Brązowy medal dla Polaków po nerwowej dogrywce

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Print screen Gazeta.plKońcówka meczu piłkarzy ręcznych Polska-Hiszpania była nieprawdopodobnie zacięta. Polacy w osłabieniu zdjęli z boiska Szmala i po raz pierwszy rzucił gola Krajewski – 22:23. Na 100 sekund przed końcem Szmal został pokonany z karnego przez Canellasa. Ale błyskawicznie odpowiedział Szyba – 23:24! Hiszpanie spudłowali, a w odpowiedzi na dwie sekundy przed końcem bramkę na wagę doprowadzenia do dogrywki zdobył Michał Szyba!!!

Dogrywka zaczęła się od bramki Daszka – który w tym meczu trafiał na początku każdej części gry. Po dwóch minutach wyrównał na 25:25 Aguinagalde. Chwilę później kolejne prowadzenie dał nam Syprzak. Odpowiedział z karnego Rivera i pierwsza połowa doliczonego czasu skończyła się stanem 26:26.

Ostatnie pięć minut turnieju dla Polaków i Hiszpanów to były już czyste emocje, skrajnie zmęczeni zawodnicy grali już chyba wyłącznie sercem, bo na taktykięi kalkulację nie było już miejsca. Zaczęło się od genialnej obrony Szmala. Po drugiej stronie boiska trafił Michał Jurecki i objęliśmy prowadzenie 27:26. Niestety, wyrównał Garcia.

Na 110 sekund przed końcem z koła rzucił Syprzak – 28:27. Ale Hiszpanie znów odpowiedzieli golem Tomasa. Na 30 sekund przed końcem znowu trafił Syprzak! Rywalom zabrakło czasu na jakąkolwiek ripostęi wygraliśmy mecz 29:28, zostając tym samym brązowym medalistą mistrzostw świata.

Wsumie.pl, tt

1. Irena
    | ID: 36217508 | #1

Gratuluje brazowym medalistom mistrzostw Swiata.

2. ely
    | ID: fb609602 | #2

Super drużyna, która zawsze walczy do końca !!!! Natomiast powitanie – totalny blamaż. Na konferencji prasowej za stolem prezydialnym nie posadzono medalistów, dla nich miejsce było w kącie sali , natomiast jak w PRL-u na głównym miejscu za stłem zasiadł m.in platformiany minister sportu Pan Biernat !!!!!!!!!!!!Wstyd, żenada !!!!

3. Irena
    | ID: 141f8b0d | #3

@ely .partia miłosci PO,, nie szanuje Rodaków tudzież ,bądż co bądż brązowych medalistów Mistrzostw Swiata.Wstyd, to mało powiedziane. masz racje.