Polecamy ksiażkę Ryszarda Surmacza „Wyrównać przechył”. Ostatni egzemplarz do nabycia w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Wyrownac przechylPrzypominamy, że jest już do nabycia nowa książka naszego stałego publicysty Ryszarda Surmacza. „Wyrównać przechył. Program kulturowy dla Polski”. To już szósta pozycja książkowa w dorobku autora. Pierwsza, reportażowa, zatytułowana „Znów tracimy Śląsk”, Lublin 1999 dokumentowała wydarzenia na Opolszczyźnie w latach 1990-1998. Aktualnie został ostatni egzemplarz do nabycia w księgarni Klubu „Gazety Polskiej” w Opolu przy ul. Osmańczyka.  Druga pozycja – „Ostatnia na drogę”, Lublin 2004,  miała formę powieści publicystycznej i stanowi podsumowanie 11 lat  pracy dziennikarskiej autora. Trzecia, „Rozmowy o… „grzechu pierworodnym”, Lublin 2006 jest powieścią, czwarta to „Geopolityka” Lublin 2008, a piąta  „Powstania narodowe. Czy były potrzebne” Lublin 2009 r.

Najnowszą swoją książkę Ryszard Surmacz napisał z troską o przyszłość naszej kultury, naszego państwa i nas wszystkich. Zachęca w niej czytelników do poważnej rozmowy o Polsce. W pierwszym rozdziale „Czas Jemioły” napisał, że dzisiejsza „III Rzeczpospolita jak jemioła pospolita”. Niedawno te czasy tak opisywał na łamach NGO.

– Nasze tysiącletnie drzewo zaczyna ginąć. Jemioła dostała się do naszych głów i mózgów. Ktoś zapyta skąd się wzięła? Przyniósł ją komunizm, narodziła się więc w PRL. W III RP zatwierdził ją nadmierny liberalizm i bezkrytycyzm – pisze autor.

Drugi rozdział jest uporządkowaniem polskich spraw i zawiera kulturowy program dla Polski. Trzeci rozdział to kilkanaście artykułów przeważnie wcześniej opublikowanych, w tym na NGO. Czwarty rozdział jest spojrzeniem w przyszłość.

Wyrownac przechylDla nie przekonanych na zachętę za Autorem zacytujemy:

„Zanim zaczniesz czytać tę książkę musisz się zdecydować, czy chcesz być niewolnikiem czy człowiekiem wolnym? Jeżeli wystarczą Ci najskromniejsze warunki trwania lub bezrefleksyjna pogoń za rozrywką, to wrzuć książkę do kosza, a kosz na śmietnik. Jeśli natomiast masz ambicje, poczucie tożsamości i czujesz się odpowiedzialny za przyszłość swoją i dzieci i swojego państwa to zapraszam do lektury” – pisze autor do czytelników.

Książka (216 stron) kosztuje 22 zł plus koszty przesyłki za zaliczeniem pocztowym i jest do nabycia pod adresem internetowym: [email protected].  Adres księgarni: Księgarnia  Muzyczna, ul Krakowskie Przedmieście 28, 20-002 Lublin. Tel. 81 53-276-16. Po wakacjach Ryszard Surmacz przyjedzie także, na zaproszenie NGO, na spotkanie autorskie, podczas którego będzie można uzyskać autograf Autora.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. Irena
  | ID: 37d5c72c | #1

  Zapewne książka ciekawa.Dobrze, że namiary na księgarnie Pan podał.Dzięki
  Miłej niedzieli.

 2. 28 lipca 2013, 10:20 | #1
 3. Irena
  | ID: da1faa47 | #2

  Nie rozpoznaje podanego maila.do ksiegarni muzycznej.Help.@NGO.

 4. | ID: ebedf1b2 | #3

  @ Irena
  Pani Ireno, proszę napisać na adres meilowy (podany jest właściwie) lub zadzwonić na podany telefon i uzgodnić z formę zapłaty. Wysyłka wynosi nieco taniej niż przekaz. W prezencie dedykacja.
  Serdecznie pozdrawiam, R.S.

 5. Irena
  | ID: da1faa47 | #4

  @ Pan Ryszard Surmacz. Uprzejmie dziękuję.Faktycznie, błędnie zastosowałam w meilu ogonek.A ogonek to delikatna sprawa,co w moim wieku powinnam wiedzieć.Zamówiłam książkę. Za dedykacje pięknie dziękuję.Góry się kłaniają.I.P.

Komentarze są zamknięte