Adam Słomka: „Nowosądecka Republika Ludowa”?

Redaktor1

IMG_20150821_132017Nowosądecka policja i prokuratura nie zauważyła upadku PRL. We wrześniu 2014 r. po patriotycznej manifestacji w sprawie usunięcia nielegalnego monumentu „wdzięczności” Armii Czerwonej zgodnie z uchwałą Rady Miasta w Nowym Sączu z 1992 r. głos w sprawie zabrało MSZ Federacji Rosyjskiej. Rosjanie domagali się ukarania członków KPN, Klubu Gazety Polskiej w Nowym Sączu i innych organizacji za zdewastowanie komunistycznego symbolu władzy.

W każdym razie wraz z Krzysztofem Bzdylem uzgodniliśmy z władzami Nowego Sącza, że budowla zostanie rozebrana, a nowosądecki samorząd odstąpi od wszelkich roszczeń wobec uczestników wszystkich wieców, których celem było dokonanie rozbiórki „chwały” okupacyjnej armii. W 2014 roku dotarłem też do dokumentów, które świadczyły, że realizację uchwały nowosądeckich radnych z 1992 r. ostatnio blokował wojewoda małopolski Jerzy Miller zasłaniając się jakimiś dyskusjami z przedstawicielami reżimu Putina.

Milicja … przepraszam … policja i prokuratura z Nowego Sącza skierowały m.in. przeciwko mnie dwie sprawy o organizowanie nielegalnych wieców, śpiewanie Hymnu Narodowego czy publiczne określenie w dosyć łagodnej formie funkcjonariuszy tamtejszej policji dowodzących rozbiciem wiecu 27 września 2014 r. jako ludzi nieroztropnych i niedouczonych w zakresie istniejących zapisów prawa. Obie sprawy zakończyły się spektakularną porażką. Ruski monument został w końcu rozebrany i wydawało się kończyć etap przywracania w Nowym Sączu oczywistej prawdy historycznej.

skan_KMP (1)1Tymczasem milicja … przepraszam … policja pod nadzorem prokuratury ściga teraz władze Nowego Sącza za rzekome nielegalne zburzenie „pomnika” i przekroczenie uprawnień z art. 231 Kodeksu karnego (sygn. akt 3 Ds 218/15). W tym stanie rzeczy nie tylko domagam się od minister Piotrowskiej i prokuratora Seremeta przywrócenia w Nowym Sączu minimum zasad jakimi muszą kierować się funkcjonariusze publiczni w państwie demokratycznym ale również natychmiastowego wyrzucenia ze służby publicznej wszystkich zaangażowanych w to represyjne działanie – do tego w jawnym interesie Rosji. To niesłychane, aby ktokolwiek mógł w 2015 roku próbować stawiać zarzuty za działanie zbieżne z interesem naszego państwa. Na kpinę zakrawa, że dochodzenie prowadzi Wydział do Walki z Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu albowiem nie widzę tu nawet krzty korupcji ze strony polskich patriotów czy władz tego miasta. Do tego pod ujawnionym właśnie dokumentem podpisuje się nie jakiś początkujący funkcjonariusz, a „ekspert” nadkom. Dorota Tokarz! Jak na dłoni za to widać, że z pieniędzy polskich podatników prowadzi się jakąś prywatną wendetę apologetów PRL i ZSRR z użyciem wpływów na drugie lub nawet trzecie pokolenie siepaczy z AL/GL,UB/SB …

Tego typu obrona „zdobyczy” Armii Czerwonej ma też wymiar geopolityczny. Mylnie utwierdza naszych partnerów na arenie międzynarodowej, że część naszej opinii społecznej – poza działaczami SLD, Twojego Ruchu, Komunistycznej Partii Polski czy Stowarzyszenia „Kursk” – ma jakieś pozytywne relacje lub przemyślenia dotyczące metod i praktyk komunistycznych stosowanych dziś przez Putina. Działania „Nowosądeckiej Republiki Ludowej” – w czasie gdy demokratyczny świat domaga się uwolnienia z łap Putina estońskiego oficera Estona Kohvera czy ukraińskiej oficer i deputowanej do Rady Najwyższej Nadii Sawczenko – jest czymś, co umniejsza naszą pozycję międzynarodową. Kto ma się liczyć z Polską, gdy rodzima policja i prokuratura represyjnie ściga patriotów i samorząd lokalny za demontowanie symboli armii sojuszniczej dla Wehrmachtu z lat 1939-41?

Stąd apeluję o wprowadzenie ustawowego zakazu istnienia na naszym terytorium w przestrzeni publicznej wszelkich symboli komunistycznych, w tym „pamiątek” po okupantach i Armii Czerwonej, której działalność doprowadziła do śmieci cztery razy więcej ludzi niż Wehrmacht i Waffen SS razem wzięte.

Adam Słomka

Przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI

 1. Eleonora
  | ID: 1590d01a | #1

  Pan Pieniacz Słomka, kolejny raz udowadnia, że racja stanu Polski jest mu obojętna
  Kto będący przy zdrowych zmysłach stanąłby w obronie osoby oskarżonej o morderstwo dziennikarzy na terenie Donbasu?
  A Sawczenko jest podejrzana o tę zbrodnie.
  Nie wiem dla kogo właściwie pracował szpieg Kohver
  Ale pan Słomka jak zwykle zrobi wszystko byleby dowalić ” reżimowi Putina” :))

  Pan Słomka idzie ręka w rękę z ulubionym Michałem Bonim!

  „Solidaryzując się z więzioną przez Rosjan por. Nadią Sawczenko, europoseł Michał Boni oświadczył, że w piątek dołączył do „głodówki rotacyjnej”. Można mieć wątpliwości, czy poświęcenie byłego ministra zrobi wrażenie na kremlowskich włodarzach, tym bardziej, że w internecie budzi ono raczej rozbawienie.

  Podjęta przez Boniego głodówka, która potrwa całą dobę, ma zwrócić uwagę na los ukraińskiej pilotki Nadii Sawczenko, którą Kreml oskarża o udział w zabójstwie rosyjskich dziennikarzy, do jakiego miało dojść w Donbasie. Sprzeciwiając się postępowaniu Moskwy, Sawczenko prowadzi w więzieniu protest głodowy”

  https://marucha.files.wordpress.com/2015/02/boni-glodowka.jpg

Komentarze są zamknięte