Poseł Jaki: To on w 2008 roku najbardziej zdecydowanie stanął w obronie atakowanej przez Putina Gruzji – stawiając tezę, że kolejna będzie Ukraina [list]

Niezależna Gazeta Obywatelska28

Jaki PatrykSzanowni radni miasta Opola! Zwracam się do Was z prośbą o popracie uchwały o nadaniu imienia Lecha Kaczyńskiego skwerowi w naszym mieście.

W Opolu w łatwy sposób znajdziemy dowody uhonorowania lewicowych bohaterów, czy nawet osiedle 25-lecia PRL, lub ulicę Obrońców Stalingradu, a przez ostatnie lata władza była mocno zaangażowana w honorowanie ludzi wspierających PO tj. panowie Bartoszewski, Wajda czy Wałęsa.

A przecież są też obywatele, którzy myślą inaczej. W samym Opolu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego głosowało prawie 20 tys osób. Tych ludzi nie wolno wykluczać bądź traktować gorzej. Oni również mają prawo dobrze czuć się w swoim mieście.

Tym bardziej, że śp. Lech Kaczyński przed katastrofą smoleńską był właśnie w Opolu. Byłem współorganizatorem tej wizyty. Pamiętam jak Pan Prezydent dobrze mówił o naszym mieście i jego mieszkańcach. Bardzo mu zależało na wręczeniu nagród dzieciom z opolskich szkół, biorących udział w konkursie, w którym miały narysować „Ojczyznę swoich marzeń”. Pamiętam, że wśród nagrodzonych prac był rysunek Polski, w której były różne kolory, ludzie mali i duzi, uśmiechnięte kobiety i mężczyźni. Właśnie takiej Ojczyzny chciał śp. Lech Kaczyński. Chciał, aby zmieścili się w niej wszyscy. W tym mieszkańcy Opola dla których ten skwer jest ważny. Proszę nie traktować ich gorzej niż tych dla których ważne są symbole PO.

Tym bardziej, że w tle tej dyskusji toczy się wojna u progu naszych granic, która jest symboliczną i przykrą konkluzją prawdziwych diagnoz śp. Prezydenta Kaczyńskiego. To on w 2008 roku najbardziej zdecydowanie stanął w obronie atakowanej przez Putina Gruzji – stawiając tezę, że kolejna będzie Ukraina. Wtedy wszyscy się śmiali. Puenta jednak tak jak w wielu innych sporach należy do jego dalekosiężnych wizji.

Śp. Lech Kaczyński to jednak nie tylko Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, ale również nauczyciel akademicki, profesor, współtwórca Solidarności i drogi do wolnej Polski. Człowiek, który bronił robotników w najtrudniejszych momentach PRL. A w wolnej Polsce był m.in. prezesem Najwyższej Izby Kontroli, ministrem sprawiedliwości czy prezydentem stolicy. Postać, której nikt już nie zabierze miejsca w historii Polski.

W związku z powyższym proszę o głosowanie za przyjęciem przedmiotowej uchwały.

Patryk Jaki, Poseł na Sejm RP 

 1. Eleonora
  | ID: 1478e6e4 | #1

  Tym bardziej, że w tle tej dyskusji toczy się wojna u progu naszych granic, która jest symboliczną i przykrą konkluzją prawdziwych diagnoz śp. Prezydenta Kaczyńskiego. To on w 2008 roku najbardziej zdecydowanie stanął w obronie atakowanej przez Putina Gruzji – stawiając tezę, że kolejna będzie Ukraina. Wtedy wszyscy się śmiali. Puenta jednak tak jak w wielu innych sporach należy do jego dalekosiężnych wizji.

  ,,,Panie Jaki, dobrze by było gdyby pisał pan teksty bez wspomagania Radlerem:),,,
  ( Boże ale mamy tępych parlamentarzystów)

 2. Eleonora
  | ID: 1478e6e4 | #2

  Rozumiem, że każdy partyjniak bardziej zajęty jest hodowlą ” sałaty” ( żyć trzeba)
  Ale czasami warto sięgnąć po kogoś mądrzejszego, tym bardziej, że to naprawdę
  – nie boli!

  Skąd ta nagła troską o kredytobiorców, podczas gdy wasza ulubiona łże-partia nie była łaskawa wysłuchać specjalistów z KNB…
  No, ba!
  Nawet nie zadaliście sobie trudu by kompromitujące was treści zdjąć z partyjnej stronki:)

  „Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego

  Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość z niepokojem przyjmuje zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego tzw. „Rekomendację S” wprowadzające ograniczenia w dostępności do kredytów walutowych, których głównym skutkiem będzie zmniejszenie możliwości nabywania przez obywateli (szczególnie przez młode osoby) własnych mieszkań.

