Opieczętowano dzień wcześniej Karty Wyborcze w jednym z OKW w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska2

wybory_urna_jpg [samorzad.pap.pl]W komisji wyborczej przy ul. 1 Maja 145 w Opolu. Jak ustaliliśmy doszło, do nieprawidłowości w opieczętowaniu kart wyborczych. Już 9 maja dostarczono 1800 szt. Jak się okazał po przeliczeniu brakowało 1 szt. Po podstemplowaniu wszystkich Kart Wyborczych pieczecią, Karty Wyborcze zostały złożone w kasie pancernej. – Na moje pytanie – dlaczego nie ostemplowano pieczęcią kasy?Nie otrzymałem odpowiedzi od Przewodniczącego Obowodowej Komisji Wyborczej Roberta Eliasza, że nie ma takiej potrzeby – mówi nam Edward Popyk, członek OKW.

– W dniu wyborów o godz. 6.30, kiedy otwierano sejf było opieczętowane ale bez podpisów. Członkowie Komisji Wyborczej na moje pytanie – kto to zrobił i kiedy? Nie otrzymałem odpowiedzi – mówi NGO Edward Popyk, który jest członkiem Ruchu Kontroli Wyborów.

– Wszystko było zgodne z procedurami – twierdzi wyraźnie zdenerwowany w krótkiej rozmowie z nami Robert Eliasz, szef OKW.

Spytaliśmy szefem delegatury KBW w Opolu jak powinno być zgodnie z procedurami. – Karty powinny być ostemplowane między 6.00 a 7.00  w dniu wyborów. Wielokrotnie na szkoleniach o tym mówiliśmy. Wyjaśnię ten przypadek – zapowiada Rafał Tkacz, szef KBW w Opolu.

– Uważam ten fakt za bardzo istotny i świadczący o nieprawidłowościach . Karty mogły być skserowane a pieczęć użyta dla innych celów co nie zgodne jest z wytycznymi RKW – twierdzi pan Edward, który przypilnował by urna wyborcza była opieczętowana w lokalu wyborczym przy Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy szefowie OKW zostali wezwani do Ratusza po zakończeniu wyborów.

Przypomnijmy, że dziś trwają wybory na urząd Prezydenta RP. Można głosować od 7.00 do 21.00. Każdy może wybrać jednego z jedenastu kandydatów ubiegających się na najwyższy urząd w państwie.

Tomasz Kwiatek

 1. Ja
  | ID: 905b8ebe | #1

  „W dniu wyborów o godz. 6.30, kiedy otwierano sejf było opieczętowane ale bez podpisów.”
  Co? Kto?Kiedy?
  Po jakiemu to? Chyba nie po Polsku.
  I takie cos o nazwisku Kwiatek uwaza sie za dziennikarza.
  Hi Hi

 2. zbulwersowany
  | ID: b98470b7 | #2

  Edward Popyk ma ponad 200 tys. zł zaległości alimentacyjnych!!! I taki ktoś jest członkiem Ruchu Kontroli Wyborów? Jawne Kpiny !!!

Komentarze są zamknięte