List do Przyjaciół NGO: Prawda przeciw światu!

Niezależna Gazeta Obywatelska3

logo pionSzanowni Przyjaciele i Czytelnicy! Przez te wszystkie lata zawsze chcieliśmy, aby nasz portal internetowy, fanpage czy papierowe wydanie „Niezależnej Gazety Obywatelskiej” było medium wolnym od zakłamania i wszelkich politycznych nacisków. Naszą domeną jest dziennikarstwo opierające się na starej celtyckiej zasadzie: Prawda przeciwko światu! Temu chcemy być zawsze wierni, a Wy skoro jesteście razem z nami wiecie o tym najlepiej.

Są jednak problemy, z którymi borykają się współczesne media i które to potrafią skutecznie zabić nawet najbardziej szlachetną inicjatywę. Musimy inwestować czas i pieniądze w kosztowne procesy sądowe w walce o prawdę, gdy przeciwnik używa pieniędzy publicznych. Papierowe wydanie NGO istniało dzięki darczyńcom i reklamodawcom, co zapewniało Wam bezpłatny dostęp do naszej gazety. Jak wiecie doskonale, nie były to egzemplarze niszowe, ale profesjonalnie przygotowany skład i druk. Jednak walka o wolne słowo ma wtedy sens, kiedy staje się udziałem wszystkich. Zarówno nadawców jak i odbiorców, dziennikarzy i czytelników. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie funkcjonować w przestrzeni publicznej i spełniać Wasze oczekiwania.

Nasza praca dla „Niezależnej Gazety Obywatelskiej” miała zawsze charakter społeczny. Traktowaliśmy i traktujemy dziennikarstwo jako misję i powołanie. Jednak rosnące koszty oraz potrzeba sięgania do ciekawych i trudnych tematów wymaga środków. Nie chcemy jakością odbiegać od innych- pragniemy dostarczać Wam wiadomości na rzetelnym poziomie. Chcemy pisać o tym, o czym inni boją się myśleć.

Tu, na facebooku portal NGO ma ponad 790 polubień zebrane w ciągu miesiąca. Tyle osób ostatnio zadeklarowało nam swoją sympatię i ta liczba ciągle rośnie. Gdyby któregoś dnia stał się cud i każda z tych osób zechciałaby wpłacić 100 zł, to można by pomyśleć niemal o powołaniu agencji informacyjnej. Jednak jesteśmy realistami i bardziej wiarygodne już jest regularnie wpłacanie co miesiąc po 10 zł, co by sprawiło, ze NGO stałoby się miesięcznikiem o dużej zawartości publicystyki, reportaży, wywiadów, fotorelacji i informacji kulturalnych. Jednak nasz realizm sięga głębiej i regularna kwota minimalna 1zł, wpłacana przez naszych sympatyków umożliwiłaby utrzymanie pisma na odpowiednim poziomie a niektórym przywróciłaby wiarę w sens, że warto robić coś, co w przyszłości wyda dobre owoce. Niech przynajmniej papierowy status „Niezależnej Gazety Obywatelskiej” zostanie zachowany, niech pismo się ukazuje regularnie i niechaj poszerza się grono jego odbiorców. To też już będzie nasz wspólny sukces. Co najmniej złotówka, wpłacana regularnie na konto również buduje trwale wspólnotę ludzi, która kieruje się wyższym dobrem.

Drodzy Czytelnicy i Sympatycy! Jeżeli chcecie przyczynić się do rozwoju niezależnego dziennikarstwa i otrzymywać wiadomości nieskażone oficjalnym kursem partii, wolne od koterii i układów okrągłostołowych, to pamiętajcie o nas. Każda regularna i systematyczna pomoc mobilizuje nas wszystkich do pracy i dzielenia się jej rezultatami. Z góry serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy z góry za każde wsparcie!

Tomasz J. Kostyła w imieniu zespołu redakcyjnego NGO

 

Stowarzyszenie Stop Korupcji – organizacja pożytku publicznego od 2004 r.

ul. Krakowska 9, 45-018 Opole

mBANK SA Oddział w Opolu – Nr konta: 11 1140 1788 0000 2464 5400 1001

Tytułem: „darowizna na rzecz jawności życia publicznego”

Kod SWIFT: BREXPLPWOPO

Pamiętaj!

Osoby fizyczne mogą od podstawy opodatkowania  odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu. Osoby prawne od podstawy opodatkowania mogą odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.  Należy zachować jedynie dowód wpłaty na rachunek bankowy!

 1. ely
 2. NGO
  | ID: 38ecf28a | #2

  Żebracy.

 3. Realista
  | ID: 3d0605a3 | #3

  No niezależnie od Jakiego, Słomki i Prudentiala

Komentarze są zamknięte