  Klub Parlamentarny PiS podchodzi krytycznie do tego zalecenia z co najmniej kilku powodów:

  Uprzejmie proszę zakłamanych patryjotów:

  http://www.pis.org.pl/article.php?id=4415

  Niech pan przeprowadzi analizę wydarzeń
  I nie pisze na wyścigi z bajkopisarzem Januszem Kowalskim naiwnych artykułów/ książek jakoby Lech Kaczyński, jak na męża stanu przystało, zatrzymał ruskich w Gruzji:)))

  Proszę, oto rzetelna analiza:

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/lech-kaczynski-nie-mial-racji#

  Przy tym wychodzi na to, że wy antyniemieccy krzykacze wysługujecie się bardziej Berlinowi
  ( i innym stolicom) niż Warszawie:(

  „Co leży więc w interesie Niemiec? Mówiąc wprost: maksymalne szczucie Polski na Rosję, tak by Rzeczpospolita była całkowicie sterowna z zewnątrz. Jest to stara zagrywka niemieckiej polityki zagranicznej, stosowana przez samego Bismarcka, a nawet wcześniej. Niemcy nie potrzebują innej Polski niż skrajnie antyrosyjskiej, zapominającej, że traci obecnie swoją suwerenność i wszelkie przymioty niepodległego kraju (własny przemysł, górnictwo, media z rodzimym kapitałem) nie na rzecz Moskwy, a Berlina właśnie. Członkostwo w Unii Europejskiej nie jest przecież niczym innym jak wypompowywaniem z Polski wszystkiego, co wartościowe, łącznie z najzdolniejszymi przedstawicielami młodego pokolenia. Straszenie Rosją – uzasadnione właściwie wyłącznie historycznym doświadczeniem, a nie współczesnymi realiami – jest realizacją polityki Berlina w Polsce. Emocja, a taką jest właśnie strach, nie może być programem politycznym, a tym bardziej pomysłem na politykę zagraniczną. ”

  „Tym bardziej, że w tle tej dyskusji toczy się wojna u progu naszych granic, która jest symboliczną i przykrą konkluzją prawdziwych diagnoz śp. Prezydenta Kaczyńskiego. To on w 2008 roku najbardziej zdecydowanie stanął w obronie atakowanej przez Putina Gruzji – stawiając tezę, że kolejna będzie Ukraina. Wtedy wszyscy się śmiali. Puenta jednak tak jak w wielu innych sporach należy do jego dalekosiężnych wizji.”

  Takie teksty może pan słać do inteligętów z Klubów GP i odznaczonego przez służby specjalne obcego państwa, Sakiewicza.

 3. gosia
  | ID: fa1d2602 | #3

  Dziękuję Panie Pośle. Nawet Pan nie wie jak ważne to dla mnie.
  Z wyrazami szacunku – Małgorzata Pierzga

 4. Fakt
  | ID: ed862fed | #4

  @Eleonora

  Pani jest po prostu śmieszna i zaślepiona.
  Niemcy szczują Polskę na Rosję?
  Przecież jest zupełnie odwrotnie, Polska pierwsza naciskała aby sankcje wprowadzić, działania ostatnich polskich prezydentów potwierdzają to 100%, itd,itd. Przecież wyraznie widać że szczuciem jest to właśnie co pani pisze.
  A ja nadal twierdzę że z wschodu nawet dobry wiatr nie wieje i to jest święta prawda.

 5. Eleonora
  | ID: 1478e6e4 | #5

  @Fakt

  Taaa… Polskę nazywają Goliatem wschodu:)))
  Nigdzie i nic nie odbywa się poza jej plecami,
  rozmowy pokojowe w Mińsku czy nowo powstała grupa Sławkowska, w miejsce dawnej wyszehradzkiej.

  „Porozumienie, które zostało zawarte w Sławkowie (dawnym Austerlitz), leżącym w południowo-wschodnich Czechach, ma być nową platformą współpracy w zakresie „infrastruktury i transportu, bezpieczeństwa energetycznego, relacji transgranicznych, zatrudnienia młodzieży, społecznego wymiaru integracji europejskiej oraz kontaktów z krajami sąsiadującymi z UE”.

  Stroną inicjującą porozumienie były Czechy, które zasygnalizowały tym samym, że nie są zadowolone z istniejących porozumień, kształtujących ramy współpracy państw Europy Środkowej. Nowa inicjatywa stanowi de facto votum separatum wobec Grupy Wyszehradzkiej, skupiającej Polskę, Czechy, Słowację i Węgry, która od dłuższego czasu przeżywa kryzys, by nie rzec uwiąd.”

  hehhh.. panie….

  Jest kilka prawd:
  święta, góralska ( mało subtelna, nie dla takich jak pan)
  i gówno prawda ( ta dla pana jest zupełnie nieakceptowalna)
  Inteligęci z wielkich miast ( powiatowych)

  Właśnie skończyłam czytać.
  Polecam:

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/gdy-koncza-sie-argumenty-2

  Dobranoc.

