Od maja słuchamy Radia DOXA w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Radio DoxaRadio Doxa zamiast Radio Plus Opole i Radio Jedność zamiast Radia Plus Kielce. Takie zmiany weszły z początkiem maja. Radio PLUS Śląsk pożegna słuchaczy w wakacje. Decyzje bezpośrednie o wyjściu z sieci były spowodowane formatem muzycznym – muzyką disco i disco polo. Krótko po złożeniu wypowiedzeń umów Plus wycofał się z tej muzyki i zaczął grać „Przeboje zawsze młode”, ale żadna ze stacji nie zmieniła swojej decyzji. Opole miało półroczny okres wypowiedzenia.

Radio Plus zrzeszał jeszce nie tak dawno 21 diecezjalnych rozgłośni z całej Polski. Sieć powstała w maju 2010 roku  z połączenia zarządzanej przez Eurozet dawnej sieci Radia Plus oraz sieci VOX FM zarządzanej przez Grupę Radiową Time. Koncesje dla poszczególnych stacji posiadają diecezje, ale za program sieciowy odpowiadają inwestorzy.

Od maja w Opolu na tych samych falach czyli w Opolu 107,9 FM możemy już słuchać Radia DOXA. Zmieniła się ramówka, jest więcej programów autorskich, które można zobaczyć na stronie doxa.fm.

Ks. Faber - zdjęcie archiwalne jeszcze z czasów Radia Plus

Ks. Faber – zdjęcie archiwalne jeszcze z czasów Radia Plus

Nie zmienia się jednak profil stacji, która pozostaje nadal rozgłośnią katolicką z większym naciskiem na lokalny charakter radia. Skąd taka nazwa? – Doxa w języku greckim oznacza „chwałę”, a my chcemy, by nasze fale radiowe niosły Dobrą Nowinę – zapewnia ks. dyrektor Krzysztof Faber.

tk

  1. Irena
    | ID: 15c3e419 | #1

    To posłucham z przyjemnoscia.pozdrawiam

Komentarze są zamknięte