Papierowe indeksy na UO tak wolą studenci

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Indeks’Co sondaż?’ dotyczący papierowych indeksów dobiegł końca. 52 procent studentów Uniwersytetu Opolskiego opowiedziało się za pozostawieniem tradycyjnych indeksów.

W dniach 19.01 – 28.01 za pośrednictwem projektu „Co sondaż?” koordynowanym przez sekcję studentów socjologii Socjolab, Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego przeprowadził badanie opinii środowiska studenckiego w sprawie funkcjonowania tradycyjnych indeksów na UO.

„Nasi samorządowcy dołożyli wszelkich starań, aby jak najwięcej studentów dowiedziało się o sondażu.” – mówi przewodniczący Samorządu Studenckiego UO Maciej Kochański.” Można było o nim usłyszeć od wykładowców na zajęciach, za pośrednictwem studenckiej telewizji SETA; przeczytać na facebook’u, stronach uniwersytetu oraz samorządu, a nawet w akademikowych kuchniach. Wszystko po to, aby wyniki były w jak największym stopniu miarodajne i abyśmy my, jako samorząd mogli jak najwierniej reprezentować stanowisko środowiska studenckiego.”

W sondażu studenci mieli do wyboru trzy opcje dotyczące przyszłości indeksów:

– pozostawienie indeksów (będą funkcjonować w niezmienionej formie)

– wycofanie indeksów (całkowicie znikną z naszej uczelni)

– symboliczne pozostawienie indeksów (każdy student będzie mógł sam zadecydować na początku studiów, czy chce mieć indeks, czy nie; jego rola nie będzie prawnie wiążąca).

Maciej Kochański, Przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego

  1. Irena
    | ID: 866a4942 | #1

    Solidaryzuje sie ze studentami.Papierowy indeks to pamiątka dla pokoleń.Tez przechowuje,czasem czytam i analizuje moje dawne postepy w nauce.no i porownuje z dziecmi oceny z przedmiotów,które mamy pokrewne.

Komentarze są zamknięte