Chciałeś wojny to …

Niezależna Gazeta Obywatelska38

Janusz Sanocki w komiksie Uważam Rze rys. Sztybor&OleksickiOd początku wydarzeń na Ukrainie polscy politycy zajęli postawę radykalnie antyrosyjską jednocześnie popierając – bez żadnych warunków – rewolucjonistów z Majdanu. Smakowitym wątkiem tego poparcia był fakt, że wśród „majdanowych rewolucjonistów” dominowali postbanderowcy z partii „Swoboda” i skrajni nacjonaliści ukraińscy z organizacji „Prawy sektor”. I tak oto polski polityk nawiązujący do patriotyzmu – Jarosław Kaczyński stawał na Majdanie ramię w ramię z przywódcą „Swobody” Olehem Tiahnybokiem, a nad nimi powiewały czerwono-czarne banderowskie sztandary.

To tak, jak gdyby przywódca jakiejkolwiek partii politycznej z Izraela pojechał na wiec niemieckich neofaszystów i razem z nimi wznosił ręce w „rzymskim” pozdrowieniu. W Izraelu jest to niemożliwe, w Polsce przechodzi bez żadnych skutków. Dlaczego?

Po pierwsze dlatego, że zarówno polscy politycy rządowi, jak i opozycyjni prowadzą politykę niesuwerenną. Rewolucja ukraińska była od początku wspierana przez Stany Zjednoczone, które w ramach swojej globalnej polityki dążą do osłabienia Rosji. Powody, które sprawiają że USA zmierzają do zepchnięcia Rosji do defensywy są różne ale skutki dostatecznie widoczne.
„Politycy polscy III RP” są zaś od amerykańskich sojuszników uzależnieni w stopniu – moim zdaniem – o wiele wyższym niż „politycy PRL” byli uzależnienie od Breżniewa. Co by nie powiedzieć Breżniew nie kazał nam wysyłać wojsk do Afganistanu chociaż też prowadził tam „operację pokojową”.

Tak więc – skoro USA zaangażowały się po stronie Ukrainy Polsce nie pozostawało nic innego jak ochoczo się do popierania rewolucji przyłączyć.

Żeby „osłonić propagandowo” ten manewr nasze – niezależne ma się rozumieć – media rzuciły się na Rosję i jej przywódcę Putina przypisując mu wszelkie zło tego świata, ośmieszając i atakując bez żadnych hamulców. Przypomnijcie sobie sposób w jaki polskie media komentowały Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi – nie było tam ani kawałka obiektywnego przekazu – sam jad, żółć i drwina.

Rosja w polskich mediach pokazywana jest wyłącznie w czarnych barwach nie tylko po to, żeby uzasadnić polityczne poparcie dla Ukrainy. Polacy są – po doświadczeniach PRL, stalinizmu, zaborów – na ogół nastawieni antyrosyjsko. Są także (stereotypowo ) przekonani o swojej wyższości cywilizacyjnej nad Rosjanami jednocześnie przy niebywałym kompleksie niższości wobec Zachodu.

Takie stereotypy nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością i bywają – w podejmowaniu decyzji politycznych – po prostu zgubne. Mądry i uczciwy polityk powinien te stereotypy prostować i raczej nie „dolewać oliwy do ognia.” Jednak dla polityków III 8RP, którzy chcą odwrócić uwagę od całkowitego braku własnych sukcesów, od upadku kraju którym rządzą, stereotyp jest instrumentem panowania, uzyskiwania i podtrzymywania wpływu. W przypadku relacji polsko-rosyjskich jest to – zarówno w wydaniu ministra Sikorskiego jak i lidera opozycji Kaczyńskiego – typowe „zarządzanie strachem”. Wbrew braku jakichkolwiek rzeczywistych przesłanek, buduje się poczucie zagrożenia ze strony Rosji co ma tłumaczyć skrajnie antyrosyjskie polskie poczynania.
Oczywiście Rosja, która znalazła się w trudnej sytuacji, prowadzi własną politykę na sankcje odpowiada sankcjami. Zasada „akcji i reakcji” jest przecież podstawową zasada prowadzenia jakiejkolwiek polityki. I oto w pierwszym rzędzie sankcje spadły na Polskę – Rosjanie zakazali importu polskich jabłek i warzyw. Chodzi o 1 mld euro wpływu Polska jest bowiem jednym z największych producentów jabłek. Na głowę obywatela produkujemy 150 kg, a krajowe spożycie to zaledwie 13 kg na statystycznego Polaka. Tak więc po wyczynach naszych „polityków”, zostaniemy z górą jabłek, z którymi nie będzie co zrobić. Sadownicy stracą, ale Radek Sikorski i Jarek Kaczyński mają to w nosie. Gdyby byli obaj ludźmi honoru powinni teraz zakupić (za własne pieniądze) po kilka worków jabłek, zasiąść przed kamerami i żreć te jabłka aż im od błonnika coś zacznie świtać w tych tępych głowach.

Smacznego!

Janusz Sanocki

 1. Irena
  | ID: 03045248 | #1

  Dziękuje.Nareszcie dobre,polskie jabłko można na straganie kupić.To jedyny plus.Natomiast,skoro jesteśmy w tej nieśmiertelnej Unii,to sadownicy powinni dostać rekompensate,ale faktem jest, ze tragicznie prowadzona zagraniczna polityka państwowa doprowadziła do zapasci i w długim okresie nie odzyskamy rosyjskiego rynku. Uwazam, ze jest to dobry moment do uruchomienia lokalnych przetwórni,bowiem naszych soków,dzemow tez w sklepie nie uswiadczamy. Pozdrowienia dla Autora i smakoszy polskich jabłek.

