5 Aukcja Sztuki Współczesnej w Opolu [galeria]

Autor Obywatelski

Plakat 5 ASW OpoleW sobotę 28 lutego 2015r. w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej o godzinie 19.00 odbędzie się 5 Aukcja Sztuki Współczesnej. Piękne dzieła w połączeniu z unikatowym kulturalnym klimatem Filharmonii z pewnością zagwarantują wyjątkowo przyjemny, pełen magii sztuki wieczór.

Na aukcji będą wystawione prace wielu młodych polskich artystów, którzy zdobyli już uznanie w polskim środowisku artystycznym. Rynek sztuki współczesnej obecnie przeżywa rozkwit, w związku z czym nabyte obrazy utalentowanych twórców mogą stać się bardzo dobrą inwestycją.

Wszystkie wybrane do udziału w 5. Aukcji Sztuki dzieła odznaczają się oryginalnością, nieszablonowością tematów oraz  różnorodnością używanych środków malarskich.

Warto zwrócić uwagę na  artystę Wojciecha Brewkę, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich  kolekcjonerów sztuki współczesnej. Podczas ostatniej aukcji sztuki Domu Aukcyjnego DNA w Katowicach, obraz  Brewki „I was born in the 80’s” został sprzedany za kwotę 6 tys. złotych.

Z pewnością zainteresuje miłośników sztuki też dzieło wrocławskiego malarza Grzegorza Klimka. Jego „Pędzący rower” powstał w wyniku wykorzystania zróżnicowanych mediów, które w trakcie mieszania, rozdrapywania i odmalowywania na nowo dały bardzo oryginalne efekty strukturalne.

Ciekawie prezentuje się obraz „ Pytania i odpowiedzi” Katarzyny Rutkowskiej. Głębia tego obrazu zaprasza, a  nawet wciąga, widzów do środka, prowokując do rozmyślań i zastanowienia.

Wśród dzieł, stworzonych przez artystów starszego pokolenia, warto wymienić piękne płótno „Tam za rzeką” Andrzeja Fronczaka. Artysta celowo korzysta z dość ograniczonej palety szarości, brązu i bieli,  skupiając się na przekazaniu subtelnych niuansów barwnych i tonalnych.

Udział w 5. Aukcji Sztuki Współczesnej w Opolu jest bezpłatny, więc dołączyć może każdy. Licytacja dzieł zaczyna się już od 500 złotych. Licytować można na kilka sposobów: osobiście lub na odległość (telefonicznie lub poprzez zlecenie licytacji pracownikowi domu aukcyjnego).

50 specjalnie wybranych obrazów już można oglądać na stronie Domu Aukcyjnego DNA www.da.dnagallery.pl .

Komentarze są zamknięte