Ruszamy do przodu – rozmowa z Adamem Słomką!

Redaktor9
Adam Słomka i Balii Marzec pod Pałacem Prezydenckim, marzec 2015 r.

Adam Słomka i Balli Marzec pod Pałacem Prezydenckim, marzec 2015 r.

Komitet Wyborczy Adama Słomki nie złożył w terminie 100 tys. podpisów poparcia i lider Konfederacji Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI Adam Słomka nie znajdzie się na karcie do głosowania 10 maja, ani nie zobaczymy jego klipów w mediach publicznych. Jako jedynej Redakcji udało się nam dziś porozmawiać z Adamem Słomką.

NGO w Bielsku – Białej: Panie Przewodniczący, czy istnieje w Pana środowisku specyficzny „niesmak” … albowiem faktem jest, że koalicja „NIEZŁOMNYCH” nie zebrała wymaganych 100 tys. podpisów do rejestracji Pana kandydatury? Większość niezależnych komentatorów przekonywała, że dla Adama Słomki to tylko formalność …

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka: Jedynym niesmakiem jest skala kurczenia się resztek demokracji. Gdyby media publiczne spełniały swoją rolę to można byłoby rozpatrywać w jakimś sensie porażkę „NIEZŁOMNYCH”. Tymczasem od ogłoszenia przez marszałka Radosława Sikorskiego terminu wyborów prezydenckich do wczoraj Adam Słomka był obecny w programach informacyjnych TVP i Polskiego Radia przez munutę lub dwie, a inni kandydaci formacji parlamentarnych godzinami. To samo dotyczy „badań sondażowych” CBOS i TNS OBOP, gdzie moja kandydatura nie była przedstawiana nawet jako jedna z możliwych ewentualnych do wskazania przez respondetów. Za to promowano posła Ryszarda Kalisza, który nawet nie zerejestrował swojego komitetu. Promowano za to bezskutecznie przez wiele godzin Annę Grodzką i wicemarszałek Sejmu RP Wandę Nowicką – a te osoby pomimo wsparcia mediów nie zebrały 100 tys podpisów. Z mojej strony trudno za pośrednictwem strony internetowej, nawet kilku tysięcy zwolenników przekonać kogoś do tego, aby podpisał listę poparcia i to na skalę 100 tys. podpisów. To wówczas szczególnie utrudnione i antydemokratyczne! Zresztą najwyraźniej to nasza zdecydowana postawa wobec Rosji Putina, bezkarności komunistycznych zbrodniarzy czy alternatywny program … taką rekcję mediów publicznych wywołała! Skoro media – w tym przykro stwierdzić też część tzw. niezależnych – nie pisały nawet o moim wniosku wyborczym przeciwko Bronisławowi Komorowskiemu o kłamstawa z jego materiału wyborczego, pt. „Zwykły polski los” … to czego się spodziewać, prawda?

NGO: Panie Przewodniczący, ktoś może uznać to za wykręty i pomyśleć, że to dorabianie ideologii do porażki …

