Niech będzie chwała i cześć i uwielbienie! [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Koncert Uwielbienia 028W parku na osiedlu AK w Boże Ciało odbył się po raz szósty „Koncert Uwielbienia”. Kilka tysięcy osób przyszło w ten ciepły wieczór, aby oddać cześć i chwałę Jezusowi Chrystusowi. Było mnóstwo młodych osób, rodziny z dziećmi i wielu duchownych. Koncert ruszył z mocnym basowym wejściem. Muzyka inna niż wszystkie, bo dla Ducha Św. Dla wierzącego katolika normalna. Ok. godz. 20.30 na scenie pojawiło się Boże Ciało wraz z procesją z pobliskiego kościoła pw Przemienienia Pańskiego. Kilka tysięcy osób uklękło i zamilkło… Po chwili teren parku osiedlowego znów rozbrzmiał piękną muzyką. Każdy mógł śpiewać, gdyż do pomocy miał tekst wyświetlany na telebimie.

O oprawę koncertu zadbał raciborski zespół „Przecinek”, któremu towarzyszył  zespół „Piąty Wyraz”, a także oktet smyczkowy pod batutą Piotra Kotasa (Piotr Kotas wraz z Jakubem Michalakiem są autorami aranżacji utworów wykonywanych podczas koncertu).

Wystąpili soliści: Monika Fita (zespół „Przecinek”), Agata Seidel, Anna Humeniuk (zespół „Piąty Wyraz”), Magda Hołyk (zespół „Piąty Wyraz”), a także Filip Trela (zespół „Piąty Wyraz”) i Mirosław Kopyto (pochodzący z Lublińca muzyk i wokalista, laureat Szansy na Sukces, występował także na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z zespołem Kukla Band, obecnie prowadzi Opolskie Studio Piosenki).

Podobnie jak w roku minionym koncert będzie bezpośrednio transmitowany na antenie Radia DOXA 107,9 FM, a także w internecie na stronie www.koncertuwielbiania.pl (transmisja wideo). Koncert Uwielbienia w Opolu od samego początku łączy się w naszej diecezji z modlitwą za młode pokolenie.  Organizatorami jest Opolskie Duszpasterstwo Akademickie Resurrexit na czele z ks. Eugeniuszem Plochem, diecezjalne Radio DOXA 107,9 FM oraz diecezjalna Odnowa w Duchu Świętym. Patronat medialny nad koncertem po raz trzeci objęła redakcja NGO.

Tomasz Kwiatek

  1. Irena
    | ID: 73fa2706 | #1

    Super koncert.Modlitwa śpiewana, wyciszenie, tak bardzo nam potrzebne w zabieganym świecie.Dziękuję uczestnikom, organizatorom,, patronowi @NGO.

Komentarze są zamknięte