Prezydent Opola powołał Wydział Sportu i Biuro Architekta Miejskiego. Drobne porządki przedświąteczne?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

opole_ratusz_zima_fot TKDziś (23.12) zarządzeniem prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego powołano Wydział Sportu. Nie ma za to już wydziału promocji Urzędu Miasta Opola. Został on włączony do wydziału kultury. Powodem zmian jest negatywna ocena pracy biura promocji i jego szefowej Ewy Dudy.

– Musimy usprawnić tę maszynę, bo wiele wyzwań jest przed nami – mówił prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski na antenie Radia Opole. – Wiele osób miało takie poczucie, ja również, że nie do końca sprawnie biuro promocji radzi sobie z niektórymi zadaniami. Myślę, że przez współpracę z wydziałem kultury to nabierze tempa i takie sytuacje jakie miały miejsce, czyli organizowanie na ostatnią chwilę jarmarku i potem jest on taki jaki jest, czy zapomnienie o tym, że jest sylwester – to już się nie zdarzy – zapewnia na antenie Wiśniewski.

Jak wynika z zarządzenie prezydenta Opola określającego podział kompetencji w Ratuszu, wydział sportu podlegać będzie zgodnie z przewidywaniem wiceprezydentowi Januszowi Kowalskiemu. Natomiast Wydział Kultury i Promocji z dotychczasową naczelnik od kultury podlegać będzie Dorocie Michniewicz-Witowskiej oraz Biuro Architekta Miejskiego podlegać będzie Arkadiuszowi Wiśniewskiemu.  Na nowych naczelników wydziałów zostanie ogłoszony konkurs.

tk

  1. Historyk
    | ID: de232a7f | #1

    Polecam artykuł Janowskiego w NTO „Kasa misiu kasa” / na jego blogu/.

Komentarze są zamknięte