55 mld zł zaległości Polaków wobec ZUS. Tak wygląda kondydacja gospodarki, a dziś premier rozdaje pieniądze

Niezależna Gazeta Obywatelska3

zus_opole-300x225Kwota rzeczywistych, nieściągniętych i wymagalnych należności ZUS z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne przekroczyła w 2013 roku 55 mld zł. Mimo że ZUS wykorzystał całe spektrum narzędzi egzekucyjnych – od administracyjnych po karne – odzyskane dzięki nim należności w stosunku do ogólnej kwoty zaległości stanowiły w latach 2010-2012 zaledwie: 4,7 proc., 6,5 proc. i 6,2 proc. Dopiero w czerwcu 2013 r., po 8 latach od rozpoczęcia prac, wdrożono w ZUS system e-SEKIF, który stworzył warunki do oceny efektywności egzekucji i ustalenia rzeczywistej kwoty zaległości. Precyzyjne określenie tej kwoty będzie jednak możliwe po zakończeniu procesu weryfikacji danych na kontach płatników składek, które jest planowane na połowę 2015 roku.

http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-sciaganiu-naleznosci-przez-zus.html

 1. ely
  | ID: d499427b | #1

  Aby nie mówić o aferach premier sprzedaje kiełbasę wyborczą !!!! Po 7 latach rządów PO ilu jeszcze naiwnych Polaków wierzy tej propagandzie ?????? PO 7 latach rządów PO mamy w Polsce rozwarstwienie społevczne , które nie istnieje w zadnym kraju starej UNII, mamy multum niewyjaśnionych afer PO: hazardowa, Amber Gold, Info afera, autostradowa, Pendolino , Koleje Śląskie, afera taśmowa, ukazująca butę rządzących ,po których w starej Unii rządzący już po jednej z tych afer podali by sie do dymisji, ale trzeba mieć honor i poczucie przyzwoitości, a rządzącym z PO tych walorów brak !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Irena
  | ID: ce80b1e2 | #2

  A kto, imiennie, ma zaległosci wobec ZUS-u.?? Wymienić nalezy chociażby Kompanie Węglowa,kopalnie kruszców i tego nie potrafie zrozumieć.Obracają majątkiem narodowym,majatkiem nas wszystkich,nie sa uczciwi wobec rodaków.@ely,Masz racje,Dobrze podsumowałeś,pozdrawiam

 3. Realista
  | ID: ef020046 | #3

  Nie płacą ci, co najwięcej drą ryja czyli kopalnie. Jakoś prywatne kopalnie (jest ich kilka) umieją zarabiać, a te Skarbu Państwa nie. Aha, bo nie 1500-2900 związków zawodowych. W niektórych kopalniach tzw. uzwiązkowienie wynosi 150%, niektórzy należą do kilku związków na raz.

  Ostatnio członek związku KONTRA (powiązanego z KPN-OP)z KHW został skazany za wyłudzenie pieniędzy od Holdingu. Co się okazało: nie złożyli wniosku o naprawienie szkody. Teraz nie dochodzą roszczenia na drodze cywilnej bo się przedawniło. G…o prawda, szkoda z czynu zabronionego przedawnia się po 20 latach. Ale pewnie jest to wytłumaczenie, żeby związkowcy nie rozbili szyb w siedzibie Holdingu.

Komentarze są zamknięte