 2. Eleonora
  | ID: 1fedefe5 | #2

  Prawy Sektor wsparł Izrael w „walce z terroryzmem” w Palestynie

  W Dniepropietrowsku odbyła się manifestacja wsparcia dla Izraela. Wzięli w niej udział m.in. członkowie żydowskiej społeczności oraz aktywiści Prawego Sektora.

  „Poczułem pewną wspólnotę losów Ukrainy i Izraela. My, tak jak i Izrael, uczymy się jedności, uczymy się kochac i bronić swojego kraju w warunkach wojny z najbardziej podłym i tchórzliwym przeciwnikiem – terroryzmem” – powiedział na konferencji prasowej Jewgienij Giendin, inicjator akcji.

  Na demonstrację przyszły setki ludzi, w tym także zastępca Dmytro Jarosza w Prawym Sektorze, Andrij Denisenko. W rękach trzymał on flagę Izraela.

  „Zastępca Jarosza Andrij Denisenko i inny prawosektorowcy przyszli w Dniepropietrowskie wesprzeć Izrael” – napisał na Facebooku zastępca gubernatora obwodu dniepropietrowskiego Borys Filatow.

  Demonstracja zakończyła się odśpiewaniem hymnu Izraela.

  segodnya.ua/Kresy.pl

  Ciekawe kiedy nasze opozycyjne duszeńki z prezesem na czele wyjdą na ulice z flagami ( pokojowego jak zawsze) Izraela?
  Na razie wcinają zielone jabłuszka prosto z izraelskich kibuców:)

 3. z Niemodlina
  | ID: 257e519a | #3

  Doprawdy nie potrafię pojąć takiego sposobu myślenia. Obecnie na całym świecie odbywają się antyizraelskie demonstracje, także w wielu europejskich miastach, wśród demonstrantów zauważyć można rdzennych Europejczyków jak i również muzułmańskich fanatyków i ich charakterystyczną czarną flagę ( zakazaną już w UK ) i teraz sugerując się wypowiedzią p. Sanockiego należy uznać, że wszyscy Ci którzy wzięli udział w antyizraelskich demonstracjach słusznie zbulwersowani działaniem Izraela wobec Palestyńczyków, wspierają…….muzułmańskich fanatyków tak ??? Przecież Majdan popierali mieszkający na Ukrainie Polacy, przecież Jarosław Kaczyński nie pojechał na Majdan wspierać neo-banderowców, tylko wyrazić solidarność z proeuropejskimi aspiracjami Ukraińców, którzy dosyć już mają „wielkiego brata”. Warto zauważyć, że nie tylko Polska i USA popierały rewolucję na Ukrainie, popierał ją bowiem niemal cały świat, za wyjątkiem Boliwii, Kuby, Nikaragui, Syrii, Korei Północnej, Wenezueli i jeszcze może 2 państw. Doprawdy zacne towarzystwo :) :)
  „Wbrew braku jakichkolwiek rzeczywistych przesłanek, buduje się poczucie zagrożenia ze strony Rosji co ma tłumaczyć skrajnie antyrosyjskie polskie poczynania.” Nie mogę uwierzyć, że nie dostrzegł pan, jak w ostatnich latach reżim pułkownika KGB gdy inni się rozbrajali, umocnił i zmodernizował swoją armie, nie mogę uwierzyć,że nie zauważył pan jak w obwodzie kaliningradzkim wyposażone zostały rosyjskie oddziały w najnowocześniejszą broń, w tym pociski zdolne do przenoszenia głowic jądrowych, jak agresywną politykę prowadzi płk KGB połączoną z próbą odbudowania dawnych stref wpływu,do tego wszystkiego oczywiście należy dodać zamach w Smoleńsku i wiele innych zbrodni dokonanych w czasie rządów płk KGB, można wymieniać długo jak niedemokratyczna i skorumpowana jest putinowska Rosja. Jak wobec tego wszystkiego można uważać, że nie ma żadnych rzeczywistych przesłanek i buduje się poczucie zagrożenia ze strony Rosji ?????????????
  Poza tym przypominam, to rząd PO-PSL oraz jakoś dziwnie niewymieniony przez pana w kontekście całej tej sytuacji Donald T. od niemal 7 lat decydują o losach tego kraju, to on, jego rząd, jego ministrowie odpowiadają m.in. za politykę zagraniczną.
  Jabłka mogą okazać się tzw. pikusiem gdy już wkrótce opinia publiczna dowie się o totalnej kompromitacji w sprawie Gazoportu, który ukończony zostanie być może dopiero w…..2017r. a katarskie statki z gazem już w drodze do POlski, a gaz łupkowy ??? Szajka PO-PSL przez tyle lat nie potrafiła uniezależnić się od Rosji widząc w płk KGB wiarygodnego partnera, nawet po Smoleńsku,nawet po wybudowaniu gazociągu północnego omijającego Polskę do której sprowadzany jest gaz po najwyższych stawkach w Europie. Co będzie jak w listopadzie pułkownik KGB zakręci POlsce kurek z gazem ??? również będzie pan wtedy oskarżać o to……..Jarosława Kaczyńskiego ??????

