SDP: Złamanie standardów dziennikarskich w programie „Tomasz Lis na żywo”

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Lis i Karolak w TVP [wpolityce.pl]Zarząd SDP wyraża oburzenie bezprecedensowym złamaniem wszelkich standardów dziennikarskich w programie „Tomasz Lis na żywo” wyemitowanym 18 maja w TVP2, na sześć dni przed drugą turą wyborów prezydenckich w Polsce. Prowadzący nie dochował w nim rzetelności dziennikarskiej i dopuścił się manipulacji, której ofiarą padła osoba prywatna, nie zaangażowana w działalność publiczną. Uważamy, że TVP powinna zakończyć współpracę z Tomaszem Lisem.

Przypadek ten nie był niestety odosobniony. SDP w przyjętej na nadzwyczajnym zjeździe uchwale uznało, że „media publiczne to dzisiaj narzędzie propagandy, a misję publiczną zastąpiło służenie interesom władzy”.

Przypominamy także, że wobec notorycznego niewywiązywania się przez zarząd TVP z ustawowych obowiązków „w kwestiach informacji publicznej i respektowania politycznych parytetów w debacie publicznej” zjazd SDP wezwał prezesa TVP Juliusza Brauna do dymisji.

Zarząd Główny Stowrzyszenia Dziennikarzy Polskich

  1. mariusz
    | ID: dd0eb4a9 | #1

    Szkoda że nie widzicie złamanie standardów w programie TVP Info Pana Pospieszalskiego

  2. | ID: 7fb5029a | #2

    SDP dostrzega tylko to stanowisko było wtedy jak jeszcze nikt nie wiedział, że zdejmą Pospieszalskiego. Najnowsze oświadczenia informacje na http://www.sdp.pl.

Komentarze są zamknięte