Powiedz stop islamowi w Opolu!

Autor Obywatelski32

ISLAM 2-1Już dziś ulicami Opola przejdzie manifestacja przeciwko złej polityce imigracyjnej polskiego rządu. Na naszych oczach dzieje się proces islamizacji Europy, nie dopuśćmy do tego, aby spotkało to również Polskę.

Polski rząd zdaje się bardziej słuchać przedstawicieli obcych państw, niż własnych obywateli! Od wielu lat Polacy mieszkający na przykład na Ukrainie, Białorusi, czy w Rosji czekają na możliwość powrotu do ojczyzny. Proces ten napotyka bardzo wiele przeszkód, również finansowych. Jednocześnie rząd Polski znajduje w tej chwili środki, aby sprowadzić do Polski około 12 000 imigrantów ekonomicznych z innych państw. Co więcej, ma również zamiar przetrzymywać tych ludzi wbrew ich woli, choć większość z nich chce jechać do Niemiec.

Nie bądź obojętny! Przyjdź! Powiedz Stop islamowi w Opolu!
Manifestacja rozpocznie się w sobotę 26 września o godz. 16.00 na PL. Wolności w Opolu

islam 1

 1. Eleonora
 2. Ksiądz
  | ID: 014bcf22 | #2

  Kwestia uchodźców jest bardzo złożona. Na iluś uchodźców znajdzie się jakiś człowiek mniej uczciwy. Mamy jednak moralny, i nie tylko moralny, obowiązek pomocy potrzebującym. Polakom towarzyszą niestety fobie, wynikające z niewiedzy, że uchodźcy połamią komuś nogi czy zgwałcą jego żonę czy córkę. Po to mamy policję, służby, itp by nikt nikomu nóg nie łamał. Rodzina uchodźców w parafii nie zmieni tożsamości kulturowej parafii. Stojąc przed koniecznością pomocy konkretnemu uchodźcy trzeba mu pomóc. Po co wtedy debatować, spekulować, itp. Trzeba okazać się człowiekiem w sytuacji, z jaką przychodzi nam się zmierzyć. Połowa Libańczyków mniej więcej to chrześcijanie, połowa to muzułmanie. Żyją dzisiaj zgodnie. Starają się być autentyczni w swojej wierze. Może obecność jednej rodziny muzułmańskiej w parafii sprawi, że katolicy będą bardziej autentyczni.

 3. Eleonora
  | ID: 42707987 | #3

  @Ksiądz

  „Mamy jednak moralny, i nie tylko moralny, obowiązek pomocy potrzebującym. Polakom towarzyszą niestety fobie, wynikające z niewiedzy, że uchodźcy połamią komuś nogi czy zgwałcą jego żonę czy córkę. ”

  Mam nadzieję, że te głupstwa nie wyszły spod pióra osoby duchownej….
  Proszę pana, a jednak to nie fobie za nami przemawiają, a fakty.
  Proszę poczytać o ile wzrosła przestępczośc w takich krajach jak bardzo ugodowa wobec islamskich imigrantów Szwecja?
  Podpowiem, że w niektórych miejscach nawet o…1000%
  Nim wmówi pan Polakom wszystko co najgorsze, fobie, niezrozumienie czy głupotę, proszę wpierw sięgnąć po informacje, inaczej kompromituje się pan.

  Jeżeli upiera się pan by przyjąć muzułmanów pod skrzydła parafian, uprzejmie proszę ( pod warunkiem że rozmawiam z kapłanem KK) wpierw okazać się prawdziwym świadkiem Chrystusa i spróbować przekonać ich do naszej Prawdziwej Wiary, wszak chodzi o ich zbawienie, nieprawdaż? A do zbawienia potrzebne są Sakramenty, których wy, kapłani jesteście jedynymi szafarzami…. Tak dla przypomnienia piszę.
  My o swoją tożsamość potrafimy zadbać.