 4. Anonim
  | ID: cd723468 | #4

  Od początku wydarzeń na Ukrainie mędrek z Nysy (sam określił tym mianem swoich politycznych adwersarzy zajął stanowisko prorosyjskie. Zarzuca innym uzależnienie od polityki USA. Sam, najwyraźniej od czasu sławetnej podróży patiomkinowskiej po Białorusi na zaproszenie ośrodków związanych z reżimem tego kraju związanego „braterskim uściskiem” z Rosją , pozostaje w zastanawiającym uzależnieniu od rosyjskiej propagandy. Mężyk z Nysy jest ponadto rozjuszony osobistą porażką w wyborach, z których wyeliminował go Jarosław Kaczyński powziąwszy wiedzę o jego kolaboracyjnych związkach z Białorusią. Mężyk z Nysy wypisuje od tamtego czasu prorosyjskie z pozoru zgrabne i z pozoru błyskotliwe filipiki, po wypraniu których z emocjonalnego anturażu nie pozostaje nic poza ruską propagandą.

 5. Eleonora
  | ID: 06207839 | #5

  @Anonim

  Takich ” mędrków i mężyków” jest w Polsce znacznie więcej.
  Gorzej z prawdziwymi mędrcami z PISu i okolic.
  Wpędzają nas w wojnę jak nic.
  Ciągle na pasku zydo- masonerii

  Absurdy polskiej debaty sięgnęły propagandowych częstotliwości niesłyszanych od czasów stalinizmu czy nagonki antysemickiej z lat 60. Te wysokich tonów piski, tym razem słychać z kilku źródeł na raz. Piszczy, na przykład, nie tylko prasa tzw. GaPolu, ale również „poświęcona” Fronda! O czym? – Kurcze pieczone, odważnie demaskuje ruską agenturę wśród kolegów na prawicy! Oberwało się nie tylko bon vivantowi Korwin-Mikkemu, ale nawet naszemu superfelietoniście Stanisławowi Michalkiewiczowi.

  Dochodzi do tego, że za podważanie oficjalnej wersji zestrzelenia malezyjskiego samolotu można wylecieć z PiS-u, jak tego doświadczył były golkiper Tomaszewski. Słowem, walka zaostrza się, i kto nie z nami to fora ze dwora. Niech się nie ważą podawać w wątpliwość jedynie słusznej wersji wydarzeń. Oczywiście, cała „niezależna” prasa prężnie równa pod sznurek, wiadomo, że o etat nie jest łatwo…

  Jaka jest różnica między propagandystami lewego i prawego? Żadna, dziennikarz, który przestaje przejmować się prawdą, to prostytutka.”

  całość: http://wirtualnapolonia.com/2014/08/04/andrzej-kumor-duze-misie-z-mosadu/

 6. Eleonora
  | ID: 06207839 | #6

  Porównywanie publicznych demonstracji do oficjalnych posunięć polityków, świadczy o ułomności w myśleniu.
  Szanowny panie
  – czym innym są uliczne wystąpienia ludu, a czym innym polityczne wsparcie.
  Vide Czesi i ich mądre władze

  „Dziesięciu amerykańskich kongresmenów – zarówno demokratów, jak też republikanów – zaproponowało uznanie Ukrainy za sojusznika militarnego Stanów Zjednoczonych. Odpowiedni projekt ustawy wzywa prezydenta Obamę do udzielenia Ukrainie pomocy w dziedzinie bezpieczeństwa i wywiadu.

  „Może to pociągnąć za sobą daleko posunięte konsekwencje dla globalnego pokoju”, – oświadczył w wywiadzie dla Głosu Rosji popularny czeski polityk, były senator z ramienia Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej, wiceminister sprawiedliwości Republiki Czeskiej Jiří Vyvadil:

  Obawiam się tego, że Stany Zjednoczone skłaniają się ku militarnemu rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie. Nie twierdzę, że jest to powszechna opinia, jednak przeważa wśród amerykańskich polityków, w rodzaju senatora McCaina. Jest to bardzo niebezpieczna tendencja. Kategorycznie się jej sprzeciwiam. Chodzi bowiem nie tylko o Ukrainę, lecz również o zachowanie powszechnego pokoju w Europie.
  Odpowiadając na pytanie dotyczące oceny w Czechach stanowiska Rosji i Stanów Zjednoczonych w zażegnywaniu kryzysu ukraińskiego, czeski polityk zaznaczył, że w jego kraju ukształtowała się specyficzna sytuacja.

  Większość mediów nastawionych jest antyrosyjsko. Natomiast w sieciach społecznościowych stopniowo zaczyna przeważać zrozumienie stanowiska Rosji, a jednocześnie nasila się krytyka polityki izolowania Waszyngtonu wobec FR, ostentacyjnego wspierania przez niego Kijowa.

  Jestem dumny z postawy czeskiego społeczeństwa, które w odróżnieniu od Polski i krajów bałtyckich, coraz wyraźniej popiera Rosję, jej propozycję odnośnie zaniechania wojny na Ukrainie. Przy tym dzieje się to mimo lawiny negatywnych materiałów w krajowych mediach wymierzonych przeciwko Kremlowi i prezydentowi Putinowi. Na dzień dzisiejszy bilans krytyki i poparcia dla Rosji ze strony Czechów wynosi 50 na 50.”

  .. też by się chciało mieć takich mądrych polityków…
  A nie wrzeszczących wespół z banderowcami!

