List otwarty do ministra Schetyny ws „Nocnych Wilków”

Niezależna Gazeta Obywatelska5

SchetynaMedia donoszą o planowanym przez Rosjan przejeździe przez Polskę grupy rosyjskich motocyklistów „Nocne Wilki”. Lider tej grupy powiedział ostatnio, że

„akcja zapewne nie podoba się potomkom tych Polaków, którzy zostali policjantami i nadzorcami w gettach żydowskich”

Jest to oszczerstwo, dokładnie wpisujące się w to, co już doświadczyliśmy ze strony Niemców.

Niezbędne jest zatem zajęcie zdecydowanego stanowiska przez Państwo Polskie.

Wystosowaliśmy list otwarty do Ministra Spraw Zagranicznych, Grzegorza Schetyny.

Gdyby nie sprzeciw poprzedniego Ministra Spraw Zagranicznych, Radosława Sikorskiego, to uchwalona byłaby już ustawa o karaniu za przypisywanie Polakom zbrodni niemieckich. Gdyby ta ustawa obowiązywała, to trudny dyplomatycznie problem, z którym musi się zmierzyć Grzegorz Schetyna byłby rozwiązany.

Nasz list otwarty jest na stronach Reduty:

http://reduta-dobrego-imienia.pl/?p=1195

Proszę wszystkich do informowania znajomych o naszym liście, a także do podpisywania apelu do Radosława Sikorskiego w sprawie ustawy o której mowa wyżej.

Link do apelu: http://reduta-dobrego-imienia.pl/?page_id=1105

I jeszcze kilka informacji z poprzedniego maila do Państwa:

2. Dzięki współpracy naszych wolontariuszy udało się (w końcu!) uruchomić serwis informacyjny Reduty Dobrego Imienia po angielsku – chodzi o to, żeby cudzoziemcy, którzy dostaną nasz list z protestem zobaczyli z kim mają do czynienia. Chcemy też uruchomić serwis po niemiecku i francusku.

Z założenia serwis po angielsku nie przedstawia wszystkich informacji dostępnych na polskich stronach Reduty. Często informujemy o nieudolności polskich władz, a to jest coś czym nie ma się co chwalić obcokrajowcom. W tej chwil pracujemy nad udostępnieniem w wersji angielskiej opisu akcji przeciwko filmowi UMUV na pokładach British Airways.

W dalszej kolejności zostanie zmodernizowana polska strona www, zatrudniamy do tego celu profesjonalnego webdesignera.

Adres wersji angielskiej strony RDI : http://rdi-plad.org

2. Zbliża się rocznica zakończenia II wojny światowej. 8 maja, w 70. rocznicę kapitulacji Niemiec organizujemy zgromadzenie publiczne dla upamiętnienia ofiar niemieckiego barbarzyństwa i złożenia hołdu żołnierzom walczącym z najeźdźcą. Wstępnie planujemy zgromadzenie publiczne jak zwykle u zbiegu Al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej, obok dawnego hotelu Forum (dzisiaj Novotel), przy tablicy ku czci ofiar egzekucji ulicznej z 1944 roku. Wszystkie szczegóły podamy Państwu w osobnym mailu.

Z poważaniem

Maciej Świrski

Prezes Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom

 

 1. Eleonora
  | ID: 36c927fc | #1

  Ciekawe kiedy żydowiny, prezesy reduty czy przebrani za niezależnych dziennikarzy zajmą się takimi przypadkami

  „Wycieczki młodych Izraelczyków do Polski nie cieszą się dobrą sławą. Wysyłani przez rodziców i opiekunów na „pielgrzymki Zagłady” obwiniają nas o Holokaust, okazują wrogość, niszczą pokoje hotelowe, a od świata odgradzają ich uzbrojeni ochroniarze. „Jak długo jeszcze izraelska młodzież na zdjęciach przywiezionych z Polski będzie miała wyłącznie kominy krematoryjne i pomniki zamordowanych? Dlaczego rząd nie domaga się zmiany programu wycieczek, które odkrywają wyłącznie martyrologię i antysemityzm?” – pyta Ela Sidi, Polka i Izraelka, która pracuje w dzienniku „Haaretz”.

  Nie wierzę by takie gejzery intelektu nie znały tego reportażu, który polecam panom pieniaczom!

  https://www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4

 2. Eleonora
  | ID: 36c927fc | #2

  Brawo Panie Komandorze za głos rozsądku!

  Przyjmijmy ich z taką życzliwością, jak oni nas przyjmują w Rosji – powiedział Radiu ZET organizator Rajdu Katyńskiego, Wiktor Węgrzyn. Będzie on wraz z kolegami eskortował rosyjskich motocyklistów, którzy jadą do Berlina w celu uczczenia rocznicy zwycięstwa ZSRR nad III Rzeszą Niemiecką.

  Apeluję o to, żeby rosyjskich motocyklistów przyjęto w Polsce życzliwie, jak oni nas, Motocyklowy Rajd Katyński, przyjmują w Rosji – zaapelował na antenie Radia ZET Wiktor Węgrzyn. Wyraził on też obawę, że złe traktowanie Rosjan w Polsce, doktórej zamierzają wjechać 27 kwietnia, oznaczać będzie koniec Rajdów Katyńskich do Rosji.

 3. Helmut1984
  | ID: db860dbf | #3

  nie powinno się wpuszczać tych bandytów do Polski, a może chcecie wpuścić niemieckich faszystów, niech się spotkają na Wiśle z kacapami.

 4. Irena
  | ID: 189b55e3 | #4

  Trudna sprawa.Ale głos komandora Rajdów Katyńskich do Rosji jest trafny. Dysponujemy sluzbami np.policją,niechże zabezpieczają. A co stoi na przeszkodzie??

 5. wm
  | ID: 115a7e5b | #5

  @Helmut1984
  .. a dlaczego bandytów? …

Komentarze są zamknięte