  Co do sytuacji Libańczyków, Syryjczyków. Musi zdawać pan sobie sprawę, że pierwszymi poszkodowanymi w wyniku wojen i agresji świata islamu byli chrześcijanie. To są podstawowe rzeczy, o których powinnismy wiedzieć
  W Niedzieli odnalazłam taką notkę

  „Na początku XX wieku chrześcijanie w Turcji stanowili 32 proc. ludności, obecnie zaledwie 0,6 proc.; w Egipcie jeszcze w 1975 r. chrześcijanie stanowili 20 proc. – dzisiaj niewiele ponad 10 proc.; w Syrii liczebność chrześcijan spadła z 40 proc. do 7,8 proc.; w Iranie z 15 proc do 0,5 proc.; w Tunezji z 50 proc. do niecałych 10 proc. populacji”

  W dniu dzisiejszym dane dotyczące chrześcijan na Bliskim Wschodzie, kolebce chrześcijaństwa są znacznie gorsze.

  Kończąc zacytuję panu słowa Prymasa Wyszyńskiego. Odnoszą się one do tzw porządku miłosci.
  O ile politycy i służący im dziennikarze nie rozumieją tego terminu. Oni wpierw kochają siebie, pieniądze i władzę, ale ktoś, kto powołuje się na swój stan kapłański, z pewnością je zrozumie?!

  „Posługując się wartościami ekonomicznymi musimy pamiętać, że i tutaj istnieje ład, który jest normowany przez zasadę miłości. Zaczynając od najbliższych sobie, zaspokajając potrzeby rodziny, narodu czy państwa, dopiero w dalszym rzucie, kierując się miłością ogólnoludzką, możemy służyć zbywającymi dobrami innym ludom i narodom. Ład w miłowaniu ordo caritatis wymaga, aby człowiek, który staje na czele jakiejś grupy społecznej i przyjmuje na siebie odpowiedzialność za nią, pamiętał najpierw o obowiązkach wobec dzieci swego narodu, a dopiero w miarę zaspokajania i nasycania najpilniejszych, podstawowych potrzeb własnych obywateli, rozszerzał dążenie do niesienia pomocy na inne ludy i narody, na całą rodzinę ludzką”.
  (II kazanie świętokrzyskie z 20 II 1974)

 4. Ksiądz
  | ID: 014bcf22 | #4

  Okażmy uchodźcom wojennym trochę serca.

  Jak rozpoznać uchodźcę od imigranta? Są ludzie, którzy znają języki łatwo rozeznają kraj pochodzenia.

  Dlaczego uciekają przede wszystkim młodzi mężczyźni? Bo tych przede wszystkim mordują czy wcielają do wojska.

  Czy uchodźcy chcą gwałcić czy łamać nogi? Gdyby takie mieli cele to przeszliby na stronę państwa islamskiego?

  Dlaczego nie uciekają do innych krajów islamskich? Szukają wolności i bezpieczeństwa. Szyici uciekają przed sunnitami.

  Nie róbmy z nich demonów. To zwyczajni ludzie.

  Czy między nimi ktoś może okazać się mniej życzliwy? Po to mamy policję i organa różne bezpieczeństwa aby nikt nie robił krzywdy drugiemu.

  Dzisiaj Jezus ma twarz uchodźcy.

  Nie bójmy się człowieka tylko dlatego, że ma inny kolor skóry, inną religię, inną tradycję.

  Inny może nas ubogacić.

 5. Ksiądz
  | ID: 014bcf22 | #5

  Eleonora – bądź otwarta na różne argumenty. Badaj kwestię uczciwie. Nikt nie neguje tego, że były lata i miejsca gdy chrześcijanie byli prześladowani. Jednak nie każdy muzułmanin prześladuje chrześcijan.
  Uciekają ludzie, którzy nie chcą zginąć na wojnie, a ty im na powitanie przeczytasz statystyki, o prześladowaniach.
  Nikt nie mówi, że w gronie uciekających nie ma imigrantów zarobkowych.
  Jednak dla swojej wygody nie zapominaj, że są i uchodźcy wojenni.
  Jeśli mówisz o Jezusie, a gardzisz uchodźcą wojennym, niezależnie od jego wyznania, to poddaj refleksji jakość swojej wiary.