  … taa… KGBista nie ma prawa do umocnienia swoich wojsk, bo nie podoba się to USA?!
  Zna pan umowę zawartą pomiędzy NATo, a Rosją?

  „Na podstawie „Aktu Stanowiącego o Wzajemnych Stosunkach, Współpracy i Bezpieczeństwie pomiędzy NATO a Federacją Rosyjską”, podpisanego 27 maja 1997 r. ustanowiono Stałą Wspólną Radę w skład, której wchodziły wszystkie państwa NATO oraz Rosja.

  Na podstawie tego układu postanowiono o warunkach rozszerzenia NATO, a najważniejsze z nich to: zakaz stałego stacjonowania sił Sojuszu na terenie nowoprzyjętych państw, zakaz rozmieszczania na ich terytorium broni atomowej oraz zmodyfikowano obowiązujące od 1990 roku limity uzbrojenia konwencjonalnego, jakie mogą posiadać obie strony na podstawie traktatu o ograniczeniu sił konwencjonalnych w Europie (CFE). Podpisanie traktatu było najważniejszym wydarzeniem przy pierwszym rozszerzeniu, które pozwoliło przyjąć do NATO trzy nowe państwa bez konfrontacji z Rosją. Pierwsze rozszerzenie NATO na wschód objęło Polskę, Czechy i Węgry i zakończyło się 12 marca 1999 roku”

  Pytam więc
  – jakim prawem rózni polityczni ( i nie tylko) kurduple apelują do NATO o interwencję na Ukrainie, nie będącą członkiem NATO lub rozmieszczenie obcego wojska na terenach przygranicznych?
  Wiedzą o tym nawet Niemcy, a zapominą ” nasi” rządzący wraz z opozycją

  „Stacjonowanie znacznej liczby wojsk NATO w Polsce nie jest w pełni zgodne z traktatem o współpracy między NATO i Rosją z 1997 roku – powiedział szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier.

  Słowa Steinmeiera cytuje agencja Reuters. Jest to według niej odpowiedź na polski postulat rozmieszczenia w Polsce większych sił NATO, który wyraził wczoraj Radosław Sikorski na konferencji prasowej po spotkaniu w ramach Trójkąta Weimarskiego i który powtórzył później Donald Tusk.

  No coś podobnego!
  Rosja ma czelność posiadać głowice jądrowe?!
  A zna pan szanowny jedno pierdziacze państewko, które pomimo zakazu posiada ich w cholerę i ciagle nimi straszy sąsiadów?
  A pańscy milusińscy tego faktu jakoś nie dostrzegają?

  Może pan Sakiewicz tego nie pisze, ale w walkę ” o wolność” na Ukrainie włączyły się różne środowiska
  I niech mi pan wierzy, niekoniecznie im chodziło o dobro samych wynędzniałych Ukraińców

  „George Soros powiedział Fareedowi Zakaria z CNN, że jest odpowiedzialny za stworzenie w Ukrainie fundacji, która ostatecznie przyczyniła się do obalenia wybranego w wyborach przywódcy państwa i instalacji starannie dobranej przez Departament Stanu USA junty.
  Jest dobrze znanym faktem, choć zakazanym by wspominać o nim w mediach, że Soros współpracował ściśle z USAID, National Endowment for Democracy NED (obecnie wykonujący pracę wcześniej przypisaną CIA), Międzynarodowym Instytutem Republikańskim, Narodowym Demokratycznym Instytutem Spraw Międzynarodowych, Freedom House i Instytutem Alberta Einsteina w inicjacji serii kolorowych rewolucji w Europie Wschodniej i Azji Środkowej zaraz po zaaranżowanym upadku Związku Radzieckiego.

  „Wielu uczestników w Kijowskiej demonstracji EuroMajdanu było członkami finansowanych przez Sorosa organizacji pozarządowych i/lub byli szkoleni przez te same organizacje pozarządowe podczas wielu warsztatów i konferencji sponsorowanych przez Międzynarodową Fundację Odrodzenia (IRF) Sorosa, i jego różnych instytucjach społeczeństwa otwartego i fundacjach. IRF, założona i finansowana przez Sorosa, szczyci się tym, iż dała „więcej niż ktokolwiek inny” na „demokratyczną transformację” Ukrainy” – pisze William F. Jasper.”

  http://wolnemedia.net/polityka/soros-odpowiedzialny-za-wojne-domowa-na-ukrainie/

  To by było na tyle
  A pan niech zrobi przyjemność panu prezesowi i zajmie się wcinaniem jabłek.
  Bo podobno mamy limit na zjedzenie 16 kilo by z czystym sercem zawołać
  – Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało!!!

  do dzieła panie z Niemodlina:))

 7. Anonim
  | ID: cd723468 | #7

  Co jeszcze należy zauważyć w kuriozalnej, ale bardzo dla niego charakterystycznej, wypowiedzi mężyka z Nysy?! Całą jej obrzydliwość, w której porównuje zależność Polski będącej członkiem NATO w ramach dobrowolnego stowarzyszenia z okupacją sowiecką w ramach której PRL była wasalem w kagańcu sowieckim. Porównanie to jest tym bardziej obrzydliwe, że były opozycjonista (były PZPR-owiec, jak ktoś nie bez powodu zauważył) porównanie to przedstawia na korzyść sowieckiego reżimu, który zdaniem mężyka z Nysy nie używał polskich żołnierzy w Afganistanie. „Zapomniał” mężyk, że reżim ten używał ich do krwawego dławienia polskich buntów i najazdu na Czechosłowację. To manipulowanie faktami nie jest żadną analizą sytuacji politycznej. Jest zaś ewidentnie prorosyjską propagandą. Obrzydliwe, a wręcz obraźliwe jest również przedstawianie przez mężyka z Nysy polskich rolników jako bezwolnej, egoistycznej masy idiotów, która nie ma nic przed oczyma poza własnym interesem finansowym, ślepej i obojętnej na interes polskiej racji stanu. Tymi niesprzedanymi Rosji jabłuszkami powinni sadownicy polscy przywalić mu w pustą pacynę!

