Referendum to klęska Kukiza, Komorowskiego, PO i Nowoczesnej PL, a sukces PiS i KORWINa

Niezależna Gazeta Obywatelska13

fotCala Polska solidarnie olała referendum Kukiza, Komorowskiego, PO i Nowoczesnej PL. Partie te, które popierały JOW i zachęcały do udziału w referendum, pokazały, że mogą w sumie liczyć na dużo mniej niż 7,8% zdyscyplinowanego elektoratu, a także zmarnowały 100.000.000 złotych na swoją brudną polityczną hucpę, która miała im zapewnić wsparcie przed wyborami parlamentarnymi. Polacy nie dali się zmanipulować, i solidarnie zbojkotowali referendum.

Hucpę, którą kosztowała Polaków sto milionów rozpoczęła decyzja ówczesnego prezydenta Komorowskiego Bronisława, który by zdobyć poparcie wyborców Pawła Kukiza zdecydował się zadać trzy pytania referendalne. Pierwsze o wprowadzenie JOW – które doprowadzi realnie do zapewnienia monopolu władzy oligarchom. Drugie o to czy potrzeba zmiany systemu finansowania partii – nie wiadomo na jaki inny np. na dwa razy większe finansowanie. I trzecie pytanie o to czy administracja skarbowa ma dbać o interes podatnika – choć kwestie ta od dekad jest unormowana w prawie administracyjnym, a praktyka anty obywatelska jest po prostu przejawem łamania prawa przez instytucje publiczne.

Według ostatecznych informacji Państwowej Komisji Wyborczej, Kukizowi, Komorowskiemu, PO i Nowoczesnej PL udało się skłonić do udziału w referendum tylko 7,8% wyborców – w wyniku czego referendum jest nieważne. By było ważne musiało by zagłosować w referendum powyżej 50% uprawnionych do głosowania.

78,75% glosujących opowiedziało się za wprowadzeniem JOW zgodnie z instrukcjami Kukiza, PO i Nowoczesnej PL.

82,63% za zmianą, na nie wiadomo co, sposobu finansowania partii.

94,51% glosujących opowiedziało się za przestrzeganiem prawa przez urzędników

Do bojkotu referendum wzywała partia KORWIN. Z godnie z sugestiami partii Janusza Korwina Mikke postąpiło 92.52% uprawnionych do glosowania. Niestety ich decyzja nie odzwierciedla poparcia dla wolnościowców, tylko pogardę elektoratu dla polityki spod znaku Kukiza, Komorowskiego, PO i Nowoczesnej PL. Na tej pogardzie dla establishmentu i pseudo antysystemowców niewątpliwie zyska PiS. Wyniki referendum są zapowiedzią sukcesu tej partii w wyborach parlamentarnych.

Totalna klęska Kukiza to też klęska władz Ruchu Narodowego, które swoją decyzją o zaangażowaniu się w głupi pomysł listy Kukiza, osunęły Ruch Narodowy z sceny politycznej i doprowadzili do zniszczenia inicjatywy, w której nadzieje pokładały setki tysięcy młodych patriotów. Lista Kukiza zbudowana była wokół poparcia JOW, idei sprzecznej z ideą wszechpolską narodowców, i ze zdrowym rozsądkiem – wiadomo było, że bezsensowny pomysł Kukiza skończy się klęską. Nie ma usprawiedliwienia i wytłumaczenia dla decyzji władz Ruchu Narodowego.

Jan Bodakowski

 1. | ID: a6e70e5a | #1

  Autor to złośliwy tubylec. Referendum jest dla Polaków.A ,ze nie wzieli udziału, to nieodpowiedzialni Polacy.prezydent Komorowski referendum zarządził i jego trzeba pytać,czym sie kierował,ze w ostatnich dniach prezydentury, a nie w przeciagu 5 lat swojej prezydentury taką decyzje podjał….Pan Kukiz swoje poparcie ma wraz z panem Sanockim.
  .Nie moge zrozumieć PKW ze dopiero w nastepnym dniu.o g.15ej podano wyniki.To kompromitacja sedziów bo wyborcow bylo mało a tematy tylko trzy..Błedem było Ruchu Kukiza 15….tworzenie list do sejmu przed terminem Referendu tj.6 wrzesnia. W polskim piekiełku wówczas sie zagotowało.Wierze,ze damy rade zmienić akty prawne i podnieść z kolan Polakow.To nawet Sejm moze przeglosować.Ale dzisiaj, po prostu,…. nie ma takiej woli.!!!!

 2. Eleonora
  | ID: 8c2766b0 | #2

  Panie Bodakowski, ja wiem, że bardziej pretenduje pan do roli dziennikarza, niż nim jest…
  Ale błagam!
  Jaki z Korwina antysystemowiec?
  Może taki jak z Kaczyńskiego prawicowiec?
  To, że referendum przepadło jest oznaką ZMĘCZENIA społeczeństwa tymi wszystkim
  – wolnościowcami, prawicowcami ze styropianem w tle, magdalenkowcami i innymi niepokornymi w pańskim wydaniu.
  PISowi nic nie wzrośnie, toż przypominam panu, że partia ta była ZA przeprowadzeniem referendum tyle, że z dopisanymi kolejnymi pytaniami, które można załatwić zwykłym trybem ustawodawczym.
  Czyż nie po to państwo Elbanowscy zebrali miliony podpisów zatroskanych rodziców?
  Albo prof Jan Szyszko z lasami?
  Panie kochany!
  PIS wygra wybory z takimi tuzami intelektu z jedynkami na listach jak pani Lichocka” zmień temat”, dziennikarka GP ( przy okazji polecam książkę Misiaka pt” Prawicowe dzieci, blef 4 RP”)
  I oczekuję pańskiej recenzji, skoro pretenduje pan do grona niezależnych dziennikarzy!
  A absolutnym skandalem jest to, co wczoraj przeczytałam