 6. Anonim
  | ID: d41ccfcd | #6

  Byoloby lepiej, gdyby ruskq agentka Eleonora pisala cyrylica: przodujaca zurnalistyka, na ktorej wzoruje sie Eleonora, posluguje sie ta pisownia.

 7. Eleonora
  | ID: 378c0a0f | #7

  @Anonim

  … i jakie argumenty pan jeszcze poda?! :))

 8. gosia
  | ID: 877fc5e3 | #8

  Pani Eleonoro!
  Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina…
  Do wszystkiego się przyznaję, biorę na siebie solidarnie wszystkie grzechy moich braci i sióstr Polaków, ja zakłamana patriotka… kocham ich i tą świętą ziemię, po której stąpał i którą całował święty Papież – Polak. Pierwsza wyciągam rękę, pierwsza przebaczam wszystkim, tym co sprawiedliwie nas osądzają i tym co niesprawiedliwie osądzają.
  Kto jest tym sprawiedliwym na ziemi?
  Nie ma zgoła ani jednego…

  Wiem jedno, widzę małe światełko nadziei, a jest nim miłosierdzie Boże.

 9. Eleonora
  | ID: 378c0a0f | #9

  @gosia

  Szanowna pani Gosiu, z tym wyznaniem grzechów należy udać się raczej do konfesjonału, a nie gazety….

 10. Eleonora
  | ID: ba8ce1fe | #10

  A ja w przeciwieństwie do pani
  Nie biorę cudzych grzechów na swoje barki

  – grzechu zdrady ( zrzeczenia się suwerenności mojej Ojczyzny)
  – grzechu kłamstwa ( nieludzkich Ustaw, np emerytalnej i innych)
  -grzechu zaprzaństwa i zaparcia się Bożych Przykazań ( ustawy proaborcyjne)
  -grzechu planowanej rzezi Polaków i wysyłania ich na cudzą i niesprawiedliwą wojnę

  Pani chce zostać męczennicą, bardzo proszę.
  Ale proszę pamiętać, że prasowe egzaltacje to nie to samo co prawdziwie chrześcijańskie męstwo:)

  ps A Papież Polak, mówił do Polaków ( Skoczów) że
  ” Potrzeba nam ludzi sumienia”
  Sumienia a nie taniego sentymentalizmu….

  Pozdrawiam.

 11. gosia
  | ID: 877fc5e3 | #11

  No to się Pani wybroniła :)

 12. gosia
  | ID: 877fc5e3 | #12

  Tyle było żalu do biskupów dlaczego proszą o przebaczenie naszych oprawców. A właśnie to jest wielkie.
  Po prostu wiem kim jestem puchem marnym, reszta to łaski i nie są po to aby się wywyższać, bo nie pochodzą od nas samych.

 13. Eleonora
  | ID: 4a5b0f19 | #13

  @gosia

  Wie pani co?!
  Nie znoszę głupich, sentymentalnych gadek.
  Oto posłowie, dobrze ubrani, uśmiechnięci, zadowoleni ze swojego nad-intelektu(?), o pedałkowatych tłustawych buźkach bredzą, że

  – Polacy powinni iść na wojnę z Putinem, w imię jakiś wspólnych interesów, solidarności unijnej i tym podobnych głupot…

  „Ziobro na antenie TVN24 opowiedział się za sprzedażą broni Ukrainie. Zaznaczył jednak, że Polska „nie powinna wychodzić przed szereg”. – Powinna (Polska – przyp. red.) przeforsować, aby to Unia realizowała projekt dozbrajania – oznajmił”

  Taaa. sprzedać ( a tam sprzedać, darmo dać) broń, następnie wysłać naszych chłopców by ginęli za…
  – za co, szanowna pani, za co?!?

  Jest pani matką czy tylko egzaltowaną panią z ” bolącym globusem”?!?
  Jak czują się matki tych radosnych ,pełnych życia chłopców?!
  Ględzi pani o miłosierdziu, a zwykła empatia nie wystarczy?!
  Niech panowie posłowie dadzą przykład i jako pierwsi pojadą na tę wojnę.
  A potem wraz z panią proszą nas o wybaczenie.

  https://www.youtube.com/watch?v=yUI25uHjyvo

 14. gosia
  | ID: 877fc5e3 | #14

  Ojciec Kolbe mógł pozwolić więźniowi, który był bokserem aby go obronił przed rozjuszonym ss-manem, i byłoby sprawiedliwie. Nie, jego postawa była zupełnie inna, błagał współwięźnia na kolanach, aby nie robił tamtemu krzywdy. Wiem, to świętość i to bardzo trudne, ale przynajmniej pragnę… nie udaje się często… lecz nie zrezygnuję z pragnień.