 8. Bartek
  | ID: dfebb8d3 | #8

  Sanocki dawaj na Białoruś!

 9. z Nysy
  | ID: f8d6a62b | #9

  Sanocki znowu kandyduje na stanowisko burmistrza Nysy? Chce być miejscowym Putinem albo Łukaszenką? A takiego wała, nie ma głupich!

 10. Eleonora
  | ID: 06207839 | #10

  Obrzydliwe, a wręcz obraźliwe jest również przedstawianie przez mężyka z Nysy polskich rolników jako bezwolnej, egoistycznej masy idiotów, która nie ma nic przed oczyma poza własnym interesem finansowym, ślepej i obojętnej na interes polskiej racji stanu. Tymi niesprzedanymi Rosji jabłuszkami powinni sadownicy polscy przywalić mu w pustą pacynę!

  ochhh, gdyby posiadł pan umiejętność czytania w tak poważnym stopniu jak obrażania, przeczytałby pan m.inn takie wypowiedzi sadowników:

  A miało być tak pięknie jak Tusk rządzi , bo Kaczynski tylko nie umiał sie z Rosją dogadać .Prawda jest taka ,że naszym krajem rządzi banda idiotów i teraz my będziemy na tym najwięcej tracić , bo władza o siebie dba .

  http://www.sadownictwo.com.pl/22603__Embargo-na-owoce-od-1-sierpnia—

 11. z Niemodlina
  | ID: 50d210c2 | #11

  @Eleonora

  Здравствуйте Элеонора. Po przeczytaniu pani wypowiedzi odniosłem wrażenie, że przeczytałem jakiś serwis informacyjny Russia Today lub ewentualnie oświadczenie jakiegoś kremlowskiego kacyka :) A gdzie w tym wszystkim jest Polska i nasza racja stanu ??? Przytacza pani wypowiedź jakiegoś mało znanego czeskiego polityka, byłego przewodniczącego czechosłowackiej partii socjalistycznej i to wg pani ” mądre czeskie władze”, no gratuluję :) brakuje jeszcze „mądrych” wypowiedzi z Białorusi, Nikaragui czy Wenezueli :)

  Jeżeli mój przykład z antyizraelskimi demonstracjami nie trafił w sedno, to może w takim razie przykład ONZ będzie bardziej czytelny. ONZ potępiło i skrytykowało działania Izraela, czyli wychodzi na to, że ONZ to jacyś muzułmańscy fanatycy prawda ?? no bo przecież cały świat arabski też krytykuje Izrael ?? :)

  Przyzwyczaiła już nas pani do krytyki NATO, pewnie data 12.03.1999 ( czyli przyjęcie Polski,Czech i Węgier do NATO ) to był dla pani czarny dzień i wielka tragedia, ale jak to możliwe, że usprawiedliwiając pułkownika KGB we wszystkich jego decyzjach i barbarzyńskich poczynaniach, zapomniała pani ,że to nie NATO złamało jakieś umowy czy postanowienia, ale pułkownik KGB jako pierwszy złamał tzw. memorandum budapesztańskie z 1994r dotyczące respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, dokonując aneksji Krymu i wprowadzając terrorystów na wschód Ukrainy. W jaki sposób będzie teraz pani nam udowadniać, że to był też spisek syjonistów ?? :)

  Odnośnie jabłek, nie zamierzam jeść ich więcej niż zwykle, niech jedzą je teraz Ci ,którzy dotąd żarli za nasze pieniądze ośmiorniczki, carpaccio z mathiasa holenderskiego, piklowane rzodkiewki, kawior z anchois, kawior z łososia, carpaccio z mlecznej jagnięciny popijając drogim winem w ekskluzywnych restauracjach.

  До свидания

 12. Eleonora
  | ID: 06207839 | #12

  @z Niemodlina

  O!
  Widzę, że sakiewiczowskie media nauczyły szanownego pana pisać:)
  i nie tylko w ijysz!
  świetnie!

  Pan poczyta o mądrej polityce Orbana, po co pisać o dalekiej Wenezueli?

  Albo pan zyje w jakimś wirtualnym świecie albo ma kłopoty z rzeczywistością?
  ONZ popiera Palestynę?
  A od kiedy?
  Jedyną wygraną palestyńczyków w tym zacnym klubie było przyznanie im statusu nieczłonkowskiego państwa obserwatora ONZ.
  Co spotkało się ze sprzeciwem miłującego pokój Izraela i ich satelity USA…
  Polska jakby pan nie wiedział była również ” Przeciw”

  służę pomocą:

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/palestyna-wygrala-w-onz-jest-nieczlonkowskim-panstwem-obserwatorem,291728.html

  Co do pokojowo nastawionego NATO w przeciwieństwie do pana mam własne zdanie.
  I nie jest to zdanie Sakiewicza czy Wildsteina ale moje osobiste. Wyobraża pan sobie???
  Nie byłam przeciwna przyjęciu nas do struktur NATO, aż do czasu pokazania czymże te struktury są…
  Do czasu bestialskiego bombardowania Serbii.
  Pamięta pan?
  Jest takie małe, dumne państewko, któremu odebrano kolebkę państwowości- Kosowo?!
  Nie nazwano tego ” aneksją” broń Boże!

  http://www.mysl-polska.pl/node/69

  Naprawdę szanowny panie, oprócz Izraela istnieją jeszcze inne państwa, w tym Polska, jeszcze nie Judeopolonia….
  Jest nad czym pomysleć.

