W Opolu otworzy biuro firma z branży IT

Niezależna Gazeta Obywatelska

Remont A4Programowanie, projektowanie, doradztwo i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych – oto, czym od 2005 roku zajmuje się JCommerce. W chwili obecnej firma posiada już 6 oddziałów oraz siedzibę główną w Katowicach. Do końca roku planuje także otworzyć biuro w Opolu i zatrudnić w nim ok. 20 osób.

Opole, stolica województwa opolskiego, znane jest na zewnątrz przede wszystkim z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej oraz przemysłu spożywczego i maszynowego. Jednak dzięki zabiegom włodarzy miasta a także jego świetnej lokalizacji (miasto położone pomiędzy aglomeracją śląską a Wrocławiem przy autostradzie A4) Opole zaczyna być docenianie przez branże nowoczesnych technologii. Niemały wpływ ma na ten fakt także miejscowa Politechnika, która od lat stawia na połączenie nauki z biznesem, dbając w ten sposób o konkurencyjność swoich absolwentów na rynku pracy. To właśnie od tej uczelni rozpoczęła się współpraca katowickiej firmy JCommerce z miastem Opole. W ramach projektu JStudent – synergia nauki i biznesu, firma organizowała liczne szkolenia techniczne oraz personalne zarówno na uczelni jak i w swojej siedzibie oraz rozpoczęła program praktyk i staży. W efekcie wielu specjalistów z tego regionu mogło znaleźć zatrudnienie w siedzibie głównej JCommerce w Katowicach – jednym z nich jest Tomasz Kosowski, .NET developer, a wcześniej stażysta, który tak oto opowiada o swoich początkach:

Z JCommerce pierwszy raz spotkałem się na wykładach prowadzonych na uczelni w ramach IT Academic Days, organizowanych przez grupę .NET PO oraz Pixel. Tematem były rozwiązania Business Intelligence. Byłem wówczas aktywnym członkiem grupy .NET, którą prowadziła pani dr Anna Zatwarnicka. W ramach współpracy JCommerce z Politechniką, nasza grupą została zaproszona do siedziby firmy w Katowicach na cykl szkoleń IT. Parę dni po ich zakończeniu otrzymałem zaproszenie do programu stażowego i w ten sposób 1 lipca 2014 rozpocząłem pracę. Już na początku zostałem rzucony na głęboką wodę, co bardzo mi się spodobało, ponieważ poczułem, że mi zaufano. Wierzono, że sobie poradzę. A kiedy pojawiały się jakieś problemy zawsze był ktoś chętny do pomocy. Dzięki temu mój progres zawodowy był i nadal jest niesamowity.

Z uwagi na potencjał lokalnego rynku oraz otwartość i chęć wspierania przedsiębiorców zarówno przez Urząd Miasta jak i uczelnie, JCommerce podjęła decyzję o otwarciu kolejnego oddziału właśnie na Opolszczyźnie. Dzięki tej lokalizacji firma stworzy dla swoich inżynierów oprogramowania możliwości pracy bezpośrednio w regionie. Niebawem JCommerce zdecyduje o lokalizacji biura, tymczasem już teraz oferuje nowe możliwości współpracy dla specjalistów PHP, Front-End, .NET, JAVA, Business Intelligence, Liderów Technicznych oraz specjalisty administracji/ HR, który będzie odpowiadał za koordynację procesu rekrutacji oraz prowadzenie oddziału. W nadchodzącym nowym roku akademickim kontynuowane będą również specjalistyczne szkolenia dla studentów lokalnych uczelni oraz wraz z rozwojem oddziału pojawią się oferty

T

Komentarze są zamknięte