 6. | ID: 433b472a | #6

  Pani Eleonora.Zgadzam się z Panią…..Muzułmanie,ktorzy krocza do Polski, to armia młodych,dobrze odżywionych mezczyzn. Maja do spelnienia jakąś misje.?Zapewne tak. Dobrze zorganizowani, wycwiczeni, co ciekawe, z mapami państw i dróg,którymi mają dojść do celu.Slowacja i Czesi zamkneli swoje granice,bo nie pozwola na niszczenie państwa.Mało tego, zbieraja podpisy,by wyjść z Unii,która rzadzi dyktatura niemiecka i krzywdzi .Nie potrzebujemy muzułmanów,nie chcemy islamu.Ksiądz jest bezpieczny, my niestety nie.Burdy,które wzniecą,nas obciążą.Bałagan po nich,my bedziemy sprzatali.To nie sa goście na 3 dni.To są goście na wieki,których bedziemy zywic,ubierać szkolić i leczyć …i ciągle się obawiać o nasze dzieci w szkole, o nasze domy, o nasze rodziny. Widzac na video nietrudno dostrzec,żę to dzicz,bez skrupułów.Bardzo sie ich boje i mam wrazenie,ze to my, Polacy bedziemy sie pakować.Kto jest młody, to sobie poradzi, kto starszy to ostatnie namaszczenie u księdza poprosić i prosić Boga,o rychłą śmierć.Meczetem głowy nam poscinają i na płocie zawieszą.Duchownym nie.

 7. Ksiądz
  | ID: 014bcf22 | #7

  Pani Ireno – argument map jest słaby. Mam GPS – wszędzie doprowadzi w Europie. Każdy taką mapę sobie może kupić jeśli ma trochę pieniędzy.
  Jedna rodzina w parafii nie spowoduje takiego zamieszania, o jakim Pani pisze. Nie przesadzajmy. Proszę nie bać się aż tak na wyrost.
  Pani jest katoliczką – proszę wsłuchać się w słowa Papieża Franciszka.

 8. Eleonora
  | ID: 42707987 | #8

  @Ksiądz

  Domagam się od księdza równej uczciwości.
  Od kiedy trwa wojna w Syrii?
  Od 5 lat, co więcej, to wówczas działania wojenne były najintensywniejsze
  W Libanie od ilu lat?
  Niech ksiądz nie miesza porządku rzeczy.
  Bo wpierw mówi o prześladowanych chrześcijanach, teraz o jednostkach muzułmańskich, oczywiście pozytywnie do nas nastawionych…
  Ciekawe jak ksiądz ich rozpoznaje i oddziela?
  I skąd ta pewność, że uchodźcy pochodzą tylko i wyłącznie z ogarniętej wojną Syrii?!
  Nie epatujcie tak tą „chrześcijańską Syrią” bo może okazać się, że wyjdzie z tego taka draka jak w przypadku Instytutu Szymona Wiesentala

  „W Polsce przed wojną żyło 3,2 mln Żydów. W Auschwitz zginęło ich ponad 6 milionów, a resztę wymordowali Polacy”

  Jeżeli ksiądz pragnie poddać refleksji mój stan wiary, uprzejmie proszę wpierw sobie odpowiedzieć na kilka pytań
  Co zrobił ksiądz wobec wyzwań, z jakim muszą uporać się polscy katolicy?
  – wobec plagi rozwodów, statystyki podają, że dochodzi nawet do 70% rozwodów!
  No chyba nie wystarczy z ambony wykrzyknąć

  ” Wasze zbawienie nie jest zagrożone. Jeśli jest wiara w waszym sercu i o nią się troszczycie, to jesteście w Kościele nadal. Nie trzeba powątpiewać o wasze zbawienie, jeśli nie dotrzymaliście przysięgi małżeńskiej. Bóg jak miłosierny Ojciec wybiega naprzeciw grzesznikowi”

  Czekamy na podobne nowinki wobec łamiących np 7 lub 8 Przykazanie:)

  – co ksiądz zrobił wobec religijnego analfabetyzmu Polaków?
  Nie wystarczy pochwalić się, że ” jesteśmy z kraju papieża”

  – co ksiądz zrobił wobec potwornej skali pornografii, jaka zalewa nasz kraj?