  Zamiast jabłek
  Pan pije Cydr.
  Nikt nie zauważy, tak samo jest pan przytomnym:)

 13. Irena
  | ID: c5d5c0b3 | #13

  @z Nysy. Witaj,To Ty kandyduj na stanowisko burmistrza. Pokaż, co potrafisz, a jezeli nie umiesz, nie pchaj sie na afisz. pozdrawiam

 14. Irena
  | ID: c5d5c0b3 | #14

  @ pani Eleonora. Dziekuje za merytoryczne komentarze. Wiele sie mozna nauczyć.A nie rozumie wydumanej złosliwosci co niektórych komentatorów,którzy nie posluguja sie rozumem.pozdrawiam i zycze rodakom dobrej nocy.Nie wiadomo,jak długo jeszcze bedzie spokojna…..

 15. Irena
  | ID: c5d5c0b3 | #15

  Minister Sawicki zapowiedział,ze połowe nie wyeksportowanych jabłek bedzie utylizował. Czy to jest prawidlowa decyzja????.Dzisiaj obeszlam kilka straganow,sklepow,marketow w 100-u tysiecznym miescie.Wystawione do sprzedazy jablka sa robaczne,obite,małe a gdzie sa te ,które miały pojsc na eksport i maja byc utylizowane?? Cena 1 kg to 2,88 zł. Dlaczego handlarze nie dokonuja przemieszczenia owocow po całym kraju.Chetnie kupimy, przetwory zrobimy bez ulepszaczy i nasze rodziny beda zdrowe.Cale lata konfitury,kompoty gotowałysmy, i to kobiety polskie maja we krwi,ze swoje jest najzdrowsze.
  A moze by pp.Bartek,z Nysy.Anonim przyczynili sie do rozwiazania sprawy, przez uruchomienie przetworstwa owocow na terenie Nysy, o czym kandydat na burmistrza pan Sanocki mówil na spotkaniu RAZEM DLA NYSY w lipcu 2014,pod przewodnictwem Starosty pana Fujarczuka.ZAINTERESUJCIE SIE -dla Waszego dobra,dla dobra Waszych dzieci.

 16. z Nysy
  | ID: f8d6a62b | #16

  Irena :
  @z Nysy. Witaj,To Ty kandyduj na stanowisko burmistrza. Pokaż, co potrafisz, a jezeli nie umiesz, nie pchaj sie na afisz. pozdrawiam

  Nie muszę sam kandydować. Znam lepszych kandydatów i wiem na kogo na pewno nie zagłosuję. Nie będzie Białorusi w Nysie!

 17. Irena
  | ID: c5d5c0b3 | #17

  @ pan z Nysy. Trudno, nie chcesz kandydować,Twój wybór…..Pan Sanocki gwarantuje rozwój miasta, a nie zwijanie
  .Jest merytorycznie przygotowany i cieszy sie poparciem światłych Nysan,których nie brakuje.Widocznie nie nalezysz do tych Swiatłych.Zastanów sie,dla dobra miasta i mieszkańców. Tutaj jest Polska i Ją trzeba bronić.

 18. z Niemodlina
  | ID: 21537281 | #18

  A jakie mają być w tym roku jabłka? Przecież tegoroczne to są dopiero tylko papierówki.

 19. z Niemodlina
  | ID: c7bcc8c0 | #19

  @Eleonora

  Здравствуйте Элеонора.

  Mam jednak wrażenie,że pani osobiste zdanie podparte jest informacjami z tvn 24 i tygodnikiem myśl-polska. Zmusiłem się i przeczytałem wywiad z naczelnym myśl-polska Janem Engelgardem i jestem w lekkim szoku, ten człowiek ma obsesję na punkcie jak to sam określa „religii smoleńskiej”, obraża i wyśmiewa wszystkich, którzy poruszają ten temat i co gorsza mają odmienne zdanie od Gen. Anodiny i rosyjskiego MAK. Przypomina to działania komunistów po wojnie w sprawie ludobójstwa w Katyniu, wtedy też obowiązywała tylko wersja sowiecka, wiadomo jak traktowano i jak opisywano każdego kto śmiał w sowiecką wersję wątpić. Aż w oczy kłuje prorosyjska linia tego pisma, również w kwestii konfliktu na Ukrainie. Pan Engelgard narzeka przy tym na lekki spadek sprzedaży tygodnika, otóż nie widzę nic prostszego jak stworzyć rosyjskojęzyczną wersję i rozprowadzać tygodnik w Rosji, sukces gwarantowany, a i sam pułkownik KGB doceni, może jakiś medal da :)

  До свидания

 20. z Nysy
  | ID: ffffcc01 | #20

  Irena :
  @ pan z Nysy. Trudno, nie chcesz kandydować,Twój wybór…..Pan Sanocki gwarantuje rozwój miasta, a nie zwijanie
  .Jest merytorycznie przygotowany i cieszy sie poparciem światłych Nysan,których nie brakuje.Widocznie nie nalezysz do tych Swiatłych.Zastanów sie,dla dobra miasta i mieszkańców. Tutaj jest Polska i Ją trzeba bronić.