  „Listę podwarszawską otworzy szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Na dwójce znalazł się poseł Andrzej Smirnow. „Trójkę” otrzymał poseł Jacek Sasin, czwarte miejsce otrzymała Anita Czerwińska, działaczka Klubów Gazety Polskiej, piąte poseł Jan Szyszko”

  Czyli nasi patryjoci najdrożsi znanemu i kompetentnemu profesorowi wyznaczyli dalsze miejsce na listach od żałosnej kobieciny z warszawskiego Klubu GP!??!!?
  To tak nasi milusińscy miłują polskie lasy, że ich wielki obrońca stoi za jakąśdziwną panienką?!

  Polecam filmik z tą panią w roli głównej.
  Podczas kolejnej miesiączki:)
  Demon intelektu jak nic!
  W sam raz do post styropianowego Sejmu Magdalenkowego!

  https://www.youtube.com/watch?v=JCM__GQ4-zU

 3. Anonim
  | ID: 884ccd08 | #3

  Jesli ludzie sa zmzczeni, nie pojda na wybory parlamentarne i nie zaglosuja na PiS. Tymczasem wyglada na to, ze sa zmeczeni rozmaitymi hochsztaplerami w rodzaju Kukiza i Sanockiego, ktorzy wciskaja ludziom kit, ze JOW-y ocala Polske.

 4. | ID: 232c24d3 | #4

  [email protected] Jak widze brak argumentów idzie w parze z nie wiedzy i opluwania J.Sanockiego jak i P.Kukiza – Dokształć się na temat JOW a potem pluj jak ci się to nie spodoba a przedewszystkim wyłącz TV i media głównego-szamboscieku. Widać jak klepiesz bzdury z tych mediów. Muszę cię zasmucic bo na sondzie intern. najnowsze wyniki ( 11.09.15r.) PIS- 36% KUKIZ15 – 23% PO – 12% – reszta gałęzie prostować. pozdrawiam

 5. Eleonora
  | ID: 94f504ad | #5

  @angor50

  Proszę pana!

  Wszelkiego typu Anonimy są członkami Klubów Inteligęcji Polskiej dla zmyłki zwanymi Klubami GP.
  To są ludzie od Sakiewicza, Macierewicza i Kaczyńskiego, mają za zadanie obrzydzić ew. prawą stronę.
  By wszystkie patryjoty poszły głosować na inteligętów z Klubów.
  Patrz: Anita Czerwińska & spółka

  Pozdrawiam.

 6. Anonim
  | ID: 884ccd08 | #6

  Gdzie ten Kukiz juz nie byl ? U drzwi PO, Urbana …, a Sanocki nawet u Lukaszenki.

  Poczytajcie:

 7. Anonim
  | ID: 884ccd08 | #7

  Wszystkie sposoby na zdobycie stolka i wzszystkie orientacje dla tych panow sa do przyjecia. Doktryna JOW-ow tez moze okazac sie skuteczna. Gdzie ci panowie juz nie byli – Kukiz od Urbana do PO… Sanocki od PZPR… do Lukaszenki na Bialorusi… Prosze poczytac – to pouczajace:

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-kukiz-do-senatu/rpnn9p

 8. | ID: 94f504ad | #8

  A gdzie byli Kaczynscy?
  W Magdalence układali nowy porządek w Polsce. Teraz robią za ” opozycję”

  http://i.iplsc.com/-/0002P1N0KJW2G7MI-C317-F3.jpg

 9. Anonim
  | ID: 884ccd08 | #9

  Jasne; tyko, ze niektorzy pozostali w tym samym miejscu, Kaczynscy zas nie.

 10. Anonim
  | ID: 884ccd08 | #10

  Eleonora i Anonimek, to ten sam IP. Tak dzielnie walczy ta agentka ruskiej wojskowki z Kaczynskimi!

 11. Marian z Opola
  | ID: c649e851 | #11

  @Eleonora
  Wielkie brawa za konsekwentne walenie w kaczy kuper! Tak trzymać i nie przejmować się pyskatymi anonimami (bezmózgimi fanatykami). Anonimy do kosza!

 12. Eleonora
  | ID: 74bb2141 | #12

  @Anonim

  Aleś ty sprytny Anonimku:)
  Gdzie mi do ciebie gejzerze intelektu.
  Jutro oddaję netboka do sklepu.
  Żebyś się tak nie nerwował.
  Wystarczy, że wkur..iasz się na Putinka

  Jesli Kaczyński przesunął się w inne miejsce to zdradź gdzie?
  Bliżej Telaviwu czy Waszyngtonu?
  Bo nie sądzę by zbliżał się do Moskwy….
  O Warszawę też go nie posądzam
  A ty?
  Gdzie twoja ojczyzna, W Paryżu szlifujesz bruki?!

  Trzymaj się opozycjonisto:)

 13. Anonim
  | ID: 884ccd08 | #13

  Razem z takim balwanem jak Maryjan, to Eleonory w Moskwie nie beda dobrze widzieli…

Komentarze są zamknięte