SŁOMKA: Nie ma jak Szwejk!

Redaktor14

kominfo2To się porobiło! Wczoraj w Krakowie prezydent Bronisław Komorowski pokazał, że można się z nim łączyć w bólu i nadziei na szybką kurację, którą wywiódł z dzieła Jaroslava Haška, pt. „Przygody dobrego wojaka Szwejka”. Nie za bardzo wiadomo czy Bronisław Komorowski ordynował kurację dla siebie, kogoś z Platformy Obywatelskiej

czy tych, dla których jego postawa w czasie sejmowego głosowania nad rozwiązaniem WSI z maja 2006 r. czy fraternizowanie z komunistycznym zbrodniarzem Wojciechem Jaruzelskim w czasie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w listopadzie 2010 r. … jest czymś jednoznacznie kompromitującym.

Do tego w „100-lecie Czynu Legionowego” Komorowski mija się z prawdą uznając, że w 1989 r. Polska odzyskała niepodległość. Wszyscy wiedzą doskonale, że gdy część apologetów „ludzi honoru” red. Adama Michnika i miłośników porozumienia z komunistami organizowała wybory z 4 czerwca 1989 roku … to w więzieniu siedział m.in. śp. Józef Szaniawski, na polecenie rządu Mazowieckiego z tow. Kiszczakiem i tow. Siwickim w składzie rozbijano za pomocą ZOMO blokady baz Armii Czerwonej prowadzone wówczas przez opozycję, wybrano zbrodniarza komunistycznego tow. Wojciecha Jaruzelskiego na prezydenta PRL, a wcześniej fałszowano wyniki nawet wspomnianych wyżej niedemokratycznych wyborów (tzw. operacja URNA).

Polecam lewatywę, to dobrze robi na głowę

– zagrzmiał prezydent Komorowski.

Jednak … z uwagi na kolejki do zabiegów oferowanych pacjentom … szybkie wykonanie lewatywy „zwykłemu Kowalskiemu” może być trudne. Oczywiście członkowie władz w „teoretycznym państwie”, w którym projekt „Polskie Inwestycje Rozwojowe” jest określany jako „ch…, d… i kamieni kupa” mogą szybko otrzymać takie gwarantowane świadczenie zdrowotne w ramach rządowych lecznic. Dodam tylko nieśmiało, że Bronisław Komorowski niedokładnie zapoznał się ze wspomnianym dziełem Jaroslava Haška albowiem lewatywę aplikować miano symulantom. Kto i co symuluje to dokładnie widać na przykład po spadających sondażach ekipy rządzącej!

Jednocześnie mam nadzieję, że w swojej wczorajszej wypowiedzi Bronisław Komorowski nie chciał obrazić chorych psychicznie, ani sugerować też, że jeśli ktoś nie popiera rządzącej partii to ma problem ze zdrowiem psychicznym!

Na koniec cytat, który można odnaleźć bez bólu i w nadziei na wyciągnięcie przez rządzących właściwych wniosków z rozmowy Szwejka z oberlejtnantem Lukaszem:

„ (…) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant – rzekł Szwejk tonem głębokiego przekonania. Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego”.

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,
poseł na Sejm RP (1991-2001)

 1. z Niemodlina
  | ID: d71c2639 | #1

  Za to Słomka to chyba zapatrzył się w Emilię Korczyńską. Ona mdlała jak coś było nie po jej myśli. Słomka mdleje i pada, jak tylko zbliża się do niego policjant.

 2. z Niemodlina
  | ID: 665db826 | #2

  @z Niemodlina

  Zalecam lewatywę POdszywaczu :) :)

 3. z Niemodlina
  | ID: 665db826 | #3

  Dziadek Bronisława Komorowskiego Osip Szczynukowicz, jak i ojciec Zygmunt Komorowski działali zawsze na szkodę Państwa Polskiego, pierwszy walcząc w 1920r przeciwko Polsce, drugi będąc oficerem LWP był także sowieckim agentem.