  Tutaj jest Polska a nie Białoruś! Dlatego nie będę głosować na tego kandydata? O jaką „Światłość” Ci chodzi? Taką co idzie ze wschodu? Ex Oriente lux? Dziękuję, nie skorzystam!

 21. Irena
  | ID: 1d5a8ffb | #21

  @ pan z Nysy. Ludzie mądrzy wybudowali PWSZ za czasow burmistrza pana Sanockiego,To ludzie z rozumem.Uczelnia rozwija sie , i to jest przyklad na dobre,mądre ,światłe zarządzanie.Skoro nie chcesz skorzystać z poparcia dobrego gospodarza to Siedź,Jedz i Tyj.

 22. Eleonora
  | ID: 83eb2ee4 | #22

  @z Niemodlina

  „Pan Engelgard narzeka przy tym na lekki spadek sprzedaży tygodnika, otóż nie widzę nic prostszego jak stworzyć rosyjskojęzyczną wersję i rozprowadzać tygodnik w Rosji, sukces gwarantowany, a i sam pułkownik KGB doceni, może jakiś medal da :)

  Nic prostszego!
  Podpowiedzieć panu Engelgardowi by wzorem Sakiewicza namawiał do zakupu drugiego egzemplarza gazety. Wówczas torowałby drogę ” wolnej prasie” jak na partyzanta wolnego słowa przystało:)

  I niech pan się „nie zmusza” do czytania o bestialskich nalotach na Serbię!
  Spania po tym nie ma….
  Doprawdy, znacznie ciekawsze bywają wiadomości podane w GP!
  Ot, choćby taka:

  „Ukraińscy astronomowie postanowili zaprotestować przeciwko działaniom Władimira Putina. Zrobili to w nietypowy sposób.

  Astronomowie najwyraźniej postanowili ukarać Putina za jego politykę i działania w stosunku do Ukrainy.

  W ramach protestu nadali gwieździe KIC 9696936 nazwę „PUTIN-HUJŁO”, co znaczy „Putin – Ch…j”.

  http://niezalezna.pl/57016-nazwali-gwiazde-putin-chj

  To jest wiadomość, po której aż chce się żyć!
  Nawet bez cydru, prawda?

  Po staropolsku pozdrawiam pana serdecznie, bez obcych naleciałości:)

 23. | ID: 4a25d2ef | #23

  Partycypacja w zmianie systemowej z cieniem agentów w tle nie jest możliwa.

 24. Irena
  | ID: 78608367 | #24

  @pan Sokolewicz Tomasz. Czy mam na pamiec uczyć sie Pańskiego życiorysu??Po co te kolejne kwestionariusze agenturalne umieszczasz zajmujac miejsce innym bardziej pożytecznym forumowiczom.pozdrawiam

 25. z Nysy
  | ID: 30effa2b | #25

  Irena :
  @ pan z Nysy. Ludzie mądrzy wybudowali PWSZ za czasow burmistrza pana Sanockiego,To ludzie z rozumem.Uczelnia rozwija sie , i to jest przyklad na dobre,mądre ,światłe zarządzanie.Skoro nie chcesz skorzystać z poparcia dobrego gospodarza to Siedź,Jedz i Tyj.

  Pan Sanocki robił kiedyś dobre rzeczy, miał duże zasługi ale to już historia. Bardzo się zmienił, poszedł w złym kierunku, to co teraz wyprawia zupełnie go kompromituje. Sam niszczy swoją legendę. Kiedyś na niego głosowałem ale nie mogę popierać jego obecnych wyskoków. Nie będzie Białorusi w Nysie! Koniec, kropka.

 26. Irena
  | ID: 78608367 | #26

  @ z Nysy. Witaj.Wymień te wyskoki pana Sanockiego.Nie masz pojęcia jak mnie ciekawią.Trudno zrozumieć,ze dojrzały mężczyzna potrafi sie zmienić o 360 stopni. Ale trzeba wziac pod uwage,ze białogłowa to czarodziejka.nie kazdy jest odporny.Wówczas polityka idzie w kąt.pozdrawiam

 27. z Nysy
  | ID: 55348572 | #27

  Irena :
  @ z Nysy. Witaj.Wymień te wyskoki pana Sanockiego.Nie masz pojęcia jak mnie ciekawią.Trudno zrozumieć,ze dojrzały mężczyzna potrafi sie zmienić o 360 stopni. Ale trzeba wziac pod uwage,ze białogłowa to czarodziejka.nie kazdy jest odporny.Wówczas polityka idzie w kąt.pozdrawiam

  Wyskoki pana Sanockiego? Takie teksty jak powyżej, popieranie Ruskich, „pielgrzymka” na Białoruś, za którą PiS cofnął mu poparcie, itp. Za młodu był legendą, na stare lata robi z siebie pośmiewisko. Szkoda.

 28. Anonim
  | ID: cd723468 | #28

  Zdaje się, że Irenie pomyliła się białogłowa z Białorusią. A takie „zauroczenie” wiele wyjaśnia.

