Światowej sławy rysownik autorem znaczka z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego!

Redaktor1

znaczek3Nakładem poczty Wysp Marshalla został wydany okolicznościowy znaczek z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Trzeba serdecznie podziękować za miły gest poczcie Wysp Marshalla, ale szczególnie twórcy ilustracji!

Thank you, Mr. Sanders!

Brian Sanders/ fot. Guy Sanders za NYT

Brian Sanders/ fot. Guy Sanders za NYT

Jej autorem jest światowej sławy rysownik Brian Sanders, który w ciągu pięciu dekad swojej kariery współpracował m.in. ze Stanleyem Kubrickiem oraz tak renomowanymi gazetami jak „The Sunday Times”, „Telegraph” i „Observer”.

W czasie II wojny światowej Brian wraz z tysiącami innych dzieci mieszkających w Londynie został ewakuowany na wieś w ramach akcji chroniącej małych Brytyjczyków przed bombardowaniami Luftwaffe. Brian Sanders został wysłany do Saffron Walden – urokliwego miasteczka w północnym Essex.

Po wojnie kształcił się w londyńskim St Olave’s Grammar School następnie uczył się rysunku i malarstwa m.in. w Sir John Cass College of Art. Zaproponowano mu miejsce w Slade School of Art., ale z powodu sytuacji rodzinnej podjął pracę w agencji reklamowej. Jego kariera została przerwana przez służbę w Royal Marines spędzonych w służbie czynnej na terenach Afryki Północnej i basenu Morza Śródziemnego. Podczas ostatniego roku służby był zatrudniony w Sekcji Wywiadu z powodu jego umiejętności rysowania. Najpewniej pamięć o hitlerowskich nalotach na Londyn i służba wojskowa zakorzeniły w Brianie Sandersie przywiązanie do upamiętniania swoimi umiejętnościami czasów II wojny światowej. Stąd też w ramach współpracy artysty z The Imperial War Museum, Greenwich Maritime Museum, The Fleet Air Arm Museum i The RAF Museum powstało wiele jego dzieł upamiętniających ważne historycznie wydarzenia i postacie.

W imieniu polskich środowisk patriotycznych przypominających o Powstaniu Warszawskim jeszcze raz dziękuję!

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,
poseł na Sejm RP (1991-2001)

***

INNE PRACE BRIANA SANDERSA

 

  1. Irena
    | ID: 0850612b | #1

    A u nas nie ma rysowników??? Szkoda,ze to Polak nie może wykonać projektu znaczka dot. polskiego wydarzenia historycznego” ????…A moze to tak musi być.

Komentarze są zamknięte