ZOBACZ! Sławomir Zieliński już 16 lat temu cenzurował KPN? Zrzut: FotoPAP

ZOBACZ! Sławomir Zieliński już 16 lat temu cenzurował KPN? Zrzut: FotoPAP

Adam Słomka: Każdy wyciąga wnioski. Tyle, że mam nadzieję, że Wy też ujawnicie fakty. Otóż dyrektor Biura Koordynacji Programowej TVP S.A. Sławomir Zieliński w piśmie z 20 marca 2015 r. odpowiadającym na nasz list otwarty z lutego tego roku oraz interwencję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uznał, że można prowadzić cenzurę Adama Słomki … bo według KRS Ministerstwa Sprawiedliwości jestem karany za jazdę na „podwójnym gazie” – co jest ewidentnym, prymitywnym kłamstwem i fałszerstwem! Można wymagać, aby TVP S.A. sprawdziła choć PESEL z tego dokumentu resortu sprawiedliwości (pierwsze cyfry to data urodzenia) aby odkryła, że nie dotyczy on mojej osoby! W każdym razie ten fałszywy dokument stał się pretekstem do wyrugowania informacji o moim programie i działaniach w ramach kampanii z wszystkich kanałów TVP S.A. Towarzysz Zieliński, prowadzący w stanie wojennym wieczorne wydanie „Dziennika Telewizyjnego”, człowiek, który był dygnitarzem Podstawowej Komórki Patryjnej PZPR w radiowej „Trójce” i nakazywał zdejmowanie z klap marynarek „oporników”, interweniujący w MSW PRL Kiszczaka na rzecz wydania działaczowi młodzieżowemu paszportu do Francji … takie stanowisko potwierdzajace moją nielegalną cenzurę w telewizji publicznej w imieniu publicznego nadawcy przekazał KRRiT jeszcze w marcu 2015 r. Ten sam Sławomir Zieliński, według rejestrów MSW PRL – kandydat na Tajnego Współpracownika MSW PRL, w czasie kampanii samorządowej Ruchu Patriotycznego „Ojczyzna” w 1998 roku bezprawnie zdjął z anteny TVP programu 1 nasz materiał wyborczy. Bohater „Resortowych dzieci” ma się dziś dobrze i decyduje w telewizji publicznej, utrzymywanej przecież z naszego abonamentu, kto jest w niej obecny, a kto nie. To nie prywatna firma, a kampania wyborcza to nie folwark komunistów. Mam nadzieję, że opublikujecie dokument Sławomira Zielińskiego … i wtedy dokonajmy oceny czy sensowny jest mój udział w takiej farsie wyborczej. Zresztą niedawno brałem udział w pod Pałacem Prezydenckim w konferencji ówczesnej kandydat na Prezydenta RP Balli Marzec, wyznającej Islam obywatelki Polski pochdzącej z Kazachstanu, znanej na świecie działaczki na rzecz praw człowieka i Solidarności Walczącej. Dla niej było niepojęte, że fakt ubiegania się przez nią o najwyższy urząd w Polsce komentuje prasa z Turcji czy Uzbekistanu wskazując na polską tolerancję, a polskie media publiczne milczały. Dlatego celem nie było 0,01% Adama Słomki w takich warunkach. Do tego dyrektor Zieliński ma pewne złożenie zawiadomienia o przestępstwie przeciwko wyborom!

Pismo S. Zielińskiego z TVP do KRRiT w sprawie cenzurowania Adama Słomki, str. 1

Pismo S. Zielińskiego z TVP do KRRiT w sprawie cenzurowania Adama Słomki, str. 1

Pismo S. Zielińskiego z TVP do KRRiT w sprawie cenzurowania Adama Słomki, str. 2

Pismo S. Zielińskiego z TVP do KRRiT w sprawie cenzurowania Adama Słomki, str. 2

NGO: Co dalej ze środowiskiem „NIEZŁOMNYCH”?

Adam Słomka: Rozpoczynamy kampanię parlementarną. W czasie obecnej odzyskaliśmy wiele ośrodków i co ważniejsze mamy poparcie w nowych. Chcę podziękować wszystkim wolontariuszom, działaczom KPN- NIEZŁOMNI oraz innych środowisk weterantów walki z systemem z czasów PRL. Rozliczymy tą całą postkomunistyczną szajkę. Po prostu … ruszamy do przodu! A moje hasło z kampanii „MOŻEMY!” pokazuje tak naprawdę kierunek!

NGO: Dziękujemy za rozmowę!

Rozmawiał: (pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

 1. Eleonora
  | ID: 5d98ce45 | #1

  No chyba się potnę:))

  O takim kandydacie Braunie na przykład gadają w telewizorni całymi godzinami, dniami wręcz
  A ten zebrał ponad 100 tys podpisów.
  I się załapał.

