jan Bodakowski

 1. Eleonora
  | ID: 5d26ba79 | #1

  Szkoda tylko, że za finansowy „sukces PISu” jak zwykle zapłacili Polacy.
  Skandalem jest, że partyjniactwo utrzymywane z naszych nielichych dotacji, zażądało za wyjazd do stolicy 70 złotych za autokar!
  To ile razy zwolennicy tej partii mają za jej działanie płacić?!
  Hieny.

 2. czytelnik
  | ID: 7a04588d | #2

  To dziwne, iż naczelny NGO, p.Kwiatek, „z takimi zasługami”, nie został rzecznikiem nowego wojewody.

 3. Anonim
  | ID: 782e3f57 | #3

  Trzeba bylo placic i przyjechali ??? No, to cos dla Eleonory nieprawdopodobnego !!!! Ma sie rozumiec, ze za jej czsow – czasow komuny, czasow przynaleznosci do PZPR, wozono ja na rozmaite komunistyczne sabaty za „darmoche” !!! Ach, to byly czasy….

Komentarze są zamknięte