Akademia przyszłości pomogła dzieciom z Opola i okolic

Niezależna Gazeta Obywatelska

ChłopiecDo końca 2016 r. Stowarzyszenie WIOSNA we współpracy z siecią sklepów TK Maxx w ramach programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomogą ponad 100 dzieciom z Opola i okolic w mierzeniu się z ich życiowymi problemami oraz w rozwijaniu ich talentów. Klientów TK Maxx, którzy w okresie świątecznym chcą włączyć się w pomoc dzieciom, zapraszamy do sklepów marki, gdzie już można kupić atrakcyjne produkty charytatywne. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na lokalne wsparcie podopiecznych programu.

Tylko w ciągu ostatniego roku aż 33 dzieci w Opolu, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej, otrzymało bezpłatne wsparcie edukacyjne i motywacyjne w ramach programu AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. W spotkania rozwojowe z dziećmi zaangażowani są lokalni wolontariusze, którzy pomagają swoim podopiecznym rozwijać talenty i poprawiać wyniki w nauce. W przyszłym roku, dzięki prowadzonym zbiórkom pieniędzy oraz wsparciu TK Maxx kolejna grupa dzieci z regionu może skorzystać z pomocy AKADEMII. Partnerzy planują otoczyć wsparciem jeszcze większą liczbę potrzebujących dzieci, zwiększając ją w województwie opolskim do ponad 100.

AKADEMIA PRZYSZŁOSCI to ogólnopolski program rozwojowy, który za pomocą unikalnej i sprawdzonej metody przeprowadza dzieci od długotrwałej porażki w szkole do sukcesów w życiu. Dzięki programowi już 5 981 dzieci z 23 miast Polski otrzymało pomoc i szansę na lepsze życie. W ciągu 10 lat pracy z dziećmi wolontariusze spędzili z nimi w sumie 314 003 godzin, czyli prawie 36 lat!

Jednym z podopiecznych programu w Opolu jest 11-letni Tymek. Chłopiec chodzi do V klasy i bardzo lubi rysować. Ma problemy z ortografią i językiem angielskim. Jest bardzo wrażliwy i wszystkim bardzo się przejmuje. Po lekcjach zawsze zostaje w szkole i bawi się z kolegami. Jego pierwsze spotkanie z wolontariuszką AKADEMII było bardzo „ostrożne”, Tymek w jego trakcie głównie milczał. Z biegiem czasu chłopiec stawał się bardziej otwarty, rozgadany, a także zaczął mówić o swoich problemach. Podczas spotkań z opiekunką odrabiali zadania, dużo rozmawiali, grali w gry lub lepili z plasteliny. Tymkowi wychodziło to perfekcyjnie. Chłopiec bardzo cieszył się z każdej pochwały, nawet za najmniejsze zadanie, jakie wykonał.
Jak przyznaje wolontariuszka opiekująca się Tymkiem: „Moim osobistym sukcesem jest to, że Tymek nie dostaje już wyłącznie jedynek z języka angielskiego. Ostatnio dostał 3 i bardzo się cieszył. Od naszego pierwszego spotkania Tymek bardzo się zmienił. Jest bardziej otwarty i pewny siebie.

W szkole też bardziej się stara i otrzymuje lepsze oceny. A dodatkowo, bardzo mu zależy na spotkaniach ze mną.”

Cierpliwy, nieoceniający, akceptujący i wymagający. Taki jest wolontariusz AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Nic dziwnego, że dzięki takim ludziom możliwe są małe i wielkie sukcesy dzieci: pierwsza piątka z angielskiego, zgłoszenie się samodzielne do odpowiedzi czy szczera rozmowa o problemach. Każdego dnia widzimy, jak zmieniają się nasi podopieczni. Z zahukanych, niepewnych siebie, czasem nieco agresywnych czy próbujących nadmiernie zwrócić na siebie uwagę, stają się bardziej świadomi siebie, odważni, potrafią nazwać swoje potrzeby, emocje, zaczynają wychodzić z inicjatywą. Warunki, jakie tworzy im AKADEMIA to piękna i bezpieczna przystań, w której uczą się wyruszać w świat i radzić sobie w nim. – mówi Anna Wilczyńska, Dyrektor Programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI.

W ramach wsparcia programu w okresie świątecznym od 24 listopada do 26 grudnia firma TK Maxx organizuje na terenie całej Polski sprzedaż specjalnej serii czekoladek, kartek świątecznych i toreb, z której dochód zostanie przekazany na lokalne wsparcie podopiecznych programu w regionie, w którym znajduje się dany sklep. Sklep TK Maxx w województwie opolskim znajduje się w Opolu.

Kinga Czub

 

Komentarze są zamknięte