 29. Anonim
  | ID: cd723468 | #29

  Nawiasem mówiąc – ludzie dajcie sobie już spokój z tym prorosyjskim skundleniem. Tego już słuchać i czytać w mediach się nie da! Cóż dopiero w malutkim lokalnym wydaniu tych mediów (NGO), w których nie ma specjalnie interesujących wiadomości i analiz i na „stałe” „buszuje w nich zaledwie kilkanaście osób! Polska nie wybiła się niestety na niepodległość. Dawna ruska agentura, odpowiedzialna za niewolenie narodu polskiego i zbrodnie na polskich obywatelach bezkarnie trafiła do nowej rzeczywistości na uprzywilejowanych pozycjach w polityce i gospodarce (zwłaszcza). Nikt tego g..wna nie chciał, bądź nie był w stanie skutecznie rozliczyć, więc do dziś wierzgają, nadal niewoląc naród. A ci (Sanocki, Eleonora i, używając języka kultury „wysokiej” w wydaniu Eleonory, pierdziacza spółka adoracji z niejaką Ireną włącznie, z Bóg wie z czyjej łaski, pouczają nas, że oficer KGB, to roztropny polityk dbający o Rosję. To mi dopiero odkrycie!!! A o kogo ma dbać??? Wymienieni wyżej zaprzańcy twierdzą, że to nasz interes pobratać się z oficerem KGB. Tegoż języka kultury „wysokiej” używając chciałoby się rzec tej bandzie zaprzańców – no i ch.j, że Putin dba o Rosję, popaprańcy???!!!

 30. Irena
  | ID: 729c7d64 | #30

  @Anonim i @ z Nysy. Cóz, kobieta jest jak prąd.Czasem kopnie.czasem popieści.Miło się z Wami dyskutuje i zyje dla takich chwil .Ale sie z Wami Nie Zgadzam , Zdejmijcie rózowe okulary dla dobra pieknej Nysy.Amen

 31. z Nysy
  | ID: f97d8a90 | #31

  Mieszkańcy Nysy głosowali na antykomunistę ale nie będą głosować na gościa, który na stare lata dostał fiksum dyrdum i przeszedł na stronę Ruskich.

 32. Anonim
  | ID: cd723468 | #32

  HGW, czy przeszedł? Może tam był i pozostał; tylko o tym nie wiedzieliśmy? Tak, czy owak, śmierdzi!

 33. Eleonora
  | ID: 5323d842 | #33

  @Anonim

  Ze specjalną dedykacją dla Anonima.
  Co prawda nie nazwałabym pana
  – łajdakiem
  Ale
  – głupcem do kwadratu, na bank!!

  https://www.youtube.com/watch?v=eav21FssUJ8

 34. Eleonora
  | ID: 5323d842 | #34

  @Anonim

  Taki z pana ” opozycjonista” jak z tego Kowala
  głupka politycznego pierwszej klasy
  Pan poczyta co ludzie o takich podobnych panu piszą….
  ” Idiota, któremu zachciewa się wojny!”
  … najdelikatniej powiedziane…

  http://wirtualnapolonia.com/2014/08/08/pawel-kowal-ma-tryzuba-w-sercu-polski-jastrzab-wojenny-czyli-czy-polska-jest-w-szponach-ukrainca-czy-zdrajcy/

 35. Branibór
  | ID: 9d78f5ea | #35

  Żydzi do GAZY!

 36. Anonim
  | ID: cd723468 | #36

  Każdy kto nie podziela wizji G. Brauna jest zdaniem Eleonory idiotą. Tak się składa, ze nie podzielam wszystkich opinii wypowiedzianych przez G. Brauna, zwłaszcza w sprawie okoliczności wony rosyjsko ukraińskiej i wizji i polskiego zaangażowania politycznego (nie mylić z militarnym) w tej sprawie.Grzegorz Braun ma niewątpliwie interesujące poglądy i nie jest idiotą, choć nie musi mieć racji w sprawie Ukrainy (jak sam określa są to hipotezy), ale nie jest agentem, który pochwala politykę Putina.
  Polecam nieco szerszą prezentację tych poglądów i dyskusję:

  https://www.youtube.com/watch?v=rp-viuixaec&feature=share

 37. Eleonora
  | ID: 11253060 | #37

  @Anonim

  ochhh, proszę pana!
  Nie używam liczby mnogiej.
  Słowo
  – idiota
  używam tylko w stosunku do pana:)
  Proszę nie porównywać się do pana Brauna, bo wypada pan bardzo, bardzo bladziuchno….
  Dowartościowywać się to fajna rzecz, ale bez przesady!

  Nasze zaangażowanie polityczne widać, słychać i czuć….
  Jeszcze trochę, a słychać będzie pod budynkami rządowymi lub/i siedzibami patryji ( nawet tych „opozycyjnych”)

  Co do naszego zaangażowania militarnego
  … no własnie…
  Jak nazwać gościa, który gardłuje i jest w stanie wysłać naszych chłopców na wojenkę ” za naszą i waszą”
  Tylko by wesprzeć żydo-banderię..?!

  Idiota, głupiec czy tylko opozycjonista patryjota!?

  proszę uważnie przysłuchać się co wykrzykuje
  ( lekko wstawiony)
  ichniejszy prezydent pan Walzman- Poroszenko

  https://www.youtube.com/watch?v=U6EWa9bVrqo

  Z chrześcijańskim pozdrowieniem!

 38. Anonim
  | ID: cd723468 | #38

  Niestety, w przeciwieństwie do G. Brauna Eleonora jest agresywną idiotką i ruską agentką.

Komentarze są zamknięte