  Nie chce mi się zadawać więcej pytań, ale ponownie upominam się o porządek miłości. Wpierw niech księża popracują nad naszym zbawieniem, a potem czynią to samo wobec całego świata.
  Również islamskiego.

 9. Ksiądz
  | ID: 014bcf22 | #9

  Pani Eleonoro,
  w Libanie nie ma wojny. Był czas gdy Bejrut był synonimem wojny. Dzisiaj wyznawcy chrześcijaństwa i islamu w Libanie rozumieją, że jeśli nie zgodzą się na siebie wzajemnie to wojna zawsze może się tam powtórzyć. Oby tak nie było.
  Nikt nie twierdzi, że uchodźcy są tylko z Syrii – są z różnych krajów.
  Miłość chrześcijańska jest imperatywem naszej wiary.
  Pani pyta co zrobiłem dla wiary, itp.?
  Coś jednak zrobiłem – ale nie wypada mi się chwalić publicznie.
  To piękne, że pisze Pani o porządku miłości. Każe on dostrzec Jezusa w każdym. Nie ważne czy to Syryjczyk, Irakijczyk, itp. Nie ważne czy to Arab czy Europejczyk, czy islamita czy chrześcijanin. Jezus kochał każdego. I dalej kocha.

 10. Eleonora
  | ID: 42707987 | #10

  @Ksiądz

  Okażmy uchodźcom wojennym trochę serca.
  Tak ale nie zapominajmy o rozumie.

  Jak rozpoznać uchodźcę od imigranta? Są ludzie, którzy znają języki łatwo rozeznają kraj pochodzenia.
  Skrajny islamista, nienawidzący chrześcijan może posługiwać się podobnym językiem,jedno nie wyklucza drugiego

  Czy uchodźcy chcą gwałcić czy łamać nogi? Gdyby takie mieli cele to przeszliby na stronę państwa islamskiego?
  A kto ich tam chce?
  Vide wypowiedzi Saudów

  Nie róbmy z nich demonów. To zwyczajni ludzie.
  Być może róznimy się nieco w zwyczajach.
  Ja nie preferuję przemocy wobec kobiet, nie kręcą mnie również zgrabnie odcięte głowy, przeważnie chrześcijańskie.

  Czy między nimi ktoś może okazać się mniej życzliwy? Po to mamy policję i organa różne bezpieczeństwa aby nikt nie robił krzywdy drugiemu.
  hehhehhh!
  naiwność czy propaganda zadziałała?

  Dzisiaj Jezus ma twarz uchodźcy.
  Tak ale On uchodził ze swoimi najbliższymi, a nie z całym narodem i tylko dla socjalu.
  Drobna różnica.
  O tym, że wnet wrócił, to ksiądz chyba słyszał?

  Nie bójmy się człowieka tylko dlatego, że ma inny kolor skóry, inną religię, inną tradycję.
  Inny może nas ubogacić.

  Widzę, że ksiądz ma zadatki na misjonarza doskonałego.
  Proszę zostawić ciepłą posadkę w parafii, wyrzucić precz klwiaturkę i niech ksiądz jedzie ubogacać się do krajów misyjnych.
  Tam nałyka się ksiądz innej kultury, tradycji, napatrzy się do woli ciemniejszych ludzi.
  I doprowadzi wyznawców innej religii do Boga w Trójcy Jedynego.
  Spełni się ksiądz jak nalezy!
  To nie to samo co gadu-gadu z zacofaną Eleonorcią:)

 11. Eleonora
  | ID: 42707987 | #11

  Miłość chrześcijańska jest imperatywem naszej wiary.

  Rycerze biorący udział w Krucjatach jeszcze tego nie wiedzieli:)

  Pozdrawiam najuprzejmiej.

 12. Ksiądz
  | ID: 014bcf22 | #12

  Pani Eleonoro – dlaczego mam jechać gdzieś indziej. Dobrze mi w Polsce. To piękny kraj. Spełniam się tutaj. Nawracam siebie i innych jak tylko umiem. Nie mam Eleonorci za zacofaną – tylko przenikniętą niepotrzebnymi fobiami. Pani utożsamia uciekinierów z mordercami. Oni uciekają bo chcą spokoju. Jednego czy drugiego terrorystę nasze służby wychwycą. Nasze państwo jest sprawne. A gdyby Pani było w roli uchodźcy – czy nie chciałaby spotkać odrobinę życzliwości. Jezus to nie tylko teoretyczne rozważanie o wyższości naszej wiary. Jezus to także konkretny uchodźca.