  Dziadkowi Bronisława Komorowskiego udało się zbiec z polskiej niewoli ( do której trafił po bitwie pod Niemnem w 1920r- zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego ) i schronił się na Litwie w Kowaliszkach u polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy. Właściciele majątku wkrótce zginęli z rąk Rosjan, a Szczynukowicz przywłaszczył sobie ich nazwisko. Tam w roku 1925 narodził się Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława Marii.

  Dlaczego dziś Komorowski, któremu najbardziej powinno zależeć na wyjaśnieniu zamachu w Smoleńsku powtarza kłamstwa MAK’u, obarcza winą polskich pilotów wytykając im szkolne błędy, a ustalenia specjalistów prof. Biniendy, dr Nowaczyka czy inż. Szuladzińskiego i ich samych nazywa ” egzotycznymi naukowcami” i wyśmiewa ich szanowany na całym świecie dorobek naukowy i ceniony profesjonalizm.
  Komorowski zna się prywatnie z wieloma oficerami GRU ( radziecki wywiad wojskowy ) mało kto wie o tajemniczych jego spotkaniach na terenie Rosji i Armenii czy nawet Szwajcarii z przedstawicielami GRU i FSB, sam fakt,że o tych spotkaniach nie została poinformowana opinia publiczna jest szokujący!

  Chciałbym się dowiedzieć od Komorowskiego co oznaczać miały słowa wypowiedziane przez niego w 2009r ” Prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni”, chciałbym zapytać Komorowskiego dlaczego przejął obowiązki Głowy Państwa w godzinach popołudniowych 10.04.2010r kiedy jeszcze nie było oficjalnej informacji o śmierci Prezydenta, chciałbym zapytać się Komorowskiego dlaczego w pierwszych godzinach po tragedii w Smoleńsku przejął tajny aneks do raportu z likwidacji WSI znajdujący się w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ???????

 4. kominiarz
  | ID: 0d2fcc62 | #4

  @z Niemodlina
  Pan Adam Słomka miał już na tyle do czynienia nie tylko z pojedynczo atakującym psem, ale z całą sforą, że wypracował sobie skuteczny sposób obrony. Ciekawe jak ty byś się zachował kiedy pies atakuje. A tyle się o tym mówi… Nawet dzieci w przedszkolach uczą :)

 5. z Niemodlina
  | ID: 621f3844 | #5

  Mój nieroważny sąsiad w zamian za zwrócenie uwagi że nie parkuje się na podjeździe próbował mnie poszczuć bulterierem. Szkoda było psa, nie przeżył. To jak, chcesz się przekonać? Szwejk to jedna z moich ulubionych lektur to ciesz się że nie zalecał pozostałych metod leczenia pozorantów. PS Adaś czemu nie walczyłeś z komuną? A, bo pielucha przeszkadzała. A kominiarz to zdaje się sam przyznał, że poznał trynkiewicza więc albo klawisz albo jego kolo spod celi.

 6. z Niemodlina
  | ID: 621f3844 | #6

  I co, prawda w oczy kole wielcy opozycjoniści na forach głosu naziola?!

 7. | ID: 0c018688 | #7

  „Chcieć to móc” – 100 rocznica wymarszu Legionów na bój z Moskalem (wersja propaństwowa) http://www.ubezpieczenie.biz.pl/

 8. Anonim
  | ID: eec4c6a2 | #8

  Co to za guano z Niemodlina? Do tej pory Niemodlin kojarzył się z rzetelnym i rzeczowym prezentowaniem poglądów i faktów. Teraz jakieś gó.no podszywa się pod ten sam nick prezentując poziom rynsztoka, Skąd się biorą takie indywidua?

 9. z Niemodlina
  | ID: 621f3844 | #9

  Z prawdziwego świata a nie 10 tys. na krzyż na cały kraj widzów telewizji Rydzyka i Sakiewicza czy niecałych 250 wyborców Greniucha. Skoro dla ciebie ryży bandyta to rzeczowe argumenty to idź do piaskownicy, tak tam dyskutują. Napisał lewak chodzący do kościoła i zwolennik liberalizmu gospodarczego.

