Słomka ostro o państwowym pochówku Wojciecha Jaruzelskiego!

Redaktor8

Adam SłomkaLider Konfederatów Adam Słomka niezwykle zdecydowanie protestuje przeciwko państwowej uroczystości żałobnej zmarłego wczoraj gen. LWP Wojciecha Jaruzelskiego.

 

 

Źródło: Biuro Prasowe KPN-NIEZŁOMNI:

KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ
-NIEZŁOMNI

Warszawa, 26 maja 2014 r.

Oświadczenie
w sprawie
ceremonii żałobnej zmarłego komunistycznego zbrodniarza
Wojciecha Jaruzelskiego

Konfederacja Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI oświadcza, że domaga się rezygnacji przedstawicieli wszelkich instytucji państwowych z udziału w pogrzebie oraz organizacji państwowej ceremonii żałobnej zmarłego wczoraj Wojciecha Jaruzelskiego – szefa zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym (WRON).

Przypominamy, że Wojciech Jaruzelski jest wprost odpowiedzialny za setki poległych patriotów w czasie sprawowania przez niego funkcji ministra obrony narodowej i szefa komunistycznego państwa oraz krzywdę tysięcy osób, które zostały zmuszone do emigracji. Nie uznajemy i nie uznamy w naszym żądaniach argumentów o rzekomej konieczności nobilitowania zmarłego komunistycznego dygnitarza przez organizację państwowej ceremonii żałobnej „capo di tutti capi” komunistów w PRL lat 80-tych i 90-tych XX wieku. Pochówek „komunistycznego duce” musi bowiem odpowiadać stosowanym obecnie standardom przy pochówkach totalitarnych dyktatorów wybranych przez marionetkowe i niedemokratyczne parlamenty z naruszeniem podstawowych zasad demokracji. Domagamy się również ujawnienia materiałów IPN dotyczących wpływu agentury SB na wybór Wojciecha Jaruzelskiego na funkcję prezydenta PRL.

Opieszałość „wymiaru sprawiedliwości” w rozliczaniu komunistycznych zbrodniarzy spowodowała, że ofiary komunizmu w Polsce nie doczekały się symbolicznego i sądowego uznania winy i odpowiedzialności za krew na jego rękach. Jednak skoro sądy nie uznały również za zbrodniarzy, np. Adolfa Hitlera, Benito Mussoliniego czy Józefa Stalina (mimo powszechnego utożsamiania ich z mianem zbrodniarzy) to nikt rozsądny nie powinien kwestionować dziś znaku równości między zbrodniczymi totalitaryzmami: komunistycznym i nazistowskim. Komuniści korzystając z efektów paktu Ribbentrop – Mołotow i „kłótni w totalitarnej rodzinie” (wojna III Rzesza – ZSRR) zajęli nasze ziemie, korzystając później w celu utrzymania władzy z usług „Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji”. Zdrajcom nie należy się państwowe upamiętnienie, a wieczna infamia lub pochówek u stop Lenina pod Kremlem czy na warszawskim cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej.

Przeprowadzenie państwowego pochówku komunistycznego zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego spotka się ze zdecydowaną i negatywną reakcją środowisk antykomunistycznych oraz weteranów walki Polaków o niepodległość. Przypominamy inicjatorom pomysłu na państwowy pochówek krwawego dyktatora, że art. 2 Konstytucji RP powinien być brany w tym przypadku pod rozwagę.

(-) Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,
więzień polityczny PRL i III RP,
poseł na Sejm RP (1991-2001)”

 1. | ID: c6a5deb3 | #1

  Stosunek do śmierci i pochówku ponurego renegata – jest w zasadzie projekcją naszych złogów pamięci po PRL, których nie wydefekowaliśmy dotąd . Truchło generała …. przywraca do życia – nasze grzechy, czyniąc je cnotami, jest papierem lakmusowym naszego upodlenia, ubrudzenia,powalania się komuną. Spalić zwłoki, a prochy po nim, niech Miler trzyma na kredensie!

 2. kamil
  | ID: ab932673 | #2

  Panie Adamie jestem za, nie mozna chowac zbrodniarza obok bohaterów i jego ofiar. Było by skandalem gdyby generał Jaruzelski był pochowany obok pułkownika Kuklińskiego czy na łączce w kwaterze Ł.