 13. Eleonora
  | ID: 42707987 | #13

  @Ksiądz

  A gdyby Pani było w roli uchodźcy – czy nie chciałaby spotkać odrobinę życzliwości. Jezus to nie tylko teoretyczne rozważanie o wyższości naszej wiary. Jezus to także konkretny uchodźca.

  Proszę sobie uzmysłowić, że to nie uchodźcy, a świetnie zorganizowany NAJAZD
  Tutaj jest róznica

  Proszę domagać się sprawiedliwości i zyczliwości wobec naszych rodaków pozostawionych od lat w nędzy na wschodzie….
  Proszę domagać się o ściągnięcie Polaków z ogarniętego wojną Mariupola.
  Bo Jezus to konkretny uchodźca.
  Nawet polski.

 14. | ID: 433b472a | #14

  To jesr NAJAZD,słusznie pani Eleonora podkreśla.To dojrzali mężczyżni,potrzebujący obok siebie kobiety a ich nie mają,więc agresja jest niebywała. Takie zycie, nie kazdy jest ksiedzem.A przyjmowanie na parafie mocnych chłopów, to co będą robili???My ich bedziemy utrzymywali?? sami z trudem rodziny utrzymujemy. tym bardziej ze jesteśmy coraz starsi i nie mamy siły. Księdza jakoś utrzymamy.Nie widzę normalnego życia gdy muzulmanie tu dotra już dzisiaj nie ma w budzecie pieniędzy na iislamistów.ministerstwo finansow juz zabralo..1.200 tys z dzialu repatrianci zza wschodu na uchodzców,a przecie to unia miala ich finansować,Kłamcy. Videa ,ktore oglądam jednoznacznie wskazują,ze głowy polaczków wkrótce na płotach zawisną.Czy Ksiądz ma załozone rózowe okulary???? Kler zawsze postępowal tak,aby mu było dostatnio.Ma ambone.A co z meczetami??

 15. Irek
  | ID: 8bd585a5 | #15

  Irena :
  To jesr NAJAZD,słusznie pani Eleonora podkreśla.To dojrzali mężczyżni,potrzebujący obok siebie kobiety a ich nie mają,więc agresja jest niebywała.

  Ani na panią ani na Eleonorę na pewno się nie połakomią, nie będą was molestować. Możecie spać spokojnie a młodsze potrafią się obronić. Swoją drogą ciekawe skąd u pani taki antyklerykalizm? „Prawicowa” odmiana Palikota?

 16. | ID: a79b3999 | #16

  @Irek.jestem mężatką,wiec nie szukam inseminatora muzułmanina.,Ale sie ich boję.To normalny odruch gdy widze procesje chłopów o sile buhaja.,których nikt nie zatrzyma. Wybacz,moze za ostra moja treść, ale widze niebezpieczeństwo i dziwie sie, ze islamizacja Was z Ksiedzem nie przeraża.Palikot mnie nie interesuje.
  Kto to wie,czy na pania Eleonore i na mnie nie przygotują niespodzianki muzułmanie,choć by z ciekawości. Polki sa atrakcyjne w kazdym wieku,nie zapominaj. miłego dnia

 17. Ksiądz
  | ID: 014bcf22 | #17

  Panie troszkę stonowały. I dobrze. Musimy ogarnąć modlitwą każdego człowieka. Ta sytuacja, przed którą stoimy to dla nas nowe wyzwanie. Pożyjemy – zobaczymy. Nie bójmy się drugiego człowieka apriorycznie. Drugi człowiek może nas ubogacić. Np. Arabowie mają baklawę, kaszę kuzkuz, i wiele innych produktów spożywczych, których myśmy nie mieli. Umieją posiedzieć wieczorami na przestrzeni otwartej i pogadać o wszystkim. Mają piękną muzykę. Oczywiście Arabowie różnią się między sobą. Ale błagam – nie wrzucajmy ich wszystkich „do jednego worka”. Na razie nie ma ich wielu u nas. Szukają bogatszych krajów. Pamiętajmy, że kto drugiemu nie poda kubka wody nie jest godzien być uczniem Jezusa.

