Powołano weekendowy dom seniora w Pałacu Proślice

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Pałac w Proślicach (9)W dniu 20 lipca w Starostwie Powiatowym w Kluczborku odbyło się spotkanie grupy inicjującej powołanie Centrum Retro Aktywny Senior w Pałacu Proslicach (gmina Byczyna). W spotkaniu wzięli udział sekretarz powiatu kluczborskiego Adam Radom, Jakub Goliński członek zarządu powiatu, kierownik działu promocji Maria Żurek, burmistrz Byczyny Robert Świerczek i sołtys Proślic Agnieszka Lemańczyk. Otwarcie centrum planowane jest na dzień 25 do 27 września br. W pierwszym dniu przewidziane są seminaria i warsztaty dotyczące polityki senioralne w gminach powiatu kluczborskiego z udzialem samorządowców i seniorów. Na drugi dzień w Pałacu Proślicach będzie obchodzone święto kasztanowca połączone z występami zespołów folklorystycznych i wieczorkiem tanecznym dla seniorów. W niedzielę zaplanowane są imprezy sportowe na stadionie LZS Proślice. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Będzie też okazja zobaczyć założenia parkowe i aktualne wyremontowane pałacowe wnętrza. – Centrum ma działać w weekendy od 1 października, celem ma być propagowanie aktywnego i zdrowego życia seniorów oraz ruszymy z akcją seniorzy szukają przyjaciół – mówi autorka pomysłu Romualda Kwiatek reperezentująca zarząd Hetma Roma Byczyna Sp. z o.o, właściciela Pałacu w Proślicach.

W czasie weekendu seniorzy będą korzystać z promocyjnych noclegów w pokojach pałacowych od 36 zł za dobę. Szczegóły i zapisy do Centrum można uzyskać pod tel. kontaktowy 501 388 798 lub [email protected]. Projekt nie jest finansowany ze środków unijnych i jest prywatną inicjatywą.

www.Hrbyczyna.pl, info prasowa

  1. ja
    | ID: 7e3249d8 | #1

    Wszystko do góry nogami. Juz dawno przewidywałem agonie tej tak zwanej „gazety” Hi Hi
    O przepraszam. Jedno zdjęcie udało się wstawić prawidłowo. To tak dla sprawiedliwości. Hi Hi

  2. | ID: 366e27cb | #2

    W tablecie wygląda prawidłowo, ale na PC-etach odwraca już powinno prawidłowo wyglądać zdjęcia

Komentarze są zamknięte