Ficenes: jestem zmuszony do podjęcia protestu poprzez samospalenie! [list]

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Protest głodowy w Opolu (5)Pamiętają Państwo Sławomira Ficenesa, który protestował przed Sądem Okręgowym w Opolu w 2012 r. (więcej tu). Dziś napisał do naszej redakcji dramatyczny list. Publikujemy w całości.

Nie mam więcej sił psychicznych na walkę z wiatrakami. Poprzez działalność niezawisłych sądow Rzeczypospolitej.

1.Zostałem pozbawiony godności ludzkiej.
2.Zostałem pozbawiony rzeczy osobistych, pamiątek, zdjęć, świadectw ukończenia szkoły ,kursów itp.
3.Zostałem pozbawiony domu w czasie trwania sprawy o podział majątku dorobkowego /wcześniej mając 2 mieszkania/
4.Przez 1,5 roku byłem osobą bezdomną ,/błagalne pisma do sądu by zajął się moim miejscemzamieszkania                                                                                                   5.W stosunku do mnie doszło do trwałej przewlekłości postępowań sądowych orzeczonych 2 krotnie przez sądy a w następnych przypadkach dochodzi już do zaniechania rozpoznań sadow wobec przewleklości postępowan sądowych uzasadnienia niezgodne z wnioskiem wobec powyższego próbuje wniesć skargi konstytucyjne do trybunal konstytucyjnego co jest mi systematycznie zamykane.
Skarga na przewleklośc postępowania stała się dla mnie zmorą. Dlatego tak walczyłem o jej zmianę.
Jeśli skontaktujecie się ze mną opisze szczegółowo jej wady.
6.Wobec zamykania mi drogi do konstytucyjnie zagwarantowanej Skargi Konstytucyjnej /art 79 Konstytucji RP/ w Pazdzierniku 2012 r zrzekłem się obywatelstwa polskiego i podjąłem protest glodowy przed siedzibą Sądu Okręgowego w Opolu
wytrzymałem 10 dni ale niestety silne nocne mrozy spowodowały że zaprzestałem protestu.
7.Po zakończeniu protestu powróciłem z urlopu wypoczynkowego jaki wziąłem na czas jego trwania
Zostałem zwolniony z pracy.
8.Sprawe o przywrócenie do pracy Sąd Rejonowy w Opolu prowadzi już 3 lata i do 0,5 roku nie mam żadnej wieści o działaniach sądu.
9.Sprawa podziału majątku mojej żony ktorą poślubiłem przed 2 laty to już całkowity obraz dyskryminacji efektem czego bedzie sprzedaż domu jedynego elementu do podziału . Suma za jaką zostanie sprzedany dom prawdopodobnie nie zaspokoi roszczenia jakie zasadził Sąd w celu wyrównania kwoty jaka winna być uregulowana spłata wobec byłego ex-
Czyli reasumując trzeba będzie dopłacić do podziału majątku.

To tylko część elementów jakie mnie zmuszają do podjęcia protestu poprzez samospalenie.
Glówna częsć wątku komornik to już osobny element który prawdopodobnie zakończy się.
Dodam tylko że w czasie rozpatrywania odrzucenia skargi konstytucyjnej odkryłem dwa orzeczenia niezawislego sądu z jedną datą gdzie jedno było wysłane do strony, a całkiem inne widniało w aktach sprawy.

Osoba która dochodzi swoich praw gwarantowanych jest niszczona nie tylko materialnie ale psychicznie przez niezawisłe Sądy w stosunku do mojej osoby. Wytykam błędy jakie dokonują osoby piastujące swoje funkcje urzędowe. W zamian jestem piętnowany i niszczony,choć coś się i tam zmienia, Prezes Sądu Rejonowego w Kluczborku został odwołany, SSR w Kluczborku Jacek Szeremeta został przeniesiony do innego Wydziału.
2 doniesienia do Prokuratury wobec zaniechania działań Sędziów zostały umorzone.
3 doniesienie wniosłem by sprawę mogła rozpatrywać niezależna prokuratura / z innego województwa/
Nie sposób mi jest przedstawić tu każdy wątek sprawy.

Reasumując dochodzi do ignorancji i kpiny z Praw Człowieka. Doszło do upodlenia mnie jako człowieka. Pragnę przedstawić teraz moje stanowisko mediom. Proszę jedynie o zachowanie tych dokumentów które Wam przedstawię. Proszę o kontakt na maila [email protected]
W załączniku ostatnie pismo do prokuratury

Z Wyrazami najgłębszego Szacunku

Sławomir Ficenes

 1. Anonim
  | ID: 5647fcb5 | #1

  proszę się nie poddawać i w modlitwie prosić Pana Boga o potrzebne łaski, o siłę w pokonywaniu trudności w życiu doczesnym, które przeminie i nic z niego nie zostanie. Trzeba myśleć o przyszłym życiu , które będzie trwać wiecznie. Lepiej cierpieć tu na ziemii przez jakiś czas niż potem wieczność całą – bez końca !!!

 2. sławek
  | ID: 0560420b | #2

  Dziekuję bardzo za cenne informacje i teczkę z materiałami sedziemu Radosławowi Anapolskiemu z Kluczborka. Jestem pod wrażeniem, sitwa sie sypie…
  Dziekuje raz jeszcze i liczę na dalsza pomoc.
  pozdrawiam

Komentarze są zamknięte