 10. z Niemodlina
  | ID: 571af33a | #10

  @z Niemodlina

  10 tys. widzów!! ha ha ha, a będąc na demonstracji w obronie TV TRWAM we wrześniu 2012r w Warszawie widziałem ok. pól miliona osób, a przy okazji zebrano 2,5 mln podpisów w obronie TV TRWAM, spróbuj zebrać tyle w obronie lewackiego TVN’u :)

  Żałosny jesteś POdszywaczu, to tak samo jakbym miał pretensję do mojego dziadka, że nie walczył z Niemcami, bo urodził się w 1931r.
  POchwal się jak ty walczyłeś z komuną i co sprawiło, że upadłeś tak nisko,że czytasz obecnie gazetę zaborczą w której tow. Kiszczak to „człowiek honoru”.

 11. z Niemodlina
  | ID: 621f3844 | #11

  Mój dziadek był śledczym, w 1936 oddelegowany ze Stanisławowa zwijał oenerowców po Myślenicach. Był w AK, walczył z Niemcami, UPA a po 1945 wykupywał z UB idiotów, którzy wierzyli w Andersa na białym koniu. Ja byłem w NZS, Pomarańczowej Alternatywie, a od 1989 mam własną firmę. Ostatni raz tłukłem się z ZOMO w 1989 na 1Maja we Wrocławiu. Mam doktorat z ekonomii znam włoski niemiecki i angielski i zarabiam 5 tys. Euro na tydzień. Coś chyba osiągnąłem nie?

 12. kominiarz
  | ID: 0d2fcc62 | #12

  z Niemodlina :
  A kominiarz to zdaje się sam przyznał, że poznał trynkiewicza więc albo klawisz albo jego kolo spod celi.

  No i tutaj widać jak któryś z „Anonimów” przeistoczył się w podróbkę (i to bardzo lichą) „z Niemodlina”. Tylko nie rozumiem, co tak wyskoczyłeś ni z gruchy ni z pietruchy z tym „klawiszem” i Trynkiewiczem. Rozumiem, że brakło ci sposobu na to, żeby komuś dowalić, tylko nie wiem czym i dlaczego w tak głupi sposób. Przypuszczam, że to również ty wydedukowałeś sobie kiedyś (nie wiem na podstawie czego) i stwierdziłeś, że jestem „wojskowym trepem”. Tak na przyszłość, to cię uprzedzę i stwierdzam – księdzem również nie jestem i chociaż miałem styczność z Trynkiewiczem, to go nie spowiadałem :) No ale próbuj, próbuj… może kiedyś trafisz. Dla ułatwienia dodam, że służby mundurowe, to jedynie jakaś tam część mojego życiorysu, a Trynkiewicz odsiadywał karę 25 lat pozbawienia wolności. W tym czasie styczność z nim miały nie tylko osoby ze służb mundurowych, ale i wiele osób cywilnych. No to kombinuj chłopino, kombinuj :))

 13. z Niemodlina
  | ID: 0849aad8 | #13

  @z Niemodlina

  :) Nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie, co sprawiło,że upadłeś tak nisko skoro sięgasz po gazetę wyborczą ???

 14. kominiarz
  | ID: 0d2fcc62 | #14

  z Niemodlina :
  Mój dziadek był śledczym, w 1936 oddelegowany ze Stanisławowa zwijał oenerowców po Myślenicach. Był w AK, walczył z Niemcami, UPA a po 1945 wykupywał z UB idiotów, którzy wierzyli w Andersa na białym koniu. Ja byłem w NZS, Pomarańczowej Alternatywie, a od 1989 mam własną firmę. Ostatni raz tłukłem się z ZOMO w 1989 na 1Maja we Wrocławiu. Mam doktorat z ekonomii znam włoski niemiecki i angielski i zarabiam 5 tys. Euro na tydzień. Coś chyba osiągnąłem nie?

  Po twoich wypowiedziach i stylu w jakim piszesz faktycznie widać, że masz doktorat, ale raczej z…. gównologii :). Przyznaję – osiągnąłeś wiele :))

Komentarze są zamknięte