NGO Bielsko-Biała: Obecna władz niszczczy największe nasze skarby – wiarę, rodzinę i własność

Autor Obywatelski9

imageW Bielsko-Białej spotkanie z Grzegorzem Braunem rozpoczęło się modlitwą a następnie poeta Kazimierz Józef Węgrzyn wygłosił poemat o modelu Europy propagowanym przez UE.

Polski monarchista i kandydat na prezydenta twardo ocenia obecną sytuację Polski.

Aktualna władza warszawska, której nie nazywam polską władzą. Ta władza obraza, niszczy gwałci wszystkie te podstawowe wartości, które wynikają z tradycji katolickiej, narodowej. Te wartości i skarby największe to wiara, rodzina i własność. – mówił Braun.

Bardzo dużo słów było powiedzianych o nie-suwerenności państwa polskiego, oraz o tym jak ten proceder odwrócić na korzyść narodu i państwa polskiego. Zdaniem Grzegorza Brauna Polska potrzebuje zmian konstytucyjnych, zmian ordynacji wyborczej, czyli głównych aktów prawnych, które regulują nasze życie.

Trzeba mieć takie państwo, które nie wisi u klamki obcych mocarstw i nie ważne czy ta klamka umocowana jest w Moskwie czy Waszyngtonie, w Berlinie czy Tel Awiwie, trzeba prowadzić własna politykę a nie wisieć u cudzej klamki. – skomentował kandydat na prezydenta.

Marco Markowski

ngo-BB

 1. ely
  | ID: 6c30a80c | #1

  Wywiad telewizji REPUBLIKA z profesorem Andrzejem Nowakiem

  https://www.youtube.com/watch?v=TZEYma_Gy_Q#t=177

 2. Eleonora
  | ID: c19d68a7 | #2

  Miłośnicy prezydenta Kaczyńskiego powinni w końcu zaprzestać łażenia po jego plecach!

  Prof Nowak jest doskonałym przykładem klinicznej wręcz nienawiści do Rosji i Rosjan.
  Poważni uczestnicy debat publicznych zaprzestali nawet zapraszania gościa….
  Co ten pan klepie o głębokiej niechęci prezydenta Kaczyńskiego do prezydenta Rosji?!
  Czy tak wypowiada się głowa państwa, pragnąca wypowiedzieć ” ruskim wojnę” jak insunuuje ten biedak, Nowak?!

  „Katyń i kłamstwo katyńskie stały się bolesną raną polskiej historii, ale także na długie dziesięciolecia zatruły relacje między Polakami i Rosjanami.

  Nie da się budować trwałych relacji na kłamstwie. Kłamstwo dzieli ludzi i narody. Przynosi nienawiść i złość. Dlatego potrzeba nam prawdy. Racje nie są rozłożone równo, rację mają Ci, którzy walczą o wolność.

  My, chrześcijanie wiemy o tym dobrze: prawda, nawet najboleśniejsza, wyzwala. Łączy. Przynosi sprawiedliwość. Pokazuje drogę do pojednania.

  Sprawmy, by katyńska rana mogła się wreszcie zagoić i zabliźnić.

  Jesteśmy na tej drodze. Mimo różnych wahań i tendencji, prawdy o Zbrodni Katyńskiej jest dziś więcej niż ćwierć wieku temu. Doceniamy działania Rosji i Rosjan służące tej prawdzie, w tym środową wizytę premiera Rosji w lesie katyńskim, na grobach pomordowanych.

  Jednak prawda potrzebuje nie tylko słów ale i konkretów. Trzeba ujawnienia wszystkich dokumentów dotyczących zbrodni katyńskiej. Okoliczności tej zbrodni muszą zostać do końca zbadane i wyjaśnione. Trzeba tu, w Katyniu, rozmowy młodzieży: polskiej i rosyjskiej, ukraińskiej i białoruskiej. Ważne jest, by została potwierdzona prawnie niewinność ofiar, By kłamstwo katyńskie zniknęło na zawsze z przestrzeni publicznej.

  Drogą, która zbliża nasze narody, powinniśmy iść dalej, nie zatrzymując się na niej, ani nie cofając. Ta droga do pojednania wymaga jednak czytelnych znaków. Na tej drodze trzeba partnerstwa, dialogu równych z równymi, a nie imperialnych tęsknot. Trzeba myślenia o wspólnych wartościach: o demokracji, wolności, pluralizmie, a nie – o strefach wpływów.

  8.

  Tragedia Katynia i walka z kłamstwem katyńskim to doświadczenie ważne dla kolejnych pokoleń Polaków. To część naszej historii. Naszej pamięci i naszej tożsamości. To jednak także część historii całej Europy, świata. To przesłanie dotyczące każdego człowieka i wszystkich narodów. Dotyczące i przeszłości, i przyszłości ludzkiej cywilizacji.

  Zbrodnia Katyńska już zawsze będzie przypominać o groźbie zniewolenia i zniszczenia ludzi i narodów. O sile kłamstwa. Będzie jednak także świadectwem tego, że ludzie i narody potrafią – nawet w czasach najtrudniejszych – wybrać wolność i obronić prawdę.

  Oddajmy wspólnie hołd pomordowanym: pomódlmy się nad ich grobami.

  Chwała bohaterom! Cześć ich pamięci!!

  http://www.rp.pl/artykul/463145.html?print=tak&p=0

 3. Irena
  | ID: c7434e81 | #3

  Bardzo mi sie podoba pan Braun.Jego zasób wiadomości, ich sposób przekazania jest wysoce merytoryczny .Mam dylemat,na kogo głosować.

 4. Anonim
  | ID: 4578d020 | #4

  Zabulgotala agentka ruskiej wojskowki. Najwyrazniej tej ruskiej matrioszce Eleonorze nie podoba sie troska o suwerennosc Polski i wzmocnienie jej obronnosci.

 5. Irena
  | ID: 71f23948 | #5

  @Anonim. witaj. Byłbyś ciekawszy, gdybyś ominął… niektóre słowa….Ta Twoja ..ruska wojskówka..agentka… nie do przeżucia., nie do strawienia….. pozdrawiam

 6. Eleonora
  | ID: 52cdf91d | #6

  @Irena

  Tak to już jest, że gówno lubi smrodek.
  I tak jest z anonimem:(
  Gównojady lubują się w tym tarzać.

  Tym samym pan Kwiatek zaśmieca forum NGO.
  W ten sposób pozbył się pana Sanockiego, doskonałego felietonisty, teraz pozbywa się stałych czytelników
  Po co pisywać do gazety na poziomie rynsztoku?!?!?

 7. Irena
  | ID: 1adb0879 | #7

  Cos z tym trzeba zrobić.Faktycznie,pozbycie sie na tym forum pana Sanockiego to wielka strata dla nas, dobrze byłoby sytuacje zmienić. @pani Eleonora. A moze pan Kwiatek przeczyta i cos zaproponuje. Dobrego Dnia.

 8. Eleonora
 9. Irena
  | ID: 1adb0879 | #9

  @ pani Eleonora. dziekuje za link.jedno przeczy drugiemu. moja sp.mamusia,mówiła ze dochód z prostytucji to najgorszy zarobek i mnie przestrzegala.Zapewne to zajecie inne niz wszystkie ale, jezeli to miłosc to wolno.Ale tutaj nie mówi sie o miłosci tylko o wyuzdaniu. To pomysł mężczyzn,którzy pojedza,popija i szafa gra. Taki jest cały swiat.A pan Kukiz mowi ze ma jedna kobiete od dziesiatków lat.a zadna k…wa tego nie podwazyła.

Komentarze są zamknięte