 18. | ID: a79b3999 | #18

  @Ksiądz.przez 27 lat moi sp,Rodzice utrzymywali stryja. II wojna swiatowa poniewierka,głód spowodowaly ze stryj był chory nie chodził.Niemcy zniszczyli babci dom, zjedli 4 krowy,6 baranow ,drób, ziemniaki ,owies,zyto, konia z wozem zabrali i do lagrów wywiezli.Dzisiaj znowu Niemcy niszcza nasze zycie. Kubek wody podaj Arabowi i badz godzien ucznia Jezusa, ale Ty @Ksiądz.,Tutaj nie mozna stonować ,A po jakiemu z nimi bedziesz rozmawiał wieczorami? kler moze zna arabski.Obawiam sie ,jeszcze raz mówie ze obawiam sie islamu,zniszcza juz tak słaby katolicyzm o czym kler polski nie mówi. Kler z rzadem widzi nową jakość zycia.Slepota,głuchota i głupota.Przykre ale prawdziwe.

 19. Eleonora
  | ID: 5a7326cd | #19

  @Ksiądz

  Nie chodzi o ” stonowanie” ile o zaprzestanie jałowych dyskusji.
  Mam nadzieję, że ksiądz w ramach ubogacania się baklawą, kuskusem i innymi nieznanymi nam rzeczami, przygarnie do siebie na plebanię przynajmniej kilku imigrantów spoza Europy…
  Na własną odpowiedzialność i za własne pieniądze.
  Nie może być tak byście wymagali od nas waszego utrzymania i zarazem utrzymywania kogoś, kogo nam wskażecie.
  To, o czym ksiądz pisze, zarzucając mi małość, fobie i inne złe rzeczy jest usiłowaniem wymuszenia na mnie posłuszeństwa za pomocą nacisku.
  A to jest postawa wielce niegodziwa!
  Podobnie do księżowskich słów:

  „Pamiętajmy, że kto drugiemu nie poda kubka wody nie jest godzien być uczniem Jezusa”

  Pytam więc ponownie
  – ilu bezrobotnych i bezdomnych z naszego obszaru ma ksiądz na utrzymaniu?

  Pozostawiam księdza z dokumentem, który niedawno wyświetliła niemiecka TV
  I z modlitwą by ci biedni Arabowie odnaleźli w księdzu prawdziwą bratnią duszę i pomoc.

  https://www.youtube.com/watch?v=p3NSM2h6Alk

 20. Ksiądz
  | ID: 014bcf22 | #20

  Pani Irenko – kilka języków znam – w jakimś tam człowiek się dogada. To nie problem.
  Pani Eleonoro – film obejrzałem – niektóre migawki już gdzieś wcześniej widziałem – jak np. rzucanie wody na tory na Węgrzech – też mnie to bolało – ale to była reakcja na chęć zamknięcia ich w obozie – oni tak chcieli zamanifestować swoją godność – chcieli powiedzieć nie chcemy wody w obozie – chcemy wolności. O pewnej kompilacji złych emocji na tym filmie świadczy muzyka. Taka nieprzyjemna. Gdyby Pani podłożyła muzykę Anny Jantar to film wywoływałby inne emocje.
  Nie zarzucam Pani małości. Rozumiem Pani lęki. Nic na Pani nie wymuszam.
  Co do jałmużny? Nie jestem taki najgorszy. Iluś ludziom także finansowo pomagałem. Nie powinienem się chwalić.
  Słowa o kubku wody wziąłem z Nowego Testamentu. Nauki Jezusa nie chcę się wyprzeć.