 15. gosia
  | ID: 877fc5e3 | #15

  Dlatego chciałabym wziąć na siebie jak najwięcej i wiem, że to przyjdzie…

 16. Eleonora
  | ID: 4a5b0f19 | #16

  Tutaj ma pani z tłumaczeniem na język polski:

  https://www.youtube.com/watch?v=yUI25uHjyvo

 17. gosia
  | ID: 877fc5e3 | #17

  Nie trzeba iść na wojnę. Moja ś.p. babcia po długim cierpieniu, które ofiarowywała za innych wymodliła mi prawdziwe nawrócenie. Nie doczekała za życia, ale ja wiem, że to dzięki niej.

 18. Eleonora
  | ID: 4a5b0f19 | #18

  To niech pani jedzie do tego piekła, co?!
  Będzie mówiła to o czym tutaj pisze
  – syta, pełna uniesień i egzaltacji….
  Bynajmniej spełni się o czym pani pisze:

  „Wiem, to świętość i to bardzo trudne, ale przynajmniej pragnę… nie udaje się często… lecz nie zrezygnuję z pragnień.”

  pozdrawiam.

 19. gosia
  | ID: 877fc5e3 | #19

  Co Panią tak wkurza? Ja?

 20. gosia
  | ID: 877fc5e3 | #20

  Dobranoc Pani Eleonoro spokojnych snów tu i teraz.

 21. gosia
  | ID: 877fc5e3 | #21

  Niech Pani się nie gniewa. Mało kto mnie rozumie. Ten świat mało ma dla takich…

 22. Anonim
  | ID: d41ccfcd | #22

  Juz dosyc tego //patriotyzmu// Eleonory rodem z 10 Dywizji Sudeckiej im. Armii Czerwonej.

  Cos, co nie miesci sie w kategoriach prosowieckich sentumentow tej ruskiej agentki.

  http://niezalezna.pl/64594-pieklo-ukrainskich-zolnierzy-w-niewoli-obcinano-im-jezyki-kastrowano-i-ponizano?page=1

 23. Eleonora
  | ID: caf0439d | #23

  gosia :
  Co Panią tak wkurza? Ja?

  Nie znam pani, więc dlaczego miałabym się wkurzać?
  Wkurzam się na tych półanalfabetów z Wiejskiej, że biorą grubą forsę i działają na naszą zgubę!
  Tak, to mnie wkurza.
  Ich zaprzaństwo.
  Od lat, i wszystkich bez wyjątku ( nawet tych ” z Bogiem” na ustach)

  Pozdrawiam.

 24. Eleonora
  | ID: caf0439d | #24

  Anonim :
  Juz dosyc tego //patriotyzmu// Eleonory rodem z 10 Dywizji Sudeckiej im. Armii Czerwonej.
  Cos, co nie miesci sie w kategoriach prosowieckich sentumentow tej ruskiej agentki.
  http://niezalezna.pl/64594-pieklo-ukrainskich-zolnierzy-w-niewoli-obcinano-im-jezyki-kastrowano-i-ponizano?page=1

  ojejjjjjejjj!

  Anonimie bardziej boisz się:
  – śmierci?
  – obcięcia jęzora?
  -czy może kastracji?

 25. Eleonora
  | ID: caf0439d | #25

  Anonimie nie jesteś oryginalny, bo na Litwie również pracują takie inteligęty jak u nas Sakiewicz:)

  Nawet odważyli się zadać ogłupiałym ( w ich mniemaniu) telewidzom pytanie:

  Na Litwie telewizja przeprowadziła sondaż: czy zauważyłeś jak intensyfikuje się Rosyjska propaganda?
  82% respondentów twierdzi, że
  – to nie propaganda, to PRAWDA!

  konsternacja dziennikarki :)

  http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_rc81rh5mLeGKrkiPfud5Vzre6ofPalTl.jpg

 26. Anonim
  | ID: d41ccfcd | #26

  W optyce ruskiej agentury – Eleonory nie ma wojny ruskich z Ukraina; nikt nie zaanektowal Krymu, nikt nie prowadzi krwawych dzialan wojennych na wschodzie Ukrainy, nikt (Rosjanie zwlaszcza) nie dopuszcza sie zbrodni wojennych, a wszelkie relacje na ten temat sa falszywe. W opinii ruskiej agentki Eleonory czysta prawda, dobro, sprawiedliwosc i sluszna (job waszu!) racja plynie z Kremla!

 27. Eleonora
  | ID: b5877886 | #27

  @Anonim

  ….aleś pan głupi…..

 28. Anonim
  | ID: d41ccfcd | #28

  Odpowiadajac tym samym jezykiem – ni to ladne, ni madre _ ruskie po prostu – agresywne, jak zwykle bywa glupota i brzydkie, jak ruska przekupka!

Komentarze są zamknięte