Odważny i jakże szczery list do Tuska ws zarzynania MSP

Niezależna Gazeta Obywatelska7

imageSzanowny Panie Premierze,
nie ma miesiąca, żeby Pana ludzie nie weszli do jakiegoś sektora gospodarki i bez zmiany jakichkolwiek przepisów nagle powiedzieli, że to co do tej pory robiliśmy w zakresie prawno-podatkowym było niezgodne z prawem i każą płacić podatki 5 lat wstecz wraz z odsetkami.
Pod nóż idą sektory rozproszone, które skupiają małe i średnie polskie firmy. Korporacji, najczęściej zagranicznych, nie ruszacie. Po takiej akcji cały sektor pada, bo nikt nie jest w stanie zapłacić 5 lat wstecz wyimaginowanych podatków z odsetkami.

Chciałbym Panu uświadomić, że jak już wyrżniecie cały sektor MSP, to korporacje nie będą w stanie zarobić na wasze kolacje z winami po 800 PLN, bo jest ich zwyczajnie za mało. To sektor MSP tworzy 67% PKB, daje pracę dla ¾ Polaków. 99,8% firm w Polsce to sektor MSP. Nie ryzykujcie aż tak.

Są to działania zorganizowane. Jestem w posiadaniu protokołu z narady kadry Ministerstwa Finansów, podczas którego Minister Kapica grozi konsekwencjami tym urzędnikom, którzy nie dość entuzjastycznie wdrażają nową interpretację podatkową.
Z naszego punktu widzenia jesteście gorsi od mafii. Mafia żąda płatności od dziś. Wy od dziś i 5 lat wstecz. Teraz na warsztacie znalazł się sektor firm badawczych. Wierzę, że nie jest Pan, aż tak małostkowy i nie jest to zemsta za wyniki badań preferencji wyborczych.

Jeśli się to jakoś szybko nie zmieni, to przypuszczam, że z tych, którzy nie zostali wykończeni – większość wyjedzie, albo zrezygnuje, a działalność gospodarcza pozostanie tylko dla szaleńców. Zawarłby Pan z kimś kontrakt z zapisem, że dowolne zobowiązanie może być w każdej chwili zmienione i należy zapłacić 5 lat wstecz? A taka jest wasza aktualna oferta.
Ja też mam dla Pana ofertę – Pan odda na rzecz np. Caritasu 50% swoich zarobków 5 lat wstecz!
To oferta fair. My mamy w dużej części zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami, niezaleganiu ze składkami na ZUS, a nawet znam takich, którzy mają indywidualne decyzje podatkowe Ministerstwa Finansów, że ich interpretacja przepisów jest właściwa. Czyli byliśmy w porządku, a mimo to żądacie od nas płacenia 5 lat wstecz.
A czy Pan jest w porządku? Jeśli stać Pana na odrobinę refleksji, proszę zajrzeć do swoich programów wyborczych 2007/2011, obejrzeć swoje wystąpienia i swoje obietnice w stosunku do nas. A potem proszę spróbować spojrzeć w lustro.
Piszę ten list wyłącznie po to, żeby ograniczyć Panu możliwość mówienia, jak już wyrżniecie wszystkie polskie firmy, że Pan nie wiedział i to byli źli urzędnicy. Pan nimi kieruje.
Dziękuję za uwagę.
Z poważaniem, Cezary Kaźmierczak Prezes

 1. Irena
  | ID: 661ea7db | #1

  Ministerstwo Finansów od dawna wydaje pisma,okólniki,którymi mają się kierować pracownicy urzedów skarbowych i urzedow kontroli skarbowej. Ale to co pisze pan Kazmierczak w liscie do premiera jest szokujące.Dobrze,ze znalazł się odwazny czlowiek i przelal na papier.

 2. z Niemodlina
  | ID: 92d0e5a5 | #2

  Oglądałem wczoraj Polski Punkt Widzenia w TV TRWAM z panem Kaźmierczakiem, to przerażające co mówił, wychodzi na to,że przestępcy z PO i Donald T. celowo niszczą polski przemysł i polskich przedsiębiorców.

 3. Irena
  | ID: 661ea7db | #3

  @z Niemodlina. Witaj, tak ja tez oglądalam ,ale znam ten problem z pracy,Wielokrotnie noty do MF byly kierowane do osob kompetentnych. Bez skutku.

 4. ?
  | ID: 812b65d1 | #4

  Co to jest „zażynanie”? Czy Szanowna Redakcja nie ma słownika ortograficznego?

 5. | ID: f506b869 | #5

  Poprawione dziękujemy za uwagę bardzo ważną!

 6. przeciw
  | ID: b0319279 | #6

  Mam się wzruszyć? Że brunagni kapitaliści mają problem? A sprzeciwiali się zsyłką na ulicę? Newsweek xII 2013 na Boże Narodzenie. Kto$ się wzruszył? Robactwo w otwartych ranach!! Pomógł kto?? Patrz dr. Aneta Obcowska.
  Także mą historię, z brunatnego poznania przedstawiam.(marginalnie, wiara lecha chciała przeprowadzić „marrsz gwiazdzisty” ale ten jubel juz nie przeszedł. A. Oto hystry

 7. przeciw
  | ID: f2ef59cb | #7

  Tu, w poznaniu, w relacji do inwalidy, urzędy,policja,prokuratura, stosują terror!!
  Jeszcze nie podaję nazwiska-także inwigilują telefon! zostałem pobity przez policję sądową poznań stare miasto. Ich działania, to kontynuacja działań – napaści na mnie, lata 2009-10, (kradzieże są do dziś) i doszczętnie okradziono mnie. S: 1ds 1138/10 ;1372/10 itd. Także podejmowano działania w celu z a m o r d o w a n i a. mnie: nie jest to, niestety, fantazja-patrz akta: ale ten aspekt, z uwagi na jego kryminalny charakter, nie opisuję. W aktach jednoznacznie opisane. Dlatego wnoszę, tylko taka terminologia, o podjęcie działań w sprawie; i jeszcze jedno:dowód osobisty pozostawiony na. Komisariacie policji (2010r.) został podrzucony do mieszkania! Odnośnie pobicia- to wie o tym prezes sądu rejonowego p-n stare miasto. Podjął pewne działania w sprawie. Można zatelefonować.
  Reasumując: Oskarżam policję, iż poprzez swych ludzi dokonują kradzierzy. Morderstwa (…) i pospolite. Narkotyki. I tworzenie organizacji przestępczych. Udowodnione! Z uwagi, iż zbyt dużo wiem,obecnie oskarżyli mnie o znieważenie funkcjonariuszy i 65 jakiś 141 z kodeksu wykroczeń. Komisariat marcinkowskiego 31 a s. Kr III ASM 5601-74/4175/14 tel. 61 84 12406 Oskarżenia w aktach.
   Aby ukryć przestępstwa, policja fałszowała protokoły i zniszczyła zapisy 997. W – 2010 r.
   Także w prokuraturze fałszowano protokoły!
  Ponadto: kradnie się pisma wysłane do trybunału w strasburgu oraz przerabia się! Pisma żę strasburga! Jest to naruszenie konwencji iż kraje nie będą stosowały przeszkód w wymianie pism z trybunałem! Te listy i dowody mi ukradziono- jak około 1,5m akt!
  Dlatego informuję o tym, jak realizuje się, konwencję w Polsce. I w jaki sposób, postępuje się w relacji do ofiar przestępstw.

Komentarze są zamknięte