 3. kominiarz
  | ID: 99e5b364 | #3

  Żałoby narodowej pewnie nie będzie. Rodzina tego nie chce i słusznie, a czerwony skunks Miller skoro złoży taki wniosek, no to spoko…. będzie miał Wojtuś żałobę jakiej jeszcze świat nie widział. Nie został rozliczony za życia i naród będzie go cały czas rozliczał po śmierci. No a pogrzeb…? Pochówek należy się każdemu, ale nie z honorami. Skoro dla ruskich gjenerał taki bohater, to niech go sobie biorą do Moskwy i tam na Placu Czerwonym chowają z honorami. U nas co najwyżej zamiast uroczystości pogrzebowej można puścić mu ten film: https://www.youtube.com/watch?v=eEYR7V9_GFo&list=PLVGkp97HPOOSq0SEf5vkaKF6Wthv6u-TE
  a mowę pożegnalną wygłosi Kamiński.
  https://www.youtube.com/watch?v=YZQpptwEceo
  Jeśli rodzina nie chce skandalu, to lepiej niech zrobi to po cichu.

 4. Anonim
  | ID: 9be3c760 | #4

  Trzeba go zakopać pod tym samym murem na Służewcu, gdzie w latach czterdziestych i pięćdziesiątych grzebano anonimowo naszych chłopaków, których ciała wywożono poukładane w stertę. Ten a sk..syn kablował i robił karierę na grobach patriotów służąc Moskwie!!! To skandal – zastanawianie się, co zrobić z truchłem zdrajcy, kolaboranta i zbrodniarza, który wisieć był powinien jako ścierwo !!! To kolejny dowód na to, jak głęboko zakorzeniona została tzw. III RP w faktycznym i ideowym dziedzictwie okupacyjnej rzeczywistości. Szkoda Polski i szkoda Polaków na te skó…syńskie gierki zdradzieckich popaprańców. Panie Słomka – to nie może się stać, by kolaborant i sprzedawczyk miał odbierać honory!!! Znaczyłoby to, że Polski nie ma, a ludzie, którzy w Nią wierzą mylą się i poświęcają swoje życie dla Ojczyzny na darmo!!!

 5. Irena
  | ID: 9941873d | #5

  Społeczenstwo tu i teraz zyjace, widziało czyny generała i nie poprze zachcianek jego kolegow.Pogrzeb winien byc cichy.bez wojska,orkiestry i odznaczen.RIP Podzielam komentarze pp @kominiarza,@Kamila i @Stanislawa

 6. grzech
  | ID: d1f65b5d | #6

  dlaczego dalej się kala święte miejsce Polaków jakim są Powązki? Trzeba z cmentarza usunąć wszystkich komunistów zaczynając chyba od Bieruta. Tam winni leżeć zasłużeni dla Polski a nie ludzie jej szkodzący

 7. Anonim
  | ID: 5040b1dc | #7

  Wszystkim ujadającym na pogrzeb Jaruzelskiego (żeby nie było wątpliwości, nigdy nie był z mojej bajki i uważam, że za 1981 i 1970 winien siedzieć) pragnę wskazać na słowa biskupa polowego. Co wy na nie?

  I jeszcze na to:

  Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

  Jaruzelski spowiadał się i otrzymał rozgrzeszenie.

 8. z Niemodlina
  | ID: b7c6afd2 | #8

  @Anonim

  A gdzie kara ??? To znaczy można mordować, kłamać, donosić na przyjaciół, zdradzać, ogólnie być szują przez jakieś 70lat swojego życia, by potem na 14 dni przed śmiercią przyjąć komunię ( nie wiadomo czy szczerze ) i już zbawiony, tak ?? już bramy niebios otwarte, tak ?
  Dlaczego dyktator nawet po śmieci dyktuje swoje warunki ??? gdyby pochowali jego prochy w innym miejscu nie byłoby problemu, a przede wszystkim nie doszłoby do tak niebywałej hańby!!! Ta hańba i policzek wymierzony wszystkim ofiarom zbrodniczemu antypolskiemu totalitaryzmowi oczywiście nie byłby możliwy dzięki politykom platformy i platformerskiemu prezydĘtowi.
  Poza tym wracając do kwestii wiary ( choć sam jestem niewierzący, ale nigdy nie walczyłem i nie mam zamiaru walczyć z Kościołem czy duchowieństwem jak tow. Jaruzelski ) to wystarczy spojrzeć kto pojawił się na tym pogrzebie, byli tam i Boniecki i Lemański, czyli gwiazdy TVN i gazety zaborczej, przypadek ???

Komentarze są zamknięte