 21. Eleonora
  | ID: 5a7326cd | #21

  @Ksiądz

  Nie liczę księżowskich pieniędzy…. litości….
  Pożegnam się mile

  https://www.youtube.com/watch?v=9GMV57zqQtc&index=32&list=RDv-tTOecx8DI

 22. Ksiądz
  | ID: 014bcf22 | #22

  Eleonorko, jeśli trochę pomogłem odkryć Ci Ewangelię to cieszę się. Pozdrawiam

 23. Eleonora
  | ID: 5a7326cd | #23

  Ksiądz :
  Eleonorko, jeśli trochę pomogłem odkryć Ci Ewangelię to cieszę się. Pozdrawiam

  Jedyne co mi ksiądz pomógł odkryć to, że nawet stan kapłański nie chroni przed głęboką naiwnością ( żeby nie napisać dosadniej)

  A na spokojny wieczór polecam coś ze św. Tomasza

  http://www.bibula.com/?p=19809

  Dobranoc

 24. Ksiądz
  | ID: 014bcf22 | #24

  Eleonorko, nawróć się.

 25. Eleonora
  | ID: 5a7326cd | #25

  @Ksiądz

  Na co księże drogi:)

  Tańcować jak wy nie potrafię
  Ubogacać innych kultur nie zamierzam
  Wpuszczać ich do mojego domu ani myslę

  Wiec co ze mną księże drogi zrobisz?
  Kiedy ja wolę Kościół Wojujący od Kościoła Tańczącego, hmmmmm….
  Taki heretyk ze mnie.

 26. | ID: a79b3999 | #26

  Z duchownym nie wygram pojedynku.Ma czas,zna kilka języków, wiec wieczorami bedzie dyskutowal z muzułmanami.przy szklance wody,moze zatańcuje, a rano jego główka bedzie na płotku nabita. no i bedzie koniec, ale nie z imigrantem zawoalowanym ale… ksiezulkiem.

 27. Ksiądz
  | ID: 014bcf22 | #27

  Eleonorko – Wojować możesz z grzechem, ale nie z biednymi uchodźcami.
  Gdy pisałem „nawróć się” miałem na myśli odkryj Jezusa w drugim człowieku.
  Dzisiaj jedna starsza pani – lat 90 – mówiła mi, że boi się, że może zostać zgwałcona przez uchodźców.
  Może pójdziemy razem do niej i powiemy jej żeby aż tak bardzo się nie bała.
  Nie każę Ci przyjmować kogoś do swojego domu, ale pomóc strukturalnie.
  Ja pomagam między innymi walcząc z fobiami naszych konserwatywnych wyznawców Jezusa.

 28. Eleonora
  | ID: 5a7326cd | #28

  @Ksiądz

  Dzisiaj jedna starsza pani – lat 90 – mówiła mi, że boi się, że może zostać zgwałcona przez uchodźców.

  Trywializuje ksiądz czy kpi ze starszej wiernej?
  Pani ma prawo się bać. Na swój sposób
  Coś mi się zdaje, że
  – albo rozmawiam z kpiarzem o zmyślnym nicku
  – albo z wyjątkowym twardogłowym kapłanem
  A takich nie brakuje w naszej diecezji, niestety.
  Stąd te pustoszejące kościoły.

  Strukturalnie wspieram
  – rząd, 611 posłów, armie urzędników, wojsko, policję

  Doprawdy nie mam potrzeby brać sobie na głowę kolejnych utrzymanków:)
  Może ksiądz ze swojej kasy, nie zabraniam.

  Pozdrawiam.

 29. Ksiądz
  | ID: 014bcf22 | #29

  Boję się, że wpis 3016 pani Eleonory w analizowanej sprawie może brzmieć tak:

  „Ugotowałam zupę z uchodźcy”.

  (to tak żartem)

 30. STOP
  | ID: bc1c0a89 | #30

  A ja bardziej boję się ruskich i ich agentury. Stop Eleonorze w Opolu! Ruska agentura nie przejdzie!

 31. Anonim
  | ID: 9863bffb | #31

  @Ksiądz
  co ksiądz za herezje głosi, robią na nas inwazję i mamy się nie bać?

 32. pepe
  | ID: 30a2c583 | #32

  Poznajemy po prostu polskich katolików.
  To wszystko co mam do powiedzenia.
  Dobranoc.

Komentarze są zamknięte