5 Maraton Opolski przejdzie do historii [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska1
IMG_1710Rekord 5. Maratonu Opolskiego, który w niedzielę przebiegł ulicami Opola ustalił Kenijczyk Stephen Kiplimo.  Bieg główny na dystansie 42,195 km przebiegł z czasem 2 godziny i 19 minut. Z kobiet najlepsza była Rumunka Daniela Cirlan.

Tegoroczny Maraton Opolski był już piątym organizowanych przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, a po raz pierwszy w biegach wzięło udział ponad 1,5 tys. osób.

To kolejny rekord organizacyjny. Pierwszym był bieg festowalowy na dystansie 3,2 km. Potem były biegi na 10 km, półmaraton i maraton. Nagrody rozdano w kategorii open oraz wiekowej. Uczestnicy i widzowie mogli wziąć udział w losowaniu nagród, równie atrakcyjnych, gdyż były i pieniądze do wygrania jak i bezpłatne pobyty w nowo wybudowanym hotelu Aspen Głuchołazy. – Za dwa tygodnie podsumujemy wspólnie ze sponsorami cały maraton – mówi Mariusz Godoś, który po raz piąty był dyrektorem generalnym Maratonu Opolskiego. Jest to jedno za największych logistycznych przedsięwzięć sportowych na Opolszczyźnie. – Specjalna ciężarówka z windą rozwoziła picie na punktach posiłkowych, tysiące barierek zabezpieczały trasę, setki wolontariuszy pilnowało biegaczy, jeszcze 7 kamer na żywo obserwowało trasę Maratonu – opowiada Godoś, który na codzień z piątym danem prowadzi Klub Karate Kyokushin Challenger na osiedlu Chabry.

Jak było podczas biegu festiwalowego można zobaczyć na fotografii Marcina Miemca.

Kolejne galeria zdjęć Tomasza Kwiatka

tk

  1. Irena
    | ID: f2a2816a | #1

    Piękna impreza.Dawno już nie widziałam tylu uśmiechniętych ludzi jak na załączonych fotkach,za co dziękuje.Pogoda dopisała.Koniecznie trzeba podziękować organizatorom. i uczestnikom.

Komentarze są zamknięte