 2. Robert
  | ID: 5b70e41e | #2

  Z tej kampanii PIS i PO wyjdą bardzo osłabione. Wzajemne zniszczenia będą olbrzymie. Po tej kampanii aż do konca parlamentarnej krew bedzie się lała kązdego dnia. Do sejmu wejdą inne ugrupowania i szczątki dzisiejszych. Jak wam się podoba taka perspektywa?………olać dzisiejszą scenę i budowac nową. Obecna scena zgasnie naturalnie jak zgliszcza po pożodze.

 3. Piotrek
  | ID: abbb2217 | #3

  Pan Słomka obudził się z ręką w nocniku, udając zdziwionego, że w mediach się go przemilcza? Przecież to było oczywiste od samego początku, że będzie pomijany – i dlatego p. Słomka powinien był zrobić to, co zrobili inni anty-systemowi kandydaci, którzy także są pomijani w mediach. Mianowicie, nie należało czekać, aż telewizja czy radio łaskawie dopuści Słomkę do głosu, tylko samemu należało wynająć samochód albo awionetkę, i samemu wyjść do ludzi, urządzać, spotkania, wiece – po kilka dziennie w całej Polsce. Jeśli media Słomki nie chcą, to Słomka musi się komunikować z wyborcami innymi sposobami, tzn. bez mediów, bezpośrednio. To jedyny sposób na dotarcie do ludzi bez mediów. Jeśli p. Słomce się zdawało, że będzie pokazywany w mediach i dzięki temu uzbiera 100 tys. głosów, to znaczy, że jest kiepskim prognostykiem i jako taki nie nadaje się do funkcji publicznych. Bardzo dobrze, że podpisów nie uzbierał – będzie miał nauczkę na następne wybory, jaką taktykę kontaktu z ludźmi wybrać.

 4. Piotr
  | ID: a6de80d2 | #4

  @Eleonora
  Całymi godznami? We wiadomościach 19:30 ani 26 ani 27 nie było nic o Grzegorzu Braunie. Tak samo we wieczornych Informacjach dnia w TV Trwam. Media od prawa do lewa milczą o nim. Może rzeczywiście o Słomce to kompletnie nie ma nic, ale podobnie Grzegorz Braun jest pomijany.

 5. Anonim
  | ID: 7431b4d5 | #5

  @Piotr

  Nie wyczuło się sarkazmu?

  A poza tym jedyni przeprowadzili wywiad? Chyba jedyni o nim jeszcze pamiętają i jedyne „medium”, w którym się pojawia

 6. Eleonora
  | ID: c5236fe7 | #6

  @Piotr

  Panie Piotrze to był sarkazm.
  Nasze ” elity polityczne” wszyscy po kolei zgłupiały doszczętnie.
  Dobrze, że chociaż jeden z tych baranów nie zdołał nazbierać głosów poparcia
  wina Putina jest tutaj bezsporna:))

  Proszę przeczytać ten artykuł, jest naprawdę ciekawy!

  Ku przestrodze POLAKOW
  26 marca 2015

  Tak będzie wyglądała pomoc NATO i USA gdy politycy się nie opamietaja.

  To nie gry wojenne to są fakty.”

  http://okres-prl.blog.onet.pl/2015/03/26/ku-przestrodze-polakow/

 7. Irena
  | ID: 526453d5 | #7

  Krótki był okres czasu do zebrania 100 tysięcy podpisów. To zapewne celowe dzialanie Zbyt póżno ogloszono termin wyborów.Ale to co uzyskali, przyda sie do wyborów parlamentarnych. Zycze zdobycia kilkunastu mandatow poselskich.

 8. Anonim
  | ID: 49810e19 | #8

  @Irena

  Taa, jedenastu się wyrobiło, a ten nie mógł, biedaczek

 9. Irena
  | ID: 344544ad | #9

  @Anonim.Witaj.Do debaty z kandydatami,…… jego głos byłby ciekawy.Skoro,… biedaczek,… jak napisałes nie wyrobił sie…..to mówi sie trudno,…Do nastepnych kampanii.Dobrego Dnia

Komentarze są zamknięte