Rusza sportoweopole.pl

Niezależna Gazeta Obywatelska

Sportoweopole.plMiejski portal sportowy – SportoweOpole.pl, który jest autorskim projektem Wiceprezydenta Miasta Opola Janusza Kowalskiego, to po pierwsze platforma wiedzy i komunikacji o sporcie w Opolu dla wszystkich mieszkańców miasta. Po drugie portal SportoweOpole.pl, prowadzony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jest realnym instrumentem wykonawczym samorządu w zakresie miejskiej polityki sportowej, służącym profesjonalizacji działalności organizacyjnej, marketingowej i komunikacji w zakresie sponsoringu klubów sportowych. Sportoweopole.pl jest pierwszym tego typu samorządowym portalem w Polsce, przeznaczonym dla miejskich klubów sportowych, chcących korzystać z dotacji publicznych pieniędzy na swoją działalność.
– Kilka miesięcy trwały prace nad stworzeniem nowoczesnego narzędzia promocyjnego dla klubów sportowych z Miasta Opola, jakie zostanie oddane w ręce naszych mieszkańców – mówi Wiceprezydent Opola Janusz Kowalski. Nad przygotowaniem tego projektu czuwał Naczelnik Wydziału Sportu Łukasz Strzelecki oraz Dyrektor MOSiR w Opolu Przemysław Zych, dlatego jestem pewien, że jakość SportoweOpole.pl jest bardzo wysoka.
Nowy portal sportowy ma na celu bieżącą komunikację o sportowym życiu naszego miasta. W tym miejscu czytelnicy odnajdą wszelkie informacje zarówno na temat sportowych imprez, meczów czy wydarzeń, jak i drużyn sportowych. Nowością będzie promocja sponsorów i partnerów zaangażowanych we wspieranie naszych drużyn. Sportowcy mogą liczyć na autorskie artykuły, opisujące ich karierę. Po raz pierwszy w jednym miejscu zebrane zostały najważniejsze informacje dotyczące sportu młodzieżowego i zapisów na zajęcia sportowe i pozalekcyjne prowadzone przez opolskie kluby sportowe.
– Innowacyjna strona to świetne miejsce promocji klubów, możliwość pozyskania sponsorów, trafienia z wiadomościami do szerokiego grona odbiorców i mieszkańców Opola – mówi Łukasz Strzelecki Naczelnik Wydziału Sportu. Pomysł Wiceprezydenta Kowalskiego powinien przynieść wymierne korzyści. Na pewno to działanie wpisuje się w nasze inicjatywy prowadzące do profesjonalizacji sportu w Opolu.
Na portalu istnieje możliwość zapisania się do Newslettera. Warto to zrobić aby otrzymywać najnowsze informacje sportowe prosto na swoją skrzynkę e-mail. Działy takie jak Wideo czy Fotogaleria z możliwością podzielenia się własnymi zdjęciami z imprezy sportowej przez kibiców to z pewnością zaciekawi fanów opolskiego sportu.
Obecnie w tworzenie portalu SportoweOpole.pl zaangażowani są pracownicy MOSiR w Opolu, ale już zgłaszają się pierwsi wolontariusze z takich redakcji jak akademickie Radio Sygnały, Radio Emiter czy TV SETA, które będą tworzyły autorskie programy na potrzeby portalu miejskiego SportoweOpole.pl.
Przemysław Zych Dyrektor MOSiR w Opolu również zachęca do korzystania miejskiego portalu sportowego:
– portal już od pierwszego dnia będzie zapełniony informacjami. W ramach realizacji zadań komórki odpowiedzialnej za organizację imprez i marketing, nasi pracownicy na bieżąco wprowadzali wszystkie najważniejsze informacje sportowe z Miasta Opola, a więc nasi czytelnicy już pierwszego dnia dostają bardzo ciekawą stronę wypełnioną treścią. Dzięki SportoweOpole.pl mieszkańcy oraz kibice będą jeszcze bliżej opolskiego sportu.
Zapraszamy do przesyłania informacji prasowych dotyczących działalności klubów sportowych z Opola na maila [email protected] Wszystkie artykuły jakie otrzymamy zostaną opublikowane na portalu wraz ze zdjęciami.

Komentarze są zamknięte