Akcja dla seniorów: Nie znasz, nie otwieraj

Niezależna Gazeta Obywatelska1

imageW grudniu 2014 r. rusza czwarta edycja spotkań w ramach akcji społecznej pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj”. Prowadzący spotkań Michał Fajbusiewicz odwiedzi również Opole, aby osobiście ostrzec osoby starsze przed oszustami, wydającymi się za przedstawicieli handlowych.

„Nieuczciwi akwizytorzy – sprzedawcy energii eklektycznej czy komunikacji – coraz częściej odwiedzają nasze domy i namawiają na podpisanie nowych umów, nie zawsze dla nas korzystnych. Niestety, w większości wypadków ofiarami oszustw i kradzieży we własnych mieszkaniach padają seniorzy.” – wyjaśnia Michał Fajbusiewicz.

Inicjatorem bezpłatnych informacyjnych spotkań w ramach akcji społecznej „Nie znasz, nie otwieraj” jest TAURON Polska Energia. Poprzednie edycji akcji spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród kuracjuszy i mieszkańców miejscowości uzdrowiskowych.

Spotkanie w Opolu w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” odbędzie się w poniedziałek 15 grudnia w Wyższej Szkole Zarządzanie i Administracji o godz.16.00. W trakcie wykładu Michał Fajbusiewicz przedstawi główne zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze.

Według oficjalnych policyjnych statystyk, największym odsetkiem wykroczeń wobec seniorów są kradzieży i wyłudzanie pieniędzy. „Na administrację”, „na telekomunikację” , „na gazownię” – to są tylko niektóre z metod stosowane przez oszustów, którzy pod różnymi pretekstami nakłaniają seniorów na drogi zakup produktu bądź usługi.

Prowadzący Michał Fajbusiewicz szczegółowo opisze wszystkie najpopularniejsze techniki, a także wskaże proste rozwiązania, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo w domu.

Spotkaniu towarzyszyć będzie trening asertywności. Ćwiczenia prowadzone przez profesjonalnego trenera pozwolą uczestnikom rozwinąć asertywną postawę i nauczyć się przyjmowania jej podczas kontaktów z przedstawicielami handlowymi. Omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta.

Po zakończeniu spotkania wszyscy seniorzy otrzymają „Poradnik bezpiecznego seniora”, zawierający najważniejsze informacje i porady, a także upominek od organizatora – kalendarz na 2015 rok.

Harmonogram spotkań w innych miastach oraz wszelkie informacje na temat akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” znajdują się na stronie: www. bezpieczniki.tauron-pe.pl/spotkania/Strony/spotkania.aspx

Anna Melnyk

 

  1. akcja_infomacyjna
    | ID: 51a77295 | #1

    Bardzo dobra inicjatywa, która skutecznie przygotuje seniorów do spotkania z oszustami. A nawiązując jeszcze do oszustw w ciągu ostatnich tygodni na terenie naszej gminy pojawiły się dziesiątki ostrzeżeń przed naciągaczami, którzy podszywają się pod pracowników TAURONA . Plakaty ostrzegawcze „PILNY KOMUNIKAT” informują, że przedstawiciele handlowi Taurona nie chodzą po domach. Jeśli więc podejrzewacie, że zostaliście wprowadzeni w błąd, warto zadzwonić na ich infolinię: 555 444 555

Komentarze są zamknięte