Wiśniewski o ECO: Nam przede wszystkim zależy na interesie mieszkańców

Niezależna Gazeta Obywatelska1

ECO slajd 3– W dyskusji poświęconej radzie nadzorczej Energetyki Cieplnej Opolszczyzny pojawia się coraz więcej emocji. A to z kolei odbywa się kosztem istotnych informacji, do których dostęp powinni mieć wszyscy mieszkańcy Opola. Najważniejsze fakty zebraliśmy i podsumowaliśmy aby żaden opolanin nie miał wątpliwości czym kierują się władze miasta realizując plan zmian dotyczących ECO – czytamy na oficjalnej stronie miasta Opole.pl po dzisiejszej (23.02) konferencji prasowej.

– Odpowiednie relacje właścicielskie to kluczowa sprawa w zarządzaniu spółką. Nam przede wszystkim zależy na interesie mieszkańców. Zyski nie są w tej sytuacji najważniejsze – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydenta Opola. – Chcemy zbudować dobre, partnerskie relacje przy czym muszą one uwzględniać pozycję miasta. Opole aktualnie jest przecież partnerem większościowym – podkreśla prezydent.

Na załączonych grafikach mieszkańcy mogą poznać różnice pomiędzy wpływem miasta Opola na ceny usług ECO a wpływem na ceny usług Miejskiego Zakładu Komunikacji czy spółki Wodociągi i Kanalizacja. Doskonale widoczna jest też zależność pomiędzy cenami ciepła a strukturą właścicielską spółki ciepłownicznej. Podobnie ma się sprawa w przypadku zmian w składzie rady nadzorczej ECO.

– Opolanom ta wiedza po prostu się należy. Bez niej trudno zrozumieć aktualną sytuację w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny. Dotyczy to także pracowników spółki, z którymi w najbliższym czasie będę rozmawiał – podsumowuje Arkadiusz Wiśniewski.

opole.pl, tk

 

  1. | ID: 78ef6b8f | #1

    Wreszcie ktoś dba o nasze interesy!!!

Komentarze są zamknięte