Znamy europosłów na 97 proc. Kazimierz Ujazdowski czeka jeszcze na ostateczny wynik

Niezależna Gazeta Obywatelska

 Minister UjazdowskiPaństwowa Komisja Wyborcza przekazała wyniki z 97 % ważnych głosów. Na czele wyścigu pozostaje Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 32,33% wyborców. Druga jest Platforma Obywatelska z wynikiem 31,34%.
Do Brukseli dostaliby się jeszcze przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej z wynikiem 9,55%, Polskiego Stronnictwa Ludowego (7,21%) oraz Kongresu Nowej Prawicy – 7,06%.
Pozostałe ugrupowania znalazły się pod progiem wyborczym. Solidarna Polska otrzymała 4,04%, koalicja Europa Plus-Twój Ruch 3,44%, Polska Razem 3,08%, a Ruch Narodowy 1,40 proc.
Przypomnijmy – sondaż Ipsos przygotowany dla tvn i tvp wskazywał na wygraną Platformy Obywatelskiej.

Znamy już skład Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Pewni wygranej byli Dawid Jackiewicz, Bogdan Zdrojewski, Lidia Geringer de Odenburg, Danuta Jazłowiecka. Do końca wacha się mandat europosła dla Kazimierza Ujazdowskiego. Gazeta Wrocławska podaje wyniki w których mandat otrzymuje kosztem Wojciecha Jasińskiego z PiS, który  startował w innym okręgu. Z informacji NGO wynika, że walka o mandat toczy się z kandydatem trzecim na liście w małopolsce z Beatą Gosiewską.

tk